اموزش ثبت برند

نکات مهم در خصوص ثبت برند با کمترین قیمت

اموزش ثبت برند : پیش از اینکه در مورد  ثبت برند و روش های ثبت آن توضیحاتی را ارائه دهیم باید بدانید که برند چیست و چه کاربردی دارد. برند یک نام تجاری، نشانی و علامت  می باشد که از آن برای شناسایی کالاها یا خدمات فروشنده ها و همچنین متمایز کردن این کالاها با خدمات رقیبان از آن استفاده می نمایند. افراد زیادی به دنبال ثبت برند هستند تا برند شرکت و محصول مورد نظر خود را مشخص نمایند، این دسته از افراد برای ثبت برند می توانند از کسانی که در این زمینه تخصص زیادی دارند راهنمایی های لازم را دریافت کنند چرا که آنها در این زمینه تجربه  بسیار بیشتری دارند. به طور کلی شما باید بدانید برند نام و یا عنوانی است که معرفی کننده شخص حقیقی یا حقوقی می باشد و برند موجب شناسایی فروشنده یا سازنده آن کالا و یا خدمات می شود.

شرکت هایی که دارای برند شخصی خودشان هستند، به راحتی می توانند محصولاتی را که دارند را از سایر محصولات جداسازی کنن و به وسیله شناسایی برند محصول خود برای گسترش شهرت و کسب درآمد بسیار بیشتری تلاش نمایند. این شرکت ها با توجه به شرایطی که در ثبت برند وجود دارد باید مراحل ثبت را به طور کامل انجام دهند تا برند شخصی محصولات خود را داشته باشند. ثبت کردن علائم تجاری به موجب قوانین و مقررات مربوطه اختیاری می باشد، ولی در برخی از موارد دولت آن را اجباری کرده است.

به طور کلی باید بدانید که علامت های تجاری باید بر اساس ثبت برند به ثبت برسند تا  به این وسیله شخص دارای حق انحصاری گردد. شما باید بدانید که ثبت برند مراحل خاصی دارد که در ادامه برای آشنایی بیشتر شما این مراحل را به طور کامل توضیح می دهیم.

اموزش ثبت برند

اموزش ثبت برند

مراحل اموزش ثبت برند  :

اولین گامی که در ثبت برند باید برداشته شود انتخاب نام برای آن می باشد.  دقت داشته باشید که نام برند انتخابی شما نباید شبیه برند دیگری باشد. به همین دلیل شما باید اصولا از اسم های مختلط یا چند سیلابی استفاده نمایید. علامت های تجاری هم باید ویژگی های خاصی داشته باشند که این ویژگی ها عبارتند از :

الف) آنها به هیچ عنوان نباید موجب گمراه شدن مشتریان شوند.
ب) تمامی اسامی ارائه شده باید وجه تمایز داشته باشند و به طور کامل ابتکاری باشند.
در مراحل ثبت برند بعد از اینکه نام برند خود را انتخاب نمودید باید اظهارنامه خود را در سامانه اداره مالکیت صنعتی ثبت کنید .اگر نام انتخابی برای برند شما مورد  تایید قرار گرفت آگهی تقاضا برای ثبت  آن را می توانید صادر کنید و در صورتی که به آگهی شما هیچ اعتراضی وارد نگردید می توانید آگهی دوم خود را در روزنامه رسمی چاپ کنید. بعد از اینکه تمامی مراحل را انجام دادید گواهی ثبت صادر می گردد و به مالک تحویل داده می شود.
برای ثبت  کردن علامت ها تجاری باید تمامی مدارک قانونی خود را فراهم کنید و همچنین از راهنمایی های که در ثبت برند وجود دارد استفاده نمایید، در ادامه برای آشنایی بیشتر شما این مدارک و راهنمایی ها را بیان می کنیم.

اموزش ثبت برند

اموزش ثبت برند

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند :

همانطوری که بیان کردیم بر اساس راهنمایی هایی که ثبت برند وجود دارد شما  باید برخی از مدارک های خود را هم تحویل اداره دهید تا برند مورد نظر خود را دریافت نمایید. این مدارک عبارتند از :

– مدارک  مربوط به هویت اشخاص حقیقی که در شرکت فعالیت می نمایند. مدارک آنها شامل کپی شناسنامه و کپی کارت ملی است.
–  مدارک مربوط به هویت اشخاص حقوقی که بر اساس آخرین روزنامه چاپ شده رسمی دولت است که این  مدارک شامل  کپی مدارک شناسنامه  اعضای صاحب امضا می باشد.
– مدارکی که مربوط به نماینده یا وکیل شرکت است در صورتی که این نمایندگان دارای حق امضا باشند به طور حتم باید مدارک آنها را تحویل دهید چرا که مدارک آنها برای انجام امور وکالت بسیار ضروری است.
–  اگر  ثبت برند شما برند لاتین است و آن نام را برای شرکت انتخاب کرده باشید و یا اینکه نام برند ریشه عربی داشته باشد یکی دیگر از مدارکی که باید دریافت کنید کارت بازرگانی می باشد.
–  کپی مجوز مربوط به فعالیت شرکت را باید تحویل دهید.

–  نمونه علامت برندی را که انتخاب کرده اید را باید به این صورت که یک نمونه از آن را آپلود نموده و همزمان با پر کردن اظهارنامه تحویل اداره دهید، همچنین چند نمونه گرافیکی از آن علامت را هم باید به همراه دیگر مدارک باید ارائه دهید.
–  مدارکی را که نشان دهنده فعالیت های شما در حوزه مشخص و معینی می باشد مانند پزشکی،آموزشی و … را هم باید تحویل اداره دهید.

اموزش ثبت برند

اموزش ثبت برند

–  اگر شما مایل هستید در صورت نیاز از حق تقدمی که دارید استفاده نمایید باید مدارک مربوط به حق تقدم خود را به طور همزمان برای  ثبت برند به صورت اظهارنامه ارائه دهید
–  از جواز تاسیس بهره برداری شرکت باید کپی بگیرید و همچنین یکی دیگر از مدارک مورد نیاز  پروانه ساخت شرکت و مجوز فعالیت برای اشخاص حقوقی می باشد که آنها را باید کامل کنید و به طور کامل ارائه دهید.
–  اگر فردی که تقاضای ثبت برند را دارد فرد خارجی باشد، بر اساس قوانینی که در قانون ثبت برند وجود دارد باید معادل ارزی هزینه های ثبتی که انجام داده است را به طور کامل را پرداخت کند.
–   اظهار نامه هایی که برای ثبت کردن برند شما وجود دارد یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای ثبت می باشد که هزینه اظهارنامه هایی که به وسیله  اشخاص حقیقی و حقوقی پر می شود  باید مطابق جدولی که تعیین شده است پرداخت گردد.

شما با انجام دادن مراحلی که در بالا بیان کردیم می توانید برند خود را به ثبت برسانید، دقت داشته باشید که تمامی این مراحل را برای ثبت باید انجام دهید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت شرکت در  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها