آشنایی با ثبت شرکت

آشنایی با ثبت شرکت

مروری بر مجموعه گام‌های اساسی آشنایی با ثبت شرکت

در یک تعریف ساده در رابطه با شرکت می‌توان گفت که، شرکت مجموعه‌ای از افراد است که برای انجام فعالیت اقتصادی و تجاری گردهم می‌آیند. هدف شرکت تجاری بهره‌مندی اعضا از سود اقتصادی و نیز فعال نمودن چرخه‌های اقتصادی کشور می‌باشد. در حالت کلی می‌توان گفت که آشنایی با ثبت شرکت علاوه بر کمک به افراد برای آگاهی از گام‌های بسیار مهم این فرایند، افق دید گسترده‌ای را در رابطه با فرجام کار و سرمایه‌گذاری در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. شرکت ثبت فردا با بهره‌گیری از کادری بسیار مجرب و متخصص پروسه آشنایی با ثبت شرکت را بسیار ساده و امکان‌پذیر نموده است. در حالت کلی می‌توان گفت که به دلیل وجود متغیرهای بسیار فراوان و غیرقابل پیش‌بینی در دنیای پر فراز و نشیب تجارت، تنظیم قوانین و مقررات برای پاسخگویی به نیازهای اقتصادی افراد و تحقق عدالت اجتماعی بسیار الزامی می‌باشد. در این راستا فرایند آشنایی با ثبت شرکت سبب خواهد شد که افراد با دید باز و با آگاهی کامل از قوانین و مقررات جدید در رابطه با کسب و کار و تجارت اقدام به ثبت شرکت خود نمایند، بنابراین کارشناسان و متخصصان شرکت ثبت فردا نیز با علم به قوانین و مقررات به‌روز کشور اقدام به ارائه مشاوره و راهنمایی‌های بسیار ارزشمند در راستای کمک به افراد برای آشنایی با ثبت شرکت می‌نمایند. در ادامه سلسله‌مراتب آشنایی با ثبت شرکت ارائه شده توسط تیم تخصصی شرکت ثبت فردا آورده شده است.

آشنایی با ثبت شرکت

آگاهی از اهمیت و ضرورت ثبت شرکت گام اول آشنایی با ثبت شرکت

بدون شک یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین گام‌ها در راستای آشنایی با ثبت شرکت دانستن اهمیت و ضرورت ثبت شرکت می‌باشد. در همین راستا کارشناسان مجرب و متخصص شرکت ثبت فردا نیز بر اهمیت این موضوع تاکید می‌کنند. لازم به ذکر است مطابق با ماده ۱۹۵ قانون تجارت کشور، کلیه شرکت‌ها باید مطابق با قونین و مقررات ارائه شده در این زمینه فرایند ثبت را به انجام برسانند و فعالیت‌های خود را از طریق مجرای قانونی پیگیری نمایند. در غیر این صورت مطابق با ماده ۲ قانون ثبت شرکت‌ها، افراد خاطی به پرداخت جزای نقدی محکوم خواهند شد و در صورت تقاضای مدعی‌العموم شرکت متخلف منحل خواهد شد. علاوه بر موارد مذکور می‌توان گفت یک شرکت زمانی از اعتبار بالا در نزد مشتریان برخوردار خواهد بود که به صورت رسمی به ثبت رسیده باشد.

آگاهی از مزایا و معایب ثبت شرکت گام دوم آشنایی با ثبت شرکت

شرکت ثبت فردا به عنوان یک شرکت پیشگام در راستای ساده‌سازی فرایند ثبت برای متقاضیان در این مرحله اقدام به معرفی مزایا و معایب ثبت شرکت نموده است. اولین و مهم‌ترین مزیت این امر، امکان انجام فعالیت تجاری در یک قالب رسمی و معین می‌باشد، این امر سهولت نظارت مراجع ذی‌صلاح بر عملیات شرکت را در پی خواهد داشت و نیز امکان پیگیری فعالیت‌های شرکت را از طریق یک مجرای قانونی امکان‌پذیر می‌نماید. از دیگر مزایای ثبت شرکت می‌توان به فراهم شدن امکان مشارکت شرکت‌های ثبت شده در مناقصات و مزایدات سایر ارگان‌ها اشاره نمود. همچنین شرکت ثبت شده قابلیت دریافت نمایندگی‌های نهادهای داخلی و خارجی را دارا می‌باشد که این امر امکان گسترش فعالیت شرکت‌ها را در مقیاس وسیع‌تر فراهم می‌نماید.

یکی از مهم‌ترین معایب ثبت شرکت مشمول پرداخت مالیات شدن صاحبان شرکت می‌باشد. از سویی دیگر ثبت شرکت مستلزم صرف زمان و هزینه قابل توجه است بنابراین گاهی این امر یک نکته منفی برای ثبت شرکت تلقی شده و مانع از تمایل افراد برای انجام فرایند ثبت شرکت می‌باشد. نیاز به وجود مکان ثابت و مشخص برای شرکت، یکی دیگر از معایب معرفی شده در این زمینه می‌باشد.

آشنایی با ثبت شرکت

شناخت واجدین شرایط گام سوم آشنایی با ثبت شرکت

شناخت افراد واجد شرایط ثبت شرکت یکی دیگر از گام‌های بسیار مهم آشنایی با ثبت شرکت می‌باشد. شرکت ثبت فردا در راستای ارائه مشاوره به متقاضیان سه دسته از افراد را جزء واجدین شرایط این امر معرفی می‌نماید. دسته اول تمامی افراد حقیقی و حقوقی می‌باشد. به عبارت دیگر طبق قانون تجارت کشور ایران تمامی افراد اعم از حقیقی و حقوقی قادر به ثبت شرکت می‌باشند. لازم به ذکر است که وجود سوء پیشینه مانعی برای ثبت شرکت نمی‌باشد و صرفا اینگونه افراد صلاحیت عضویت در هیئت مدیره شرکت را نخواهند داشت. دسته دوم اشخاص خارجی می‌باشد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که طبق قانون تجارت، افراد خارجی حتی بدون وجود شریک ایرانی نیز قادر به ثبت شرکت در کشور ایران خواهند بود. دسته سوم از واجدین شرایط ثبت شرکت، چند شرکت بدون دارا بودن اشخاص حقیقی است.

آگاهی از مراحل ثبت شرکت گام چهارم آشنایی با ثبت شرکت

آگاهی از مراحل و چگونگی ثبت شرکت یکی از اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین گام آشنایی با ثبت شرکت می‌باشد. همانطور که می‌دانیم ثبت شرکت از جمله فعالیت‌هایی محسوب می‌شود که بدون استفاده از نظر کارشناسان و افراد متخصص در این زمینه به سهولت امکان پذیر نخواهد بود. در همین راستا شرکت ثبت فردا با بهره‌گیری از صاحب‌نظران خبره امکان ارائه مشاوره و نیز ثبت شرکت را برای متقاضیان فراهم نموده است. در حالت کلی ثبت شرکت شامل نه مرحله، انتخاب شریک یا سهامدار برای شرکت، تعیین نام مناسب شرکت، تعیین مدت زمان و موضوع فعالیت تجاری شرکت، تعیین و ثبت موقعیت دقیق دفتر مرکزی، مشخص نمودن میزان سرمایه اولیه شرکت، تعیین سمت اعضاء هیئت مدیره شرکت، تعیین روزنامه سالی/مالی، تکمیل فرم اساسنامه شرکت می‌باشد. لازم به ذکر است برای آشنایی با ثبت شرکت انجام تمامی مراحل نه‌گانه مذکور به صورت دقیق و برنامه‌ریزی شده الزامی می‌باشد.

آشنایی با ثبت شرکت

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها