آیا تاسیس و ثبت شرکت تولیدی الکل مناسب شماست؟

آیا تاسیس و ثبت شرکت تولیدی الکل مناسب شماست؟

آیا تاسیس و ثبت شرکت تولیدی الکل مناسب شماست؟ دوره ای که در آن به سر می بریم به خاطر شیوع ویروس کرونا مصرف الکل و مواد ضد عفونی کننده چندین برابر شده است. جهان به دلیل کمبود الکل، ماسک و مواد ضد عفونی کننده شرایط اضطراری را تجربه کرد. شرکت های بزرگ مواد شوینده و تولید الکل توان تولید در حجم مورد تقاضا را نداشتند.

آیا تاسیس و ثبت شرکت تولیدی الکل مناسب شماست؟

کمیابی و تقاضای انسان ها برای این گونه اقلام باعث شد بسیاری از صاحبان سرمایه به فکر راه اندازی کارخانه های تولید الکل بیفتند. رفع نیاز جامعه و سود آوری مالی از تولید و فروش اقلام پر تقاضا، فعالان در این زمینه را افزایش داده است.

تولید الکل و صنایع وابسته از تنوع زیادی برخوردار است. با ثبت شرکت محصولاتی چون مواد شوینده و ضد عفونی کننده، عطر و… را تولید می کنند. به همین دلیل از سود آوری مالی بالایی برخوردار است.

تاسیس و ثبت شرکت تولیدی الکل از جمله اقداماتی است که برای تولید الکل باید صورت گیرد. در این بخش از سایت ثبت فردا شما را با شرایط تاسیس آن آشنا می کنیم.

تاسیس و ثبت شرکت تولیدی الکل مناسب شماست؟

برای اینکه تشخیص دهیم تاسیس و ثبت الکل برای یک شخص یا شرکت مناسب است یا خیر، ابتدا باید قوانین آن را به خوبی بدانیم. این اقدام برای هر فعال اقتصادی که به صورت تخصصی به آن بپردازد و شرایط لازم را مهیا کند حتما مناسب خواهد بود.

برای این کار باید یک قالب شرکتی قابل ثبت در اداره ثبت شرکت ها را انتخاب کنید. شرکت تولید الکل در قالب با مسئولیت محدود، سهامی خاص و تضامنی امکان ثبت را دارد. با توجه به شرایط و مدارک آن مدیران یک نوع از شرکت را برای فعالیت تولید یا توزیع الکل در نظر می گیرند.

باید گفت که برای ثبت شرکت تولیدی الکل در قوانین ثبت شرکت های کشور، به خاطر شرایط ویژه کرونا مجوزی از اداره ذیربط نیاز ندارید. ولی در صورتی که در حالت عادی بخواهیم عملیات تولید و یا توزیع را به اجرا در آورید نیاز به اخذ مجوز از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو دارید.

این مجوز ها شامل جواز تاسیس و پروانه فعالیت به صورت جداگانه از اداره مربوطه است. هریک شامل مدارک و مراحلی است که در قسمت های بعد به اطلاع شما خواهد رسید.

مدارک دریافت جواز تاسیس و پروانه بهره برداری تولید الکل و مواد ضد عفونی

برای تاسیس و ثبت شرکت تولیدی الکل نیاز به آماده کردن مدارک اولیه آن دارید. این مدارک تفاوت هایی دارد که بسته به اینکه از چه ارگانی اقدام به اخذ آن می کنید تفاوت های کمی دارند که به شرح زیر است.

  • پروانه ثبت شرکت با موضوع تولید الکل؛
  • پروانه یا جواز فرد مسئول یا ناظر فنی شرکت؛
  • تکمیل و ارائه فرم تعهد نامه تولید محصولات ضد عفونی کننده که در سایت سازمان غذا و دارو وجود دارد؛
  • نمونه طرح بسته بندی محصول تولید شده؛
  • یک نسخه از فرمولاسیون محصول؛
  • تشریح خط تولید محصولات الکلی و ضد عفونی؛
  • ارائه نمونه های محصول که توسط شرکت تولید شده بعد از اخذ مجوز؛
  • دریافت مدارک تاییدیه آزمایشگاه از سازمان غذا و دارو یا سازمان بهداشت کشور؛
  • تکمیل فرم های مربوط به درخواست کد فراورده محصول که در سایت سازمان غذا و دارو وجود دارد؛

الکل و محصولات وابسته آن تنوع زیادی دارند و به همین خاطر فرمولاسیون تولیدی هریک از محصولات باید به طور جدا گانه به وزارت بهداشت ارائه شده و جواز لازم برای تولید هر محصول دریافت شود. برای اینکه امکان دریافت کد فرآوری و مجوز تولید را داشته باشید باید ابتدا شرکت خود را در سامانه ثبت شرکت ها به ثبت رسانده باشید و پروانه تاسیس را نیز ارائه کنید.

مدارک و مراحل تاسیس شرکت تولید الکل در اداره ثبت شرکت های کشور

برای راه اندازی تولید الکل باید یک شرکت ثبت کنید و به فعالیت خود جنبه حقوقی ببخشید تا از امتیازات تاسیس شرکت برخورداد شوید. بنا به تصمیم موسسان و صلاحدید آنان قالب شرکت انتخاب می شود.

پیشنهاد ما به شما استفاده از قالب شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی خاص است. شرکت های تضامنی هرچند که امکان تاسیس و ثبت شرکت تولیدی الکل در آن وجود دارد، ولی کمتر مورد انتخاب قرار می گیرد.

برای تولید و به فروش رساندن تولیدات الکل باید از اداره اقتصاد و دارایی کد اقتصادی  و برچسب تایید دریافت کنید که اصطلاحا به آن باندول گفته می شود.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص تولید الکل

شرکت با مسئولیت محدود در دنیا رایج ترین قالب شرکت است. برای تاسیس و ثبت شرکت تولیدی الکل در ابعاد کوچک این شرکت بسیار مناسب است. زیرا آسان ترین قوانین برای ثبت شرکت را دارد. برای ثبت این شرکت دو نفر به عنوان موسس کافی است. سرمایه لازم در این شرکت از حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار تومان شروع می شود. حتی اگر سرمایه راه اندازی را بیشتر در نظر داشته باشید نیاز نیست مدرکی دال بر وجود کل سرمایه ارائه دهید.

هر چه مبلغ سرمایه بیشتر باشد در شرکت های تولید و توزیع الکل به اعتبار شرکت می افزاید. مدارک هویتی و تکمیل اظهار نامه در سایت ثبت شرکت ها از جمله مدارک اولیه برای ثبت این نوع شرکت است.

شرکت های سهامی از لحاظ حقوقی شرکت های معتبر تری نسبت به با مسئولیت محدود هستند. زیرا در این نوع از شرکت ها ۳۵ درصد سرمایه در بانک واریز می شود و مدارک آن باید به اداره مربوطه ارسال شود. حداقل سرمایه ۱۰۰ هزار تومان و افراد آن ۵ نفر باید باشند.

شرکت هایی که قصد استفاده از تسهیلات بانکی و اعتبار بیشتری در میان صاحبان سرمایه را دارند شرکت سهامی خاص را بر می گزینند. علاوه بر مدارک هویتی برای ثبت این نوع از شرکت به گواهی عدم سوپیشینه کیفری نیز نیاز دارید.

سخن پایانی

با توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره شد و مراحلی که برای راه اندازی فعالیت پیش رو دارید باید تشخیص دهید که آیا تاسیس و ثبت شرکت تولیدی الکل برای فعالیت شما مناسب است؟

شروع فعالیت در زمینه تولید الکل نیازمند بهره گیری از افراد متخصص و با تحصیلات مرتبط در امر تولید آن است. به همان میزان پیچیدگی در امور اخذ مجوزات قانونی و ثبتی باعث می شود به وکلای خبره در این زمینه نیز نیاز داشته باشید.

با استفاه از راهنمایی ها در ثبت فردا و همچنین انجام مشاوره با کارشناسان ما آگاهی بیشتری از مراحل قانونی ثبت شرکت برای فعالیت خود پیدا خواهید کرد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها