انواع کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی در ثبت فردا

با انواع کارت بازرگانی آشنا شوید

فعالان در زمینه های متفاوت اقتصادی از کارت بازرگانی مربوط به تجارت خود برخوردار هستند. از این رو، گمرک کشور برای تایید فعالیت های افراد و فعالان اقتصادی، کارت های بازرگانی را در نظر گرفته است. در ادامه شما را با تعریف کارت بازرگانی آشنا خواهیم کرد.

کارت بازرگانی کارتی است که به دارنده خود، اعم از افراد حقیقی و حقوقی اجازه می دهد. در زمینه واردات و صادرات کالا های مربوط به حوزه اقتصادی خود به فعالیت بپردازند. در کشور ما تنها کسانی که مجوز لازم برای انجام مبادلات بازرگانی را دارا هستند، می توانند در زمینه صادرات و واردات وارد عمل شوند.

کارت بازرگانی از جانب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن با درج نام فرد متقاضی صادر و به او تحویل داده می شود. لازم به ذکر است تنها افرادی که موسسه یا شرکت خود را به ثبت رسانده باشند، می توانند متقاضی دریافت کارت بازرگانی شوند.

به این منظور ، فرم های مورد نیاز توسط فرد متقاضی تکمیل شده و  به این ترتیب اطلاعات مربوط به تجارت فرد متقاضی در اختیار اتاق بازرگانی قرار می گیرد. در خصوص تجارت و بازرگانان خارجی، شرط ارائه کارت بازرگانی، رابطه متقابل و دوجانبه میان کشور خارجی و ایران است.

به عبارت دیگر تنها در صورتی به بازرگانان خارجی کارت بازرگانی اختصاص داده خواهد شد، که کشور مورد نظر نیز به بازرگانان کشور ما اجازه بازرگانی داده باشد.

اعتبار و کاربردهای کارت بازرگانی

این کارت ها به مدت یک تا پنج سال اعتبار دارند. اعتبار کارت های بازرگانی بر اساس درخواست تاجران و بازرگانان تعیین می شود. دارندگان کارت های بازرگانی برای شرکت در سفر کاری خارج از کشور می توانند برای دریافت ویزای مخصوص تجار اقدام کنند.

این کارت ها در زمینه واردات از مناطق آزاد به دیگر گوشه های دنیا، مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان، شرکت در نمایشگاه های بین المللی و استفاده از اطلاعات این نمایشگاه ها، صادرات و واردات کالا، حق العمل کاری در گمرک، ثبت سفارش و ترخیص کالا از گمرک مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین شما می توانید برای اطلاع از دریافت و چگونگی درخواست کارت بازرگانی به سایت ثبت فردا مراجعه نمایید.

اخذ کارت بازرگانی - انواع کارت بازرگانی

انواع کارت بازرگانی

شرایط لازم برای درخواست کارت بازرگانی

 •     فرد بازرگان باید تابعیت ایران را در اختیار داشته باشد.
 •     مردان بایستی کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت را در اختیار داشته باشند.
 •     برخورداری از حساب بانکی معتبر در نزدیکی از بانک های زیر نظر بانک مرکزی
 •     عدم سوء سابقه
 •     نداشتن تجربه ورشکستگی
 •     فرد باید در پیشینه خود محکومیت کیفری داشته باشد.
 •     دارا بودن؛ حداقل سه سال سابقه فعالیت در زمینه تجارت مورد نظر
 •     دارا بودن تحصیلات دانشگاهی
 •     برخورداری از واحد فیزیکی برای انجام فعالیت های تجاری
 •     در صورت تولید کالا؛ برخورداری از مجوز تولید از وزارت تولید کشور
 •     تسلیم اظهار نامه ثبتی

انواع کارت بازرگانی

کارت بازرگانی تجاری

این کارت به افراد حقیقی یا حقوقی تعلق می گیرد. دارنده این کارت های می توانند در زمینه صادرات یا واردات کالا به فعالیت بپردازند. دارندگان این کار  می توانند با استفاده از این کارت، ثبت سفارش، اقدامات مربوط به ترخیص کالا را به انجام برسانند.

از این گذشته این کارت برای انجام امور مربوط به حق العمل کاری در گمرک و صادرات کالاهای مجاز تولید کشور، اختیاراتی را در اختیار بازرگانان قرار می دهد.

کارت بازرگانی خدماتی

این کارت برای اشخاص حقیقی که موفق به کسب مجوز های لازم برای سرمایه گذاری در زمینه خدمات شده اند، صادر می شود. همانطور که انتظار می رود، این کارت به بازرگانان اجازه می دهد  که تنها در زمینه ارائه خدمات به فعالیت خود ادامه دهند.

کارت بازرگانی موردی

در مواردی، کارت بازرگانی تنها برای بازه مشخصی صادر شده و پس از گذشت موعد مقرر از درجه اعتبار ساقط می شود. برای مثال در مواردی که شخص حقیقی یا حقوقی، تنها برای یکبار تقاضای ترخیص کالای خود از گمرک را داشته باشد.

در مواردی از این دسته، کارت بازرگانی برای موعد مشخص دارد و در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

اخذ کارت بازرگانی در ثبت فردا - انواع کارت بازرگانی

انواع کارت بازرگانی

کارت بازرگانی تولیدی و صنعتی

همانطور که از نام این کارت بر می آید، اشخاص حقیقی یا حقوقی که در زمینه های تولیدی فعالیت دارند، میتوانند برای دریافت بن کارت ها وارد عمل شوند. این کارت ها مزایای بسیاری را برای واحد های تولیدی و صنعتی به همراه خواهند داشت.

برای مثال، دارندگان کارت های تولیدی و صنعتی می توانند برای تهیه تجهیزات و امکانات مورد نیاز خود و همینطور برای تامین مواد اولیه مورد نیاز برای تولیدات از مزایای این کارت بازرگانی بهره ببرند.

برای دریافت انواع کارت بازرگانی سریعا اقدام کنید

اگر از جمله فعالان حوزه بازرگانی هستید و تاکنون برای دریافت کارت بازرگانی خود اقدامات لازم را به انجام رسانده اید. بهتر است در نزدیکترین زمان ممکن برای دریافت این کارت دست به کار شوید.

کارت بازرگانی مزایای بسیاری را برای تجار و بازرگانان به ارمغان خواهد آورد. اگر تاکنون برای دریافت این کارت اقدام نکرده اید. حتما از شرکت در نمایشگاه های بازرگانی ملی و بین المللی نیز محروم بوده اید.

شرکت در این مجمع، فرصت های بسیار خوبی برای آشنایی با دیگر رقبای تجاری و معرفی تجارت را در اختیار شما قرار می دهد. از این گذشته شما می توانید با شرکت در این نمایشگاه ها، دانش خود را در زمینه تجارت مورد نظر به شدت ارتقا دهید.

با برخورداری از کارت بازرگانی دیگر نیازی به نگرانی از بابت تامین مواد اولیه نخواهید داشت. از این گذشته تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز خود را با استفاده از امکاناتی که در اختیار تجار ایرانی قرار می گیرد، تامین کرده  و به این ترتیب کیفیت کالا های تولید شده در تجارت خود را ارتقا دهید.

کارت بازرگانی می تواند امکان ترخیص کالا را برای شما فراهم کند. به این ترتیب شما در کمترین زمان ممکن، کالاهای خود را از گمرک ترخیص خواهید کرد. این امر به صاحبان تجارت ها و فعالان در حوزه بازرگانی اجازه  می دهد که با رفع نیاز های و تحویل به موقع کالاها به مشتریان داخلی و خارجی، میزان رضایت مشتریان را به شدت افزایش دهند.

از این رو در صورتی که تاکنون برای دریافت کارت بازرگانی اقدامی نکرده اید، با کسب اطلاعات بیشتر  و ارائه مدارک لازم به اتاق بازرگانی، تقاضای صدور کارت بازرگانی مربوط به حوزه تجارت خود را ارسال کنید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت شرکت در سایت   ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها