استعلام ثبت برند

سامانه ثبت برند و علامت تجاری - ثبت برند99

استعلام ثبت برند

شما باید قبل از به ثبت رساندن علامت تجاری محصول خود مراحلی را طی کنید. همانطور که می دانید تنوع برند محصولات در ایران و خارج از کشور بسیار زیاد و متنوع است. به همین جهت افرادی که قصد ثبت برند محصولات خود را دارند باید به مراجع مربوطه مراجعه کرده و نام برند خود را با برندهای موجود در بازار مقایسه کنند تا برند محصولات مورد نظر افراد حقیقی یا حقوقی با دیگر برند های موجود مشابه نباشد.

به همین جهت افرادی که قصد ثبت برند محصولات خود را دارند باید به مراجع مربوطه مراجعه کرده و نام برند خود را با برندهای موجود در بازار مقایسه کنند تا برند محصولات مورد نظر افراد حقیقی یا حقوقی با دیگر برند های موجود مشابه نباشد.

اولین مراحلی که شما باید برای ثبت برند محصول خود طی کنید، استعلام از نام برند محصول مورد نظر است. ما در این مقاله قصد داریم که مراحل ثبت برند و چگونگی استعلام برند را برای شما بازگو کنیم.

  چرا باید استعلام ثبت برند را انجام داد؟

همانطور که می‌دانید برای ثبت برند محصول خود نباید نام های مشابهی با نام برند محصولات شما در بازارهای  داخل و خارج از کشور وجود داشته باشد،  به همین جهت در ابتدا باید از طریق فرم استعلام متوجه مشابه بودن یا نبودن برند محصول خود با سایر محصولات شوید.

در صورتی که نام برند محصول شما با محصولات دیگر در بازارهای داخلی و خارجی مشابه باشد، امکان ثبت برند وجود نخواهد داشت.  به همین دلیل استعلام  برند قبل از به ثبت رساندن آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

ممکن است برخی از برندها وجود داشته باشند، که با سایر برندهای دیگر مشابه بوده و در بازار فعالیت داشته باشند.

در واقع  برند های مشابه، قانونی نبوده و هیچ اعتباری در بازار نخواهند داشت.  به همین دلیل  قبل از ثبت برند باید از مشابه بودن نام برند خود با دیگر محصولات آگاهی داشته باشید. در صورتی که  نام محصولات شما با سایر محصولات های دیگر در بازار مشابه بود نام دیگر یا برند دیگری را برای محصولات خود باید در نظر بگیرید.

به طور کلی شما باید قبل از به ثبت رساندن برند محصولات خود استعلام هایی را در خصوص مشابه بودن یا نبودن محصولات خود انجام دهید تا محصولات شما از اعتبار قانونی در بازار برخوردار باشد، در غیر این صورت محصولات به ثبت رسیده شما اعتباری در بازار نداشته و به عنوان محصولات غیر معتبر شناخته خواهند شد.

استعلام برند قبل از ثبت - استعلام ثبت برند

استعلام ثبت برند چه اطلاعاتی را  در اختیار افراد حقوقی و حقیقی قرار می دهد؟

همانطور که گفته شد استعلام  برند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا استعلام های انجام شده به شما نشان خواهد داد که آیا محصولات مشابه با برند ثبت شده شما وجود دارد یا خیر. در ادامه برای شما در خصوص اطلاعاتی که استعلام برند در اختیار شما قرار می دهد بیشتر خواهیم گفت.

  • وجود علامت های مشابه در برند مورد نظر شما
  • نشان دادن کلمات و علامت های مشابه در برند مورد نظر
  • نشان دادن عنوان های مشابه در برند پیشنهادی شما

با نشان دادن  کلمات و عنوان های مشابه شما متوجه خواهید شد که آیا برند شما در گذشته به ثبت رسیده است یا خیر.  در صورتی که برند مورد نظر شما در گذشته  در اداره های  مربوط به ثبت رسیده باشد شماره ثبت و نام مالک قابل شناسایی خواهد بود.

استعلام برند مورد نظر قبل از ثبت بسیار حائز اهمیت بوده و به شما کمک می کند که به طور قانونی برند مورد نظر خود را در اداره های مربوطه به ثبت برسانید. کارشناسان مربوط در اداره های ثبت برند در کمترین زمان ممکن  استعلام برند مورد نظر شما را در اختیارتان قرار می دهد.

در نتیجه شما با کمترین زمان می توانید برند خود را به صورت قانونی به ثبت برسانید.

 چگونه می توان استعلام ثبت برند مورد نظر را انجام داد؟

شما برای استعلام  برند خود راه ساده‌ای را در پیش دارید. تنها کافیست به اداره های مربوطه جهت ثبت برند مراجعه کرده و فرم های مربوط به استعلام  را پر کنید. ابتدا باید نام‌های مدنظر خود را در فرمهای استعلام ثبت برند وارد کنید.

کارشناسان در اسرع وقت فرم های شما را تحویل گرفته و آن‌ها را به طور دقیق بررسی می کنند. در صورتیکه نام ها و علامت های مشابه با  برند پیشنهادی شما وجود داشته باشد، به شما اعلام خواهد گردید.

نکات مربوط برای استعلام ثبت برند

شما قبل از ثبت برند باید به نکاتی در خصوص استعلام و مراحل آن توجه داشته باشید تا بتوانید به راحتی و در کمترین زمان مراحل قانونی ثبت برند خود را انجام دهید.  در ادامه برای شما نکات مهم در خصوص استعلام برند را بازگو خواهیم کرد.

  • برای استعلام ثبت برند می توانید به صورت آنلاین و بدون مراجعه به مراکز مربوطه استعلام برند مورد نظر خود را انجام دهید.
  • جهت استعلام برند مورد نظر خود شما هیچ گونه هزینه را پرداخت نخواهید کرد.
  • اگر تمایل به استعلام ثبت برند خود به صورت آنلاین دارید، باید نام و نام خانوادگی،  شماره تماس و نام برند مورد نظرتان را در فرم قرار داده شده در سایت وارد کنید.
  • پس از مدت کوتاهی اطلاعاتی در خصوص مشابه یا مشابه نبودن نام پیشنهادی برند مورد نظر شما در سایت قرار داده خواهد شد.
  • استعلام برند به صورت آنلاین نیاز به اطلاعات تخصصی نداشته و شما به راحتی می توانید با راهنمایی های موجود در سایت برندهای مورد نظر خود را وارد کنید.

در نتیجه یکی از مهمترین مراحلی که شما باید برای ثبت برند مورد نظر خود انجام دهید، استعلام  برند است. استعلام ثبت برند به شما کمک خواهد کرد تا علامت محصولات شما به طور قانونی و با اعتبار به ثبت برسد.

در صورتی که محصولات خود را بدون دریافت استعلام از برند مورد نظر خود به ثبت برسانید، ممکن است شما با مشکلاتی در این خصوص مواجه شوید زیرا احتمال وجود برندهای مشابه در بازارهای داخلی و خارجی وجود دارند.

در این صورت محصولات شما در بازار هیچ اعتبار قانونی نخواهد داشت. بنابراین قبل از ثبت،  برای استعلام علامت لوگوی محصولات خود به مرکز مربوطه مراجعه کنید. همچنین شما به راحتی می توانید به سایت  ثبت برند مراجعه کرده و فرم استعلام را پر کنید تا در اسرع وقت نام های مشابه با برند های پیشنهادی شما اعلام گردد.

در صورتی که هیچ نام مشابه یا علامت مشابهی با برند پیشنهادی شما وجود نداشته باشد، شما مجوز ثبت برند خود را از مراجع مربوطه دریافت خواهید کرد.در نهایت برند مورد نظر شما به طور قانونی به ثبت خواهد رسید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها