با مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود آشنا شوید

با مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود آشنا شوید

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=”” type=”flex”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” first=”true” type=”1_1″][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

با مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود آشنا شوید : شرکت با مسئولیت محدود یکی از انواع شرکت‌های تجاری است که با اعمال برخی از محدودیت‌ها در اختیار افراد قرار می‌گیرد. در قوانین موجود، اقداماتی که باید توسط این دسته از شرکت‌ها رعایت شود ذکر شده است. در این میان، افرادی که متقاضی ثبت شرکت با مسئولیت محدود هستند معمولا به دنبال کسب اطلاعات مناسب جهت انجام کارهای اداری آن هستند.

با مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود آشنا شوید

یکی از مهم‌ترین مراحل ثبت شرکت، ارائه مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. آگاهی از این موارد انجام مراحل را آسان‌تر می‌کند. اگر شما نیز از متقاضیان ثبت این دسته از شرکت‌ها هستید، بهتر است نگاهی به این مقاله بیندازید و با مدارک لازم برای ثبت شرکت خود آشنا شوید.

شرکت با مسئولیت محدود

بر اساس ماده ۹۴ قوانین تجارت، این نوع شرکت به کسب و کاری اطلاق می‌شود که به دو یا چند نفر تعلق دارد. این افراد بر طبق میزان سرمایه گذاری خود نسبت به شرکت متعهد هستند. در نتیجه، شرکت با مسئولیت محدود با شرکت سهامی تفاوت دارد. به عبارتی دیگر، سرمایه شرکت به سهام مشترک تبدیل شده است و مسئولیت هر فرد نیز مطابق با میزان دیون او به شرکت خواهد بود.

برای تشکیل این نوع از شرکت‌های تجاری، برخی از شرایط باید رعایت شود. رضایت افراد، مشخص کردن زمینه فعالیت، میزان سرمایه شرکت، انتخاب نام تجاری و بسیاری از موارد دیگر از جمله عواملی است که در تاسیس این دسته از شرکت‌ها موثر هستند. توجه داشته باشید که شرکتی که شرکت نامه ندارد، اعتبار قانونی نخواهد داشت. بنابراین، افراد باید برای ثبت آن اقدامات لازم را انجام دهند. در ادامه به بررسی مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود خواهیم پرداخت.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود کدام است؟

همانطور که در ابتدا اشاره شد، شرکت با مسئولیت محدود تفاوت‌هایی با سایر شرکت‌ها دارد که باعث می‌شود ثبت آنها نیز به مدارک مختلف نیاز داشته باشد. آگاهی از این مدارک و تهیه آنها جهت ثبت شرکت لازم و ضروری است. بنابراین، بهتر است به بررسی جزئی‌تر این مدارک بپردازیم. بدین صورت، سرعت انجام مراحل نیز برای شما بالاتر خواهد رفت.

 • تصویر برابر اصل شناسنامه شرکا و مدیران شرکت که در دفتر اسناد رسمی یا سازمان‌های قضایی انجام می‌شود؛
 • کارت ملی برابر اصل تمامی شرکا؛
 • ارائه اساسنامه‌های مورد نیاز در دو جلد؛
 • تهیه دو نسخه از صورت جلسه شرکا و مدیران؛
 • ارائه دو نسخه از فرم‌های تکمیل شده تقاضای ثبت شرکت با مسئولیت محدود؛
 • آماده کردن جواز مربوطه و ارائه آن؛
 • امضای تقاضانامه توسط تمامی شرکا؛
 • اخذ و ارائه تاییدیه افراد هیئت مدیره حقوقی؛
 • امضای اساسنامه‌های مورد نیاز توسط تمامی افراد شریک؛
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه که برای کل افراد باید انجام شود؛
 • امضای صورت جلسه هیئت مدیره توسط افراد شریک؛
 • ارائه دو نسخه کامل از شرکت نامه؛
 • معرفی نمایندگان و ارائه آن به صورت معرفی نامه؛
 • تهیه جواز مربوطه بر اساس تشخیص متخصص و کارشناس اداره ثبت؛
 • ارائه تصویر روزنامه رسمی متن تاسیس شرکت.

ارائه مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود، مزایا و معایب آن

ارائه مدارک لازم برای ثبت این دسته از شرکت‌ها، مزایا و معایب خاص خود را دارد. به عنوان متقاضی ثبت شرکت با مسئولیت محدود بهتر است نسبت به این موارد آگاهی لازم را داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است در طی مراحل به مشکل برخورید. به همین دلیل، در ادامه برخی از این موارد را برای شما ذکر کرده ایم.

مزایا

 • قابلیت تشکیل با حضور دو فرد به عنوان شریک؛
 • عدم وجود محدودیت در مدت شراکت افراد؛
 • اداره این نوع از شرکت‌ها به وسیله چندین مدیر؛
 • تعیین تعداد مدیران.

معایب

 • عدم اطمینان از انجام مسئولیت ها توسط مدیران؛
 • تطابق وظایف شرکا با سهم الشرکه؛
 • عدم صدور اسناد قابل اطمینان در رابطه با پرداخت سهم الشرکه؛
 • عدم انتقال آزادانه سهام شرکت؛
 • انجام نقل و انتقال سهام به شرط ارائه سند رسمی.

مراحل ثبت و ارائه مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود

پس از بررسی مدارک، مزایا و معایب تاسیس این دسته از شرکت‌ها به بررسی مراحل ثبت شرکت می رسیم. همراه با مدارک لازم بهتر است از مراحل ثبت شرکت نیز آگاه شوید. توجه به این مراحل، راه را برای ثبت شرکت هموار می‌کند. با ما همراه باشید و این موارد را مطالعه کنید.

اولین مرحله از ثبت شرکت، ارائه مدارکی است که در بالا به آنها اشاره شد. تمامی مدارک را به صورت کامل و دقیق آماده کنید و در زمان مناسب از آنها استفاده کنید.

سپس به سامانه الکترونیکی ثبت اسناد مراجعه کنید و مشخصات مورد نیاز اعم از مشخصات افراد شرکت، نام شرکت، تقاضانامه، شرکت نامه، اساسنامه و مواردی از این قبیل را وارد کنید. توجه داشته باشید که نام‌های انتخابی تنها به مدت سه ماه اعتبار دارند و پس از آن دیگر قادر به استفاده از آن نخواهید بود.

پس از انجام مراحل ذکر شده، باید مدارک تایید شده توسط شرکا امضا شود. رسید اینترنتی را نیز دریافت کنید و از آن در مراحل بعد استفاده کنید؛ سپس این مدارک را به اداره ثبت شرکت پست کنید و بارکد مرسوله را در سامانه مربوطه ثبت کنید.

پس از بررسی‌های لازم کارشناس، پیش نویس آگهی ثبت ارائه می‌شود. در این صورت، فرد متقاضی باید همراه با مدارک شناسایی به دفاتر ثبت مراجعه کند. آخرین مرحله از ثبت شرکت، درج آگهی تاسیس در روزنامه رسمی و پرداخت هزینه های مربوطه خواهد بود.

ارائه مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود به کمک سایت ثبت

برخی از افراد به دلایلی نظیر مشغله های زندگی و کمبود وقت جهت ثبت شرکت خود از افراد آگاه کمک می گیرند. سایت های ثبت، یکی از این مراجع قانونی است که در زمینه های مختلف خدماتی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که در انجام این کار دچار مشکل شده اید و یا به کمکی نیاز دارید بهتر است به سایت ثبت فردا مراجعه کنید. این سایت، خدمات مختلفی را به افراد ارائه می دهد و آنها در انجام کارهای حقوقی یاری می دهد.

نتیجه‌گیری

ثبت شرکت با مسئولیت محدود همانند سایر کارهای حقوقی نیازمند طی کردن مراحل و ارائه مدارکی خاص است. از آنجا که این دسته از شرکت‌ها تفاوت‌هایی با سایر شرکت‌ها دارند، در نتیجه مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز با سایر موارد، متفاوت خواهد بود.

توجه داشته باشید که مدارک ارائه شده باید کامل و بی نقص باشد. در غیر این صورت ممکن است در انجام مراحل دچار مشکل شوید. اگر به دنبال کسب اطلاعات در رابطه با مدارک لازم جهت انجام این کار هستید بهتر است نگاهی به متن بالا بیندازید و مراحل ثبت شرکت خود را به خوبی طی کنید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها