استعلام برند های ثبت شده

استعلام برند های ثبت شده

استعلام برند های ثبت شده

اگر شما قصد ثبت برند برای محصولات خود را دارید، باید مراحلی را طی کنید تا علامت یا برند شما به صورت قانونی به ثبت برسد. اولین اقدام مهمی که برای ثبت لگوی خود باید انجام دهید استعلام از لوگو یا برند پیشنهادیتان است.

در واقع می توان گفت استعلام برند های ثبت شده به این منظور است که لوگو یا نامی که شما برای ثبت آن در نظر گرفته اید با سایر محصولات و شرکت های موجود در داخل و خارج از کشور مشابه نباشد. در نهایت برای ثبت لوگوی تجاری خود باید استعلام برند های ثبت شده را داشته باشید. در ادامه این مقاله در این خصوص برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد.

استعلام برند های ثبت شده از چه اهمیتی برخوردار هستند؟

برندی که شما برای محصولات خود در نظر دارید نباید مشابه با نام و لوگو های محصولات دیگر شرکت ها باشد. به همین منظور بسیاری از شرکت ها قبل از ثبت لوگو و نشانه های محصولات خود از نام برند خود استعلام هایی را در خصوص مشابه نبودن با نام محصولات دیگر شرکت ها تهیه می کنند.

استعلام برند های ثبت شده قبل از انجام مراحل ثبت به شما کمک خواهد کرد تا نام ها و علامت های تکراری را به جهت ثبت برند خود ارسال نکنید. به همین جهت استعلام گرفتن از برند ها از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین با ارسال نکردن نام های تکراری در وقت و هزینه شما صرفه جویی بیشتری خواهد شد.

در نتیجه شما با سرعت بیشتری مراحل ثبت را انجام خواهید داد. این گونه مزایا سبب شده تا افراد زیادی برای استعلام برند اقدام کنند.

چگونه می توان استعلام ثبت برندهای انجام شده را تهیه کرد؟

همانطور که گفته شد باید قبل از ثبت لوگو ی شرکت خود از مشابه نبودن با سایر لگو های دیگر مطلع شوید. برای مطلع شدن از نام های مشابه راه های ساده ای را در پیش دارید. برخی از افراد برای مطلع شدن از این گونه استعلام ها به مراکز مربوطه ثبت مراجعه کرده و کارشناسان به درخواست آن ها رسیدگی می کنند.

اما اخیراً برای سرعت بخشیدن به مراحل کاری خود با استفاده از سامانه هایی مربوطه استعلام را به راحتی دریافت می کنند. به این صورت که در ابتدا اطلاعات لازم را در فرمی که در سایت تهیه شده وارد می کنند، کارشناسان به طور آنلاین و در کمترین زمان به در خواست های شما رسیدگی خواهند کرد.

شما در ابتدا نام ها و لوگوهای درخواستی خود در فرم هایی که در سامانه ها قرار گرفته وارد می کنید، سپس اطلاعاتی در خصوص وجود یا عدم وجود لوگوی پیشنهادی، کارشناسان به شما ارائه می دهند. شما به همین سادگی می توانید متوجه شوید که آیا نام و لگویی مشابه با برند پیشنهادی شما وجود دارد یا خیر.

استعلام برند های ثبت شده

آیا استعلام برندهای ثبت شده کمکی در سرعت بخشیدن به ثبت برند خواهد کرد؟

شما تصور کنید که بدون دریافت استعلام از برند های ثبت شده، نام و برند پیشنهادی خود را به مراکز مربوطه ارسال می کنید در صورت مشابه بودن این نام ها و علامت ها مسلماً درخواست های شما رد خواهد شد. به همین ترتیب شما مجدداً نام ها و لوگوهای دیگری را ارسال خواهید کرد.

در طی این فرایند زمان و هزینه بیشتری صرف ثبت برند خواهد شد. به طور قطع می توان گفت با استعلام برند های ثبت شده شما به راحتی می توانید نام های مشابه را از لیست پیشنهادی خود حذف کرده و نام هایی که مشابه با برند های موجود در بازار نیستند را به ثبت برسانید.

همچنین شما از ارسال نام های تکراری خودداری خواهید کرد. این امر موجب می شود تا سرعت کار شما افزایش یافته و به راحتی بتوانید مراحل ثبت برند خود را با کمترین هزینه و زمان به ثبت برسانید.

جهت استعلام برند های ثبت شده چه مراحلی را می بایست طی نمود؟

مراحل قبل از ثبت لوگو و علامت شرکت بسیار آسان تر از ثبت برند مرتبط است. در ابتدا شما باید برای مشابه نبودن برند شرکت خود استعلام هایی را در این خصوص دریافت کنید. در مرحله اول شما باید اطلاعات لازم را در فرم ایجاد شده وارد کنید.

این اطلاعات شامل: نام و نام خانوادگی، اسم برند، نوع فعالیت، کالای مورد نظر و شماره تماس خود را وارد کنید. در مرحله بعد کارشناسان مربوطه بلافاصله پس از پر شدن فرم استعلام برند های ثبت شده، پیامکی را برای شما در خصوص مدت زمانی که برای استعلام به طول می انجامد، خواهند فرستاد.

طی مدت زمان اعلام شده در صورت مشابه بودن نام و لوگوی پیشنهادی شما با سایر برند های دیگر برای شما ارسال خواهد شد. تمامی این مراحل به طور رایگان برای شما انجام می شود.

درنهایت در صورتی که شما تمایل داشته باشید، می توانید از کارشناسان مربوطه راهنمایی و مشورت هایی را بگیرید تا در انتخاب نام و برند محصولات خود دقت بیشتری داشته و برندی را انتخاب کنید که کمترین تشابه را با سایر برند های موجود داشته باشد.

استعلام برند های ثبت شده چه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد؟

استعلام برندهای ثبت شده می تواند کمک زیادی در خصوص ثبت برند برای افرادی که قصد ثبت برند خود را دارند، داشته باشد. بنابراین می بایست قبل از ثبت برند، استعلام هایی را در این خصوص انجام داد. استعلام برند های ثبت شده در صورت مشابه بودن لوگوی پیشنهادی شما، با سایر شرکت ها در اختیار شما قرار می دهد.

در صورتی که فردی از اسم یا نام تجاری برند را در گذشته به ثبت رسانده باشد، به شما کمک خواهد کرد تا نام تجاری یا برند تکراری برای شرکت خود به ثبت نرسانید. همچنین ممکن است شرکت هایی لوگوی پیشنهادی شما را در گذشته به ثبت رسانده باشد.

در صورت مشابه بودن لگوی شما حتی به صورت جزئی، می بایست به طور کلی لوگوی پیشنهادی خود را تغییر دهید. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید برخی از شرکت ها در صورتی که متوجه شوند که از لوگو و نام برند آنها مجدداً در محصولات دیگری استفاده می شود، می توانند به طور قانونی از فردی که ثبت مجدد  یا کپی برداری از برند و لوگوی شرکت را انجام داده، شکایت خود را در دادگاه به ثبت برساند.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها