آشنایی با تک تک مراحل ثبت شرکت

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان

آشنایی با تک تک مراحل ثبت شرکت

آشنایی با تک تک مراحل ثبت شرکت :با الکترونیکی شدن مراحل ثبت، کار ساده ای در پیش خواهید داشت. چرا که در هر موقعیت و هر زمانی قادر خواهید بود مراحل را به سادگی طی کنید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در خصوص تمامی مراحل ثبت شرکت، اطلاعات کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ثبت فردا مراجعه کنید.

آشنایی با تک تک مراحل ثبت شرکت

آیا آشنایی با مراحل ثبت شرکت باعث صرفه جویی در هزینه و زمان خواهد شد؟

اگر قصد ثبت شرکت خود را دارید، باید قبل از هر گونه اقدامی با تمام مراحل ثبت برند به خوبی آشنا باشید که در حین انجام کار با مشکلی در این خصوص روبرو نشوید. فرض کنید که اگر به طور کامل آگاهی نداشته باشید، قطعا مراحل را به درستی انجام نخواهید داد و درخواست شما بارها و بارها رد خواهد شد.

همچنین شما برای هر بار در خواست هزینه هایی را صرف خواهید کرد، که در هر بار اشتباه و خطا ممکن است مجبور شوید تمامی مراحل را مجددا تکرار کنید. بنابراین بهتر است قبل از هرگونه اقدامی جهت ثبت شرکت به خوبی با تمام مراحل آن آشنا باشید، تا بتوانید بدون هیچ مشکلی این مراحل را طی کنید.

آشنایی با تک تک مراحل ثبت شرکت

نوع شرکت در ابتدا باید مشخص شود

در مرحله ابتدایی جهت ثبت شرکت باید نوع شرکت را مشخص کنید. به طور کلی شرکت ها طبق قوانین تجارت تقسیم بندی می شوند که شامل موارد زیر هستند:

  •     شرکت تعاونی
  •     شرکت غیر مختلط سهامی
  •     شرکت مختلط سهامی
  •     شرکت نسبی
  •     شرکت تضامنی
  •     شرکت با مسئولیت محدود
  •     شرکت سهامی

هریک از شرکت هایی که نام برده شد، وظایف مخصوص به خود را دارند و عملکرد هر کدام با یکدیگر متفاوت است. در نتیجه باید بر اساس فعالیت تجاری شرکت، نوع مناسبی را برای آن انتخاب کنید.

شرایط ثبت شرکت

آشنایی با تک تک مراحل ثبت شرکت

تعیین شریک برای شرکت

یکی از تک تک مراحل ثبت شرکت، تعیین شریک برای شرکت است. بر اساس قوانینی که برای ثبت وجود دارد، نمی توانید به نام یک نفر و بدون هیچ شریکی درخواست خود را ثبت کنید. در برخی از شرکت ها باید حداقل ۲ نفر شریک وجود داشته باشند.

در صورتی که می خواهید به تنهایی شرکتی را تاسیس کنید، می توانید از دوستان قابل اعتماد خود بخواهید که به عنوان شریک اسم آنها در سامانه به ثبت برسد.

مشخص کردن مدت زمان و موضوع فعالیت شرکت

از دیگر مراحلی که باید به آن دقت داشته باشید، مدت زمانی است که قصد فعالیت در شرکت را دارید. در واقع هنگام ثبت، مدت زمان آن باید اعلام شود. ممکن است برخی به مدت ۱۰ سال تمایل به فعالیت داشته باشند و برخی دیگر به مدت نامحدود. در هر دو صورت ثبت شرکت امکان پذیر خواهد بود.

علاوه بر این باید موضوع شرکت را  در راستای فعالیتی که انجام می دهد، مشخص کنید مانند صادرات و واردات. برخی از موضوع فعالیت ها نیاز به اخذ مجوز دارند. اگر موضوع فعالیت شما این چنین است، باید جهت اخذ مجوز هر چه زودتر اقدام کنید.

آشنایی با تک تک مراحل ثبت شرکت

مشخص کردن هویت سهامداران و آدرس شرکت

یکی دیگر از تک تک مراحل ثبت شرکت، مشخص کردن آدرس شرکت است. هنگامی که شما به سامانه های موجود در ثبت شرکت وارد می شوید باید آدرسی را که توسط اداره پست تاییدیه آن دریافت شده، وارد کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که باید آدرسی که وارد سامانه می شود، تجاری باشد.

سپس باید هویت تمامی سهامداران و اعضا هیئت مدیره در شرکت مشخص شود. چرا که مدارک شناسایی آنها باید در سامانه و پرونده های مربوطه به ثبت برسد. پس از تکمیل کردن این موارد به مراحل نهایی برای ثبت شرکت نزدیک خواهید شد.

آشنایی با تک تک مراحل ثبت شرکت

نام مناسبی برای شرکت انتخاب شود

یکی دیگر از تک تک مراحل ثبت شرکت که بسیار مرحله مهمی محسوب می شود، انتخاب نامی مناسب برای شرکت است. در این مرحله باید در هنگام انتخاب اسم دقت داشته باشید، چرا که در صورت تکراری بودن نام پیشنهادی شما رد خواهد شد.

ابتدا باید استعلام هایی را از نام شرکت های به ثبت رسیده دریافت کنید، که نام های تکراری و همانند با آنها انتخاب نکنید. همچنین نامی که انتخاب می کنید باید متناسب با قوانین و فرهنگ اسلامی باشد و بدون ذکر شرکت سه بخش باشد.

در سامانه های مربوطه ۵ ردیف برای نام های پیشنهادی شما قرار داده شده است، که به ترتیب اولویت باید نام ها را در سامانه وارد کنید. در صورتی که هر کدام از آنها مورد تایید باشد شرکت به همان نام به ثبت خواهد رسید. این نکته را در خاطر خود بسپارید که ثبت شرکت به عنوان ثبت هویتی برای محصول شما نیست. با ثبت شرکت هویت حقوقی خود را با دیگر افراد متمایز می کنید.

آشنایی با تک تک مراحل ثبت شرکت

مشخص کردن سهام اشخاص و سرمایه اولیه شرکت

در این مرحله از ثبت شرکت، در سامانه به نام سرمایه شخص حقوقی ثبت شده است. افراد باید در این قسمت حداقل سرمایه مورد نظر خود را مشخص کنند. حداقل سرمایه با مسئولیت محدود ۱۰۰ هزار تومان است. همچنین در قسمتی از سامانه باید نام هر یک از شرکا با میزان سرمایه ای که در شرکت دارند به طور کامل ذکر شود.

چاپ در روزنامه کثیر الانتشار

یکی دیگر از تک تک مراحل ثبت شرکت این است که باید یک روزنامه کثیر الانتشار را انتخاب کنید و تمامی تغییرات و تحولاتی که در شرکت رخ داده است را در آن روزنامه به چاپ برسانید. پس از آن باید مواردی مانند شرکت نامه، اساسنامه، صورتجلسه، اظهارنامه و تقاضانامه تنظیم شود.

برای انجام این امور نیاز است با افرادی که تخصص لازم در این زمینه را دارند، مشورت داشته باشید. چرا که انجام آنها امری بسیار مهم و تخصصی است. در نهایت باید با دقت کامل تک تک مراحل ثبت شرکت انجام گیرد.

در نتیجه، هنگام ثبت شرکت قبل از هرگونه اقدامی باید به تمامی مراحل ثبت شرکت به خوبی آگاهی داشته باشید، که بدون مواجه شدن با مشکلی بتوانید درخواست خود را به ثبت برسانید. هنگامی که شما با تمامی مراحل به خوبی آشنا باشید، در وقت و هزینه شما مسلما صرفه جویی خواهد شد.

برای اطلاعات ثبت شرکت با شماره زیر تماس بگیرید

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها