انواع شرکت های مجاز ثبت شرکت در انگلیس کدام است؟

انواع شرکت های مجاز ثبت شرکت در انگلیس کدام است؟

انواع شرکت های مجاز ثبت شرکت در انگلیس کدام است؟ اگر تمایل به شروع یا گسترش تجارت خود در سطح جهانی را دارید، حتما به اروپا و موقعیت بی نظیر کشور انگلستان اندیشیده اید. این کشور چهارمین رتبه تجاری جهان را بی دلیل به خود اختصاص نداده است.

انواع شرکت های مجاز ثبت شرکت در انگلیس کدام است؟

با توجه به موقعیت اقتصادی، ترس از دست دادن سرمایه و عدم موفقیت تجاری در آن چیزی نزدیک به صفر است. بیش از ۸۵ درصد شرکت های بزرگ در انگلستان تاسیس می شوند و یا در آن نمایندگی دارند. نیاز به حضور شرکت های بزرگ در این کشور به دلیل گرد همایی ابر تجارت ها و اقتصادی پویا است.

بیشتر مدیرانی که امکان حضور در کشور انگلستان را دارند، نسبت به تاسیس نوع شرکت می اندیشند. در این کشور نیز مانند کشور های دیگر انواع شرکت از لحاظ چگونگی ورود سهام و تضامین و غیره با یکدیگر متفاوت هستند.

ما در سایت ثبت فردا در این مقاله سعی داریم شما را با انواع شرکت های مجاز ثبت شرکت در انگلیس آشنا کنیم.

انواع شرکت های مجاز ثبت شرکت در انگلیس

شرکت ها در کشور انگلستان بنا به ساختار و نوع سهام به انواع مختلف تقسیم بندی می شوند.  در کشور انگلستان ۴ نوع شرکت استاندارد وجود دارد.

  • شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود؛
  • شرکت سهامی عام (PLC)؛
  • شرکت با مسئولیت محدود با ضمانت؛
  • شرکت مشارکتی با مسئولیت محدود.

همچنین در این کشور تعداد معدودی از انواع شرکت های غیراستاندارد دیگر وجود دارد.

شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود

بیشترین آمار ثبت شرکت در کشور انگلستان مربوط به شرکت با مسئولیت محدود است. از مهمترین دلایلی که این نوع از شرکت ها بین موسسین محبوبیت زیادی دارند این است که مبلغی که سهامداران در صورت انحلال شرکت مسئول آن هستند به اندوخته آن ها در شرکت محدود می شود.

این نوع از شرکت های مجاز ثبت شرکت در انگلیس از لحاظ ساختار شبیه به شرکت های سهامی خاص هستند. برای شناخته شدن این نوع از شرکت باید در انتهای نام آن عبارت «با مسئولیت محدود» به اختصار «Ltd» را اضافه کرد.

در قانون انگلستان هیچ محدودیتی در حداقل میزان سرمایه برای موسسین وجود ندارد. ولی در صورتی که سرمایه گذار خارجی باشد حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری ۲۵ هزار پوند در نظر گرفته شده است. به همین دلیل بیشتر کسب و کار های کوچک این قالب را برای فعالیت خود انتخاب می کنند. در این نوع از شرکت ها در صورت ورشکستگی یا بدهی شرکت هر فرد از سرمایه گذاران مسئول پرداخت کلیه مطالبات خواهد بود.

شرکت سهامی عام (PLC)

شرکت سهامی عام است با حروف اختصاری PLC مشخص می شود. در این شرکت امکان فروش سهام یا اوراق مشارکت به مردم وجود دارد.

این نوع از شرکت های مجاز ثبت شرکت در انگلیس معمولا در ابتدا با عنوان سهامی خاص یا مسئولیت محدود به ثبت رسیده اند و بعد از گذشت مدتی از فعالیت خود و با گسترش آن اقدام به ثبت شرکت سهامی عام می کنند.

شرکت ها برای تبدیل یک شرکت سهامی عام، باید حداقل سرمایه تجاری ۵۰ هزار پوند یا بیشتر داشته باشد. از این مبلغ حداقل ۲۵٪ آن باید قبل از شروع تجارت، در حساب شرکت پرداخت شده باشد.

از دیگر شرایط تاسیس شرکت سهامی عام حضور حداقل دو نفر به عنوان مدیر و یک نفر به عنوان دبیر است. این تعداد قابل افزایش در زمان تاسیس یا پس از آن با امضای صورتجلسات تغییرات شرکت امکان پذیر است.

اعتبار این نوع از شرکت ها به دلیل سرمایه و تضامینی که به عهده آنان قرار می گیرد بالا است و جایگاه خوبی در میان شرکت ها دارند. بانک ها با خیال راحت تسهیلات خوبی را در اختیار این شرکت ها قرار می دهند و با وجود موقعیت های اعتباری که در اختیار دارند هر روزه به درآمدزایی آنان اضافه می شود. همه شرکت هایی که در بورس اوراق بهادار حضور دارند از نوع شرکت سهامی عام هستند.

شرکت با مسئولیت محدود دارای ضمانت

موسسین در این نوع از شرکت های مجاز ثبت شرکت در انگلیس، ضامن مبلغی که در ابتدا توافق کرده اند هستند که در صورت انحلال شرکت ضمانت پرداخت آن را دارند. سرمایه گذاران در این نوع از شرکت، مسئولیت محدودی دارند.

در این نوع از شرکت هیچ برگه یا اوراق سهامی وجود ندارد و سرمایه داران نقش سهامداری ندارند. اعضای شرکت در این نوع نقش ضامن شرکت را خواهند داشت. در صورت انحلال و انقضای شرکت اعضا مبلغی را به عنوان جبران تضامین پرداخت خواهند کرد.

شرکت با مسئولیت محدود با ضمانت غالبا مناسب سازمان های غیر بازرگانی و غیر انتفاعی مثل موسسات خیریه و اجتماعی، جوامع دانشجویی، فعالیت ورزشی و غیره است. این نوع شرکت ها با سرمایه اندک و سود بسیار کم و فقط برای شکل گیری قالب فعالیت تاسیس می شود. ثبت شرکت در این نوع از شرکت ها بسیار سریع است.

شرکت مشارکتی با مسئولیت محدود

یکی دیگر از شرکت های مجاز ثبت شرکت در انگلیس شرکت مشارکتی با مسئولیت محدود است. در این نوع از شرکت ها مبلغی که اعضای شرکت در صورت ورشکستگی ملزم به پرداخت آن هستند محدودیتی ندارد و کلیه اعضا نسبت به کلیه دیون و تعهدات شرکت مسئولیت برابر خواهند داشت. بنابراین مدیران برای شرکت هایی از این قابلیت بهره می برند که احتمال ورشکستگی در آنان  بسیار پایین باشد.

این نوع از شرکت برای موسسه های بزرگ حسابداری و حقوقی مناسب است.

سخن آخر

قالب شرکت های مجاز ثبت شرکت در انگلیس را در این مقاله برای شما بازگو کردیم. در این کشور شرکت ها با قالب های دیگری نیز به ثبت می رسند که متداول نیستند و کمتر مورد استفاده سرمایه داران قرار می گیرند.

تصمیم گیری در مورد انتخاب نوع ثبت شرکت برای مدیران بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل توصیه می کنیم حوصله کنید، آگاهی خود را بالا ببرید و افراد متخصص در این زمینه را برای مشاوره انتخاب کنید. بی توجهی به تصمیم گیری های اولیه تاسیس شرکت و انتخاب هایی که پیش رو دارید ممکن است عواقب خوبی به همراه نداشته باشد.

برای بهره مندی از اطلاعات بیشتر در زمینه امور ثبتی با مشاوران ما در سایت ثبت فردا در ارتباط باشید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها