آموزش تصویری ثبت برند

ثبت برند تجاری - اموزش تصویری ثبت برند

آموزش تصویری ثبت برند

ثبت برند امروزه یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از کارآفرینان بوده و این صاحبان کسب و کارهای نوپا تلاش می کنند با انتخاب یک برند ایده آل و هزینه کردن برای آن، نام خود را مشهور کرده و میزان فروش محصولات یا خدمات شان را افزایش دهند. در واقع برند باعث می شود تا محصولات شما در میان مشتریان شناخته شده باشد. اگر این خدمت یا محصول دارای کیفیت های لازم باشد به مرور برند به عنوان یک تولید کننده با کیفیت عالی معرفی خواهد شد.

برند سازی امری است که توصیه می کنیم آن را به تنهایی و بدون داشتن مهارت و دانش لازم انجام ندهید. زیرا ممکن است یک اشتباه ساده تمام هزینه ها و زمانی که شما صرف کرده اید را به هدر دهد. بنابراین حتی اگر نمی خواهید که از یک کارشناس خبره در این زمینه مشورت بگیرید، حتماً سعی کنید تا دانش لازم را به دست آورده و تمام جوانب کار را بسنجید تا با مشکلی مواجه نشوید. در ادامه تلاش می کنیم تا آموزش تصویری ثبت برند را به شما عرضه کنیم.

انتخاب علامت تجاری

به جرأت می توان گفت که این مرحله سخت ترین قسمت ثبت برند بوده و دارای اهمیت ویژه ای است. به این ترتیب شما باید نامی خلاقانه و غیر تکراری را برای محصول یا خدمت خود انتخاب نمائید. از مهم ترین نکاتی که می بایست در هنگام انتخاب علامت تجاری به آن دقت داشته باشید تکراری یا مشابه نبودن این برند به برندهای موجود در این طبقه از فعالیت است.

طبق آموزش تصویری ثبت برند؛ اگر برندی که انتخاب می کنید برخلاف قوانین ثبت برند بوده و شما با انتخاب آن به برند معتبر ضرر مادی و معنوی برسانید، صاحبان این برندها می توانند اعتراض نموده و حتی در مواردی درخواست ابطال علامت تجاری شما را داشته باشند. بنابراین در هنگام انتخاب نام تجاری موردنظرتان حتماً به خلاقانه و تکراری نبودن آن توجه ویژه ای داشته باشید.

استعلام برند

پس از انتخاب برند مورد نظرتان حتماً قبل از انجام هرگونه اقدامی برای آماده سازی اظهارنامه، وجود این نام یا علامت تجاری را استعلام بگیرید. همچنین قبل از ارسال فرم اظهار نامه، قوانین ثبت برند را مطالعه کرده تا با قانون های این فرآیند آشنا شوید. در این صورت می توانید از بروز اشتباهات در این زمینه جلوگیری نمائید. همانطور که می دانید ارسال این فرم هزینه هایی را در بر خواهد داشت.

بنابراین با یک استعلام گیری مناسب می توانید از صحت برند خود و مخالف نبودن آن با قوانین ثبت برند اطمینان حاصل نمائید. در این صورت در زمان و بسیاری از هزینه های خود صرفه جویی قابل ملاحظه ای انجام خواهید داد. زیرا اصلاح هر مورد حتی کوچک در اظهارنامه شما را متحمل پرداخت هزینه هایی می کند که غیرضروری است. آموزش تصویری ثبت برند می تواند راهنمایی های مناسبی را در این خصوص ارائه دهد.

سایت های بسیاری در این زمینه فعال بوده و برای این منظور ساخته شده اند. تلاش کنید که به هنگام مراجعه به این گونه سایت ها حتماً از اعتبار آن ها مطمئن شوید. اما برای اطمینان بیشتر می توانید به سایت سازمان ثبت اسناد مراجعه نمائید تا از بروز هرگونه سو استفاده احتمالی جلوگیری نمائید.

با ورود اطلاعات درخواست شده می توانید نسبت به استعلام برند مورد نظر خود اقدام نمائید. این جستجوگر در بین بانک اطلاعاتی خود جستجو کرده و برند شما را بر اساس شباهت و تکراری بودن بررسی می کند. از مزایای مراجعه به وب‌سایت سازمان ثبت اسناد این است که اگر برند اعلامی شما مطابق با قوانین ثبت برند نباشد، این مساله را اطلاع خواهد داد.

از طرفی شما با دریافت اطلاعات از این سایت قادر خواهید بود تا حدودی از تأیید نهایی برند خود اطمینان داشته باشید. زیرا اگر مشکلی جدی در برند پیشنهادی شما وجود داشته باشد حتماً به شما اطلاع رسانی خواهد شد. کار با این سایت و نحوه استعلام گیری در آموزش تصویری ثبت برند توضیح داده شده است.

ثبت برند تجاری - آموزش تصویری ثبت برند

ارسال فرم اظهارنامه

این فرم می تواند به دو صورت حضوری و اینترنتی کامل شود. در هر دو صورت اطلاعاتی که باید وارد کنید یکسان بوده و باید در صحت اطلاعات ورودی خود دقت نموده تا از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری نمائید. در این صورت باید مشخصات هویتی شخص حقیقی یا حقوقی که قصد دارید برایش برند سازی کنید را وارد نموده و حوزه فعالیت خود را به طور دقیق مشخص نمائید. در آموزش تصویری ثبت برند قصد داریم تا شما را با جزئیات این فرم و نحوه پر کردن آن آشنا خواهیم کرد.

مراجعه حضوری

اگر تمایل دارید برند مورد نظر خود را ثبت نمائید می توانید با مراجعه به اداره مالکیت صنعتی به صورت حضوری فرم های مرتبط را پر کنید. نمونه ای از این اظهارنامه قانونی در زیر قرار گرفته تا با محتوای کلی آن آشنایی داشته باشید.

بر اساس اطلاعات ارائه شده در آموزش تصویری ثبت برند، در این اظهارنامه باید بر اساس اینکه فرد متقاضی حقیقی یا حقوقی است، اطلاعات مربوطه را وارد نمائید. در صورتی که مالکان برند بیشتر از یک نفر بوده باید فرم های مخصوصی را تهیه کرده و اطلاعات کامل تمام مالکان حقیقی را وارد نمائید. از طرفی اگر مالکیت این برند دارای اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت همزمان بوده، باید هر دو قسمت را کامل نمائید.

وارد کردن حوزه فعالیت به طور دقیق از الزامات این اظهارنامه بوده و شما باید حوزه محصولات خود را تولید کرده اید برای مراجع ذی‌صلاح مشخص نمائید. اگر این قسمت یا هر بخش دیگری از اظهارنامه را خالی بگذارید درخواست شما بیهوده بوده و مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. بنابراین در پر کردن بندهای مختلف این اظهارنامه دقت کافی داشته باشید.

در آموزش تصویری ثبت برند از دیگر موارد مهمی که در فرآیند کامل کردن اظهارنامه الزامی است نیز باید نام برد. درج صحیح طبقه محصول، کالا یا خدمت از مهم ترین بخش های این فرم بوده و شما باید تعداد کالاهایی که قصد برند سازی برای آن ها دارید را به طور کامل مشخص نمائید. همچنین ارسال نمونه گرافیکی و درستی از علامت تجاری نیز از الزامات ثبت برند است.

ثبت برند به صورت اینترنتی

با توسعه و پیشرفت های امروزی، استفاده از خدمات اینترنتی ناگزیر شده است. بسیاری از افراد نیز برای ثبت برند خود از وب‌سایت های رسمی موجود استفاده می کنند. طی یک آموزش تصویری ثبت برند فرا خواهید گرفت که چگونه با این سامانه ها کار کنید و به راحتی درخواست های خود را ارسال نمائید.

برای ثبت برند به صورت اینترنتی باید به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنید. در این سایت به قسمتی وارد می شوید که شما می توانید مشخصات خواسته شده در فرم اظهارنامه را به صورت الکترونیکی وارد نمائید. در تصویر زیر که مربوط به آموزش تصویری ثبت برند است، می توانید نمونه ای از درج اطلاعات در سایت را مشاهده نمائید.

در آموزش تصویری ثبت برند این موضوع به طور کامل توضیح داده شده است. شما در صفحه نخست ابتدا باید نوع شخص درخواست دهنده را مشخص نمائید. در صفحات بعدی اطلاعاتی نظیر مشخصات فردی از شما گرفته می شود که در واقع با همان فرم توضیح داده شده در قسمت قبلی یکسان است. پس از آن می توانید در صفحه مجزایی، تصویر یا فایل حاوی علامت تجاری خود را بارگذاری نمائید.

پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده می توانید کد شناسایی یا رهگیری دریافت نمائید تا در صورت نیاز ثبت نام شما رسمی و قانونی باشد. توجه داشته باشید که اگر می خواهید از جزئیات اطلاعات دریافتی توسط این صفحه مطلع شوید می توانید به قسمت مراجعه حضوری بازگشته و اطلاعات داده شده را دوباره مطالعه نمائید. این مشخصات درخواستی کاملاً یکسان هستند.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها