استعلام برند مواد غذایی

استعلام برند مواد غذایی -

استعلام برند مواد غذایی

هر نوع کسب و کار و تجارتی برای پیشرفت و شناخته شدن توسط مشتریان به یک برند معتبر و جذاب نیاز دارد که باعث طی شدن پله های ترقی یکی پس از دیگری شود. برند در این حوزه بسیار تأثیرگذار بوده و اگر داستان موفقیت بسیاری از صاحبان تجارت های بزرگ را مرور کنید، درخواهید یافت که برند جذاب به شناخته شدن محصولات و کسب اعتماد مشتریان تأثیر عظیمی داشته است.

برند مواد غذایی از آن جهت که باید اعتماد مشتریان را به کیفیت و مرغوبیت کالا جذب نمایند، کار سختی است. اگر برند به تنهایی کارساز نیست بنابراین شما می بایست ابتدا محصولاتی با کیفیت عالی را به بازار عرضه کنید. در واقع برند خوب می تواند یک محصول با کیفیت مناسب را به پیش برده و آمار فروش آن را بالا ببرد. در کنار توجه به کیفیت سعی کنید یک برند خوب برای خود ساخته و با استعلام برند مواد غذایی از موافق بودن آن با قوانین ثبت برند مطمئن شوید.

چرا استعلام برند اهمیت دارد؟

افرادی که تا به حال برندی را ثبت نکرده و تجربه ای در این زمینه ندارند، تصور می کنند که استعلام برند مواد غذایی کاری بیهوده و زمان بر است. در صورتی که بسیاری از صاحبان برندهای بزرگ بر حسب تجربه می دانند که این مرحله مهم ترین گام در ثبت برند است.

در روند ثبت برند، شما با قوانینی روبرو خواهید شد که برای دریافت تاییدیه نهایی برندتان حتماً باید از فیلتر آن ها عبور کنید. در غیر این صورت درخواست شما برای ثبت برند لغو خواهد شد. یکی از مهم ترین قوانین ثبت برند مشابه یا تکراری نبودن برند بوده که باعث آسیب رسیدن به منافع صاحبان برندهای معتبر خواهد شد. بنابراین اداره مالکیت صنعتی پیگیری جدی و سختگیرانه ای در این زمینه انجام می دهد تا از ثبت این نوع برندهای مشابه جلوگیری شود.

شما با دریافت استعلام برند مواد غذایی خود برند درخواستی خود را از این نظر بررسی می کنید. در صورتی که این برند مشابه و نمونه تکراری داشته باشد به شما اعلام خواهد شد تا آن را تعویض نمائید. از طرفی با استعلام شما می توانید تا حدودی از تأیید برند خود توسط مراجع ذی‌صلاح مطمئن باشید. زیرا این سامانه ها برند شما را از لحاظ مطابق بودن با قوانین ثبت برند نیز بررسی می نمایند.

مزیت دریافت استعلام برند مواد غذایی

شما با مراجعه به این سامانه های معتبر قادر خواهید بود تا قبل از ارسال اظهارنامه بررسی مجددی نسبت به برند مورد نظر خود داشته باشید. همانطور که می دانید ارسال اظهارنامه برای شما هزینه هایی خواهد داشت. اگر این اظهارنامه به علت تکراری بودن نام تجاری رد شود، هیچ یک از این هزینه های مسترد نشده و شما برای اصلاح دوباره آن باید هزینه های اضافه تری را تقبل نمائید. بنابراین با مراجعه به این سامانه ها در زمان و بسیاری از هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد.

روش های استعلام برند

روش های مختلفی برای استعلام برند مواد غذایی و سایر برندها وجود دارد. معمولاً سامانه های مختلفی وجود دارند که شما از طریق آن ها می توانید برند خود را مورد بررسی قرار دهید. در زیر دو روش معمول و معتبر را به شما معرفی خواهیم کرد.

مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی

اداره مالکیت صنعتی اصلی ترین مرجع معتبر در زمینه ثبت برند محسوب می شود. این سازمان دارای بانک اطلاعاتی بوده که همه انواع برندهای ثبت شده تا به امروزه را دارا است. بر این اساس شما با یک جستجوی ساده در این سامانه درخواهید یافت که برند مورد نظر شما از نظر تشابه با سایر برندها چگونه بوده و برند خود را از نظر قوانین ثبت برند این اداره بررسی خواهید کرد.

در صورتی که در این موارد مشکلی وجود داشته باشد حتماً به شما اطلاع داده خواهد شد. توجه داشته باشید که با تکمیل اطلاعات خواسته شده می توانید جزئیات بیشتری در این باره کسب کنید و از نبودن برندی با این مشخصات اطمینان حاصل نمائید.

مراجعه به سایت سامانه رسمی کشور

به منظور دریافت استعلام برند مواد غذایی و سایر برندها آدرس اینترنتی این سامانه را جستجو کرده و پس از ورود به این وب سایت رسمی به قسمت آگهی های قانونی مراجعه نمائید. در این قسمت فرمی وجود دارد که اطلاعاتی را از شما درخواست می کند.

با ورود اطلاعات خواسته شده، نوع درخواست خود که یک علامت تجاری است را انتخاب کرده و مشخصات برند خود را وارد می کنید. این سامانه در میان برندهای ثبت شده تا اکنون جستجو نموده و در صورتی که برند شما تکراری یا مشابه باشد به شما اطلاع داده خواهد شد.

البته وب سایت های دیگری نیز دارای سامانه هایی هستند که همین فعالیت را انجام می دهند اما بهتر است که به سایت های رسمی کشور مراجعه کنید. از طرفی مراجعه به سایت های رسمی باعث می شود تا شما برند خود را از جهت مطابق بودن با قوانین ثبت برند نیز بررسی کنید.

استعلام برند مواد غذایی به صورت پیامکی

در فرآیند ثبت برند، شما می توانید این کار را به متخصصان و افراد با تجربه ای که در مؤسسات و شرکت های ثبت برند فعالیت می کنند، بسپارید. بسیاری از این شرکت ها تمام مراحل اداری و قانونی ثبت برند را انجام داده و شما جز، تحویل مدارک و مشخصات هویتی خود نیازی به انجام کار دیگری ندارید.

این شرکت ها فرمی را به شما می دهند و اطلاعاتی نظیر شماره تلفن و موبایل شما را دریافت می کنند. پس از گرفتن استعلام برند مواد غذایی توسط این مؤسسات، در صورتی که برند مورد نظر شما مطابق با قوانین ثبت برند بوده و مشکلی نداشته باشد، پیامکی به شما ارسال خواهد شد مبنی بر اینکه استعلام برند شما با موفقیت انجام شد.

در این صورت شما نگرانی از این بابت نخواهید داشت. این سامانه های پیامکی که توسط شرکت در اختیار شما قرار می گیرد رایگان بوده و معمولاً تا پایان روند برند سازی، تمام نکات و مسائل مربوطه را به شما ابلاغ خواهد کرد. اگر برند مورد نظر شما شباهتی داشته یا تکراری باشد، این سامانه ها تصویر برندهای مشابه را در اختیار شما قرار می دهند تا در تصمیم گیری های آینده به کار شما آید.

همچنین برخی از این مؤسسات، فرآیند استعلام برند مواد غذایی را به صورت مجزا نیز انجام می دهند. یعنی اگر شما تمایل داشته باشید تا تمام کارهای اداری و قانونی ثبت برند را خودتان انجام دهید و فقط برای استعلام گیری به این مراکز مراجعه می کنید، می توانید از این امکان بهره مند شوید. در این صورت فرمی را پر کرده و اطلاعاتی مانند نام، شماره تماس، نام برند و طبقه محصول خود را وارد نمائید. نتیجه استعلام برند به صورت پیامکی به شما اطلاع داده خواهد شد.

آیا استعلام برند مواد غذایی هزینه ای دارد؟

توجه داشته باشید که فرآیند استعلام گیری از طریق مراجعات اینترنتی، حضوری و پیامکی که توسط شرکت های ثبت برند صورت می گیرد، باید به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده شود. بنابراین مراقب باشید تا در این زمینه سرتان کلاه نرود.

در برخی از سایت ها دیده می شود که مبالغی در حدود ۵۰ هزار تومان برای این استعلام از متقاضیان اخذ می شود. دقت داشته باشید که اداره مالکیت صنعتی این امکان را به صورت عمومی منتشر کرده و شما نیازی به پرداخت هزینه اضافی در این زمینه نخواهید داشت.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک   ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها