برند آماده واگذاری

سامانه ثبت برند و علامت تجاری - ثبت برند99

برند آماده واگذاری

برخی از افراد حقیقی و حقوقی ترجیح می دهند به جای طی مراحل قانونی و ثبت برند مدنظر خود، به طور آماده برند را از افرادی که قصد واگذاری نشانه خود را دارند، خریداری کنند. برند آماده واگذاری در واقع به برندی گفته می شود که تمامی مراحل قانونی آن طی شده و به ثبت رسیده است.

پس از به ثبت رسیدن، صاحبان برند می توانند برند به ثبت رسیده را برای محصولات یا شرکت خود استفاده کنند. همچنین صاحبان برند می توانند نام تجاری خود را در هر زمان که تمایل داشته باشند به خریداران واگذار کنند یا در مدت کوتاهی برند خود را به آنها اجاره دهند.

خرید یا فروش برند آماده واگذاری

اگر شما قصد دارید کسب و کار ویژه ای را برای خود راه اندازی کنید در ابتدا باید به فکر ثبت برند یا همان علامت تجاری برای کسب و کار خود باشید که محصولات تولید شده را با سایر محصولات مشابه در بازار متمایز کنید.

با اقدام به ثبت برند برای محصولات به راحتی می توانید تولیدات خود را گسترش دهید. زیرا بین عموم مردم محصولات شما بیشتر شناخته شده و در نهایت در صورتی که کیفیت لازم را داشته باشند مشتریان زیادی برای محصولات خود خواهید داشت.

اما در اکثر مواقع جهت ثبت برند مورد نظر خود با پیچیدگی و مشکلاتی روبرو خواهید شد. به همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می دهند برند آماده واگذاری را خریداری کنند، معمولا مراحل خرید برند بسیار آسان تر از طی مراحل به ثبت رساندن آن است.

مزایای خرید برند آماده واگذاری

همانطور که گفته شد جهت ثبت برند، شما باید یک سری از مراحل را طی کرده و در صورت تایید از سوی  مراکز مربوطه، برند شما به ثبت خواهد رسید. ممکن است برخی مواقع با طی مراحل قانونی، پرونده درخواستی شما توسط کارکنان اداره ثبت پذیرفته نشود. به همین دلیل اکثر افراد ترجیح می دهند که برند هایی که به صورت آماده به فروش می رسند را خریداری کنند. مزایای خرید برند های آماده به شرح زیر است:

 • ممکن است برخی از افراد متقاضی زمان کافی برای به ثبت رساندن برند خود نداشته باشند. به همین جهت ترجیح می دهند برند هایی که به صورت آماده واگذار می شوند را برای محصولات خود تهیه کنند. این افراد پس از خرید برند باید در دفترخانه های ثبت اسناد حضور پیدا کرده و برندی را که از مالک آن خریداری کرده اند به نام خود به ثبت برسانند.
 • بسیاری از برند ها وجود دارند که با محصولات تهیه شده توسط شما همسو هستند. در نتیجه با تهیه برند های آماده می توانید مناسب ترین نام ها را مطابق با برند خود انتخاب کنید. انتخاب یک اسم تجاری خوب می تواند در جلب توجه بسیاری از خریداران تاثیرگذار باشد و بر این اساس محصولات بیشتری را به فروش برسانید.
 • برخی از افرادی که موفق شده اند برند خود را به ثبت برسانند باید سال ها منتظر بمانند که برند آن ها بین عموم مردم شناخته شود. با خرید برند آماده واگذاری، نیازی به تبلیغ برند خود نخواهید داشت زیرا برندی که خریداری کرده اید، بین عموم شناخته شده است.
 • ممکن است شما با نام یک برند ایده ها و نظرات خوبی جهت ارتقا محصولات خود داشته باشید. با خرید این دسته از برند های فروشی، می توانید تولیدات را گسترش داده و ایده های خود را جهت ارتقا محصولات به کار بگیرید.

مدارک لازم جهت خریداری یا فروش برند آماده واگذاری

همانطور که در ابتدای مقاله برای شما ذکر کردیم جهت خرید برند آماده به مدارک خاص یا گذراندن مراحل قانونی ثبت، نیازی نخواهید داشت. اما برای واگذاری برند باید دو طرف معامله یعنی مالک برند و خریدار جهت انتقال آن مدارکی را تهیه کنند. مدارک لازم جهت واگذاری برند به شرح زیر است:

 • کلیه مدارک شناسایی صاحب برند که قصد واگذاری علامت تجاری خود را دارد مانند کارت ملی و شناسنامه.
 • کلیه مدارک شناسایی فردی که قصد خرید برند آماده را دارد همچون کارت ملی و شناسنامه .
 • باید جواز هایی در خصوص اجازه فعالیت خریدار ارائه شود که بتواند پس از خرید برند، نشانه را برای محصولات خود به کار گیرد.
 • در صورتی که مالک علامت تجاری فوت کرده باشد، فروشندگان باید مدارکی جهت انحصار وراثت به دفتر خانه ارائه دهند که انتقال برند به طور قانونی انجام شود.

علاوه بر موارد ذکر شده باید اسناد و مدارکی در خصوص ثبت قانونی علامت تجاری به کارکنان ارائه شود. این گونه مدارک شامل: آگهی روزنامه اول، آگهی نهایی روزنامه که ثبت برند را نشان می دهد.

مراحل خرید برند آماده واگذاری

جهت خرید برند آماده باید مراحلی را طی کنید که برند به نام شما به طور قانونی به ثبت برسد. تمامی مراحل خرید برند به شرح زیر است:

 • ابتدا شما باید برند مورد نظر و متناسب با محصولات خود را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب برند باید از سازمان مالکیت صنعتی استعلام برند را بگیرید که فرد دیگری آن را خرید یا به نام خود ثبت نکرده باشد.
 • شما پس از استعلام گیری باید با فروشنده به توافق های نهایی رسیده و در دفترخانه جهت به ثبت رساندن آن به نام خود( مالک جدید) اقدام کنید.
 • در نهایت شما باید برند خود را در آگهی روزنامه انتشار دهید که آگهی روزنامه به نام شما انتقال یافته یا واگذار شده است.

با طی این مراحل به سادگی می توانید برند مورد نظر خود را به ثبت رسانده و برای محصولات خود استفاده کنید.

قیمت برند آماده واگذاری

نمی توان به طور کلی گفت که قیمت واگذاری یا فروش برند چقدر است. زیرا هر برند ویژگی های مختلفی داشته و متناسب با ویژگی هایی که دارد قیمت گذاری می شود. معمولا قیمت گذاری برند را کارشناسان دادگستری قیمت برند تعیین می کنند.

اما به طور کلی می توان گفت که برخی از عوامل می تواند در تعیین قیمت برند تاثیرگذار باشد. عواملی مانند تعداد طبقات و ریزکالاهایی که در طبقات برند قرار گرفته اند. همچنین نام برند یکی از عواملی است که می تواند بر قیمت واگذاری برند تاثیر بگذارد.

هرچه نام برند ساده و زیباتر باشد بین مردم بیشتر شناخته خواهد شد. این گونه برندها به عنوان یک سرمایه محسوب می شوند. طرح و لوگو برند نیز هرچه زیبا و خلاقانه باشد نظر بسیاری از مشتریان یا خریداران را به محصول جلب خواهد کرد. در نتیجه چگونگی لوگو می تواند بر افزایش و تعیین قیمت واگذاری برند آماده تاثیرگذار باشد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها