تاسیس برند لباس

ثبت برند

تاسیس برند لباس

شاید بدانید که با توجه به اهمیت پوشاک و لباس تعداد زیادی از شرکت تولیدی لباس، طراحی مد و لباس و… در سراسر کشور وجود دارد اما یکی از نقص های ما در بحث پوشاک عدم وجود برند است. اگر طراحان لباس و تولیدی های این محصول در کشور ما همانند کشورهای خارجی دارای برند بودند، مردم تا این اندازه به سراغ برند های خارجی نمی رفتند.

با توجه به این مسئله و اهمیت زیاد تاسیس برند لباس در ایران شما باید با چگونگی این کار آشنا شده و سپس برندی خوب در زمینه لباس را ایجاد کنید. در این جهت با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعات کافی در این زمینه را کسب کرده و چگونگی پیشرفت در این حرفه را خواهید دانست.

نکات مهم در تاسیس برند لباس

اگر می خواهید یک برند لباس در کشور ایجاد کنید باید در ابتدای امر به تمامی جوانب کار خود توجه داشته باشید. صنعت پوشاک یکی از صنایع بزرگ در جوامع است که شما جهت فعالیت در آن ابتدا باید فردی با ویژگی های شخصیتی متناسب با این زمینه باشید.

با توجه به وجود رقبای زیاد در زمینه تولید و تاسیس برند لباس، می بایست شما فردی با پشتکار و خستگی ناپذیر باشید. زمانی که به تاسیس یک برند لباس فکر می کنید باید نسبت به سلیقه مردم، رقبا، محصولات موجود در بازار، چگونگی جلب اعتماد مشتریان و بسیاری موارد دیگر آگاهی داشته باشید. همچنین باید بسیار نسبت به علاقه و مهارت خود در رابطه با لباس و طراحی و تولید آن دقت کنید.

چگونگی تاسیس برندی معتبر

شما باید در ابتدا با ارزیابی مهارت های خود و نیز سلیقه پوششی افراد جامعه هدف خود به ایجاد اعتبار برای برند لباس خود بپردازید. باید در آغاز امر بدانید مهارت های شما در زمینه لباس متناسب با سلیقه کدام قشر از جامعه است و سپس آگاه باشید که رقبای شما در آن زمینه چه برندهایی هستند.

پس از آشنایی با حیطه کاری و رقبای خود باید در رابطه با آن ها تحقیق کنید که هرکدام بین مردم چه جایگاهی دارند و معتبرترین رقیب های شما چگونه به آن جایگاه رسیده اند. شما باید بدانید ضمن کسب درآمد در کار خود چه اهدافی دارید و در جهت دستیابی به این اهداف چه کارهایی باید انجام دهید.

در واقع تاسیس برند لباس مستلزم یک برنامه از پیش تهیه شده است که طبق آن شما باید علاوه بر تعیین زمینه کاری خود باید چگونگی پیشرفت در کار و کسب اعتبار برای برند خود را بدانید.

یکی از عوامل موثر در اعتبار یک برند لباس می تواند کیفیت محصولات تولیدی آن باشد. شما باید در انتخاب وسایل اولیه خود و چگونگی تهیه محصولات بسیار دقت داشته باشید. آگاه باشید که رقبای شما در این زمینه کم نیستند و در صورت عدم کیفیت مناسب در تولیدات خود ممکن است به راحتی از میدان رقابت خارج شده و هیچ موفقیتی کسب نکنید.

ثبت برند

مهم ترین عامل اعتبار لباس

اگر تا به حال دقت کرده باشید بسیاری از مردم ایران به تولیدات لباس های خارجی که دارای برند هستند علاقه نشان می دهند و اعتبار و کیفیت یک لباس را در برند تولیدی آن می بینند. با در نظر داشتن این مسئله متوجه می شویم که جهت تاسیس برند لباس دارای اعتبار باید ضمن کیفیت در کار و اهمیت به سلیقه مشتریان خود، به طراحی برندی منحصر به فرد بپردازید.

اگر ضمن تاسیس برند لباس خود برای آن نام تجاری مناسبی انتخاب کنید شما می توانید با استفاده از آن به راحتی محصولات خود را تبلیغ نمایید و ضمن تبلیغ اعتبار و شهرت زیادی کسب کنید. زمانی که یک برند لباس بین مردم دارای اعتبار باشد، باعث می شود که مشتریان آن روز به روز افزایش پیدا کنند.

این افزایش مشتری نیز باعث افزایش سود و درآمد شما می شود اما رقبای خود را فراموش نکنید. برای یک برند لباس رسیدن به جایگاه معتبر بین مردم کافی نیست. اگر شما در آن نقطه کیفیت و کمیت تولیدات خود را افزایش ندهید به زودی این جایگاه را نیز از دست خواهید داد.

چگونگی ثبت برند لباس

جهت ثبت برند در ایران شما می توانید ضمن طراحی برندی منحصر به فرد که قبلاً توسط هیچ شرکتی استفاده نشده باشد به تهیه مدارک مورد نیاز این امر بپردازید. زمانی که بخواهید برندی را برای شرکت و لباس تولیدشده خود به ثبت برسانید باید به سایت مالکیت معنوی مراجعه نمایید.

با بارگذاری اسکن مدارک و نمونه برند و اظهارنامه تقاضای ثبت برند در سامانه مالکیت معنوی می توانید به ثبت برند بپردازید. پس از این ریاست و کارشناسان این اداره ثبت برند شما را بررسی کرده و در صورت تایید پیامکی به شما ارسال می شود.

پس از دریافت این پیامک با در دست داشتن مدارک و نمونه برند خود به اداره مالکیت معنوی رفته و پرونده فیزیکی ایجاد می کنید. پس از آن با پرداخت هزینه چاپ روزنامه های رسمی نوبت اول و دوم و حق الثبت سپس در دست داشتن نسخه ای از دو روزنامه و نسخه ای از اظهارنامه می توانید سند ثبت برند لباس خود را دریافت کنید.

تبلیغ برند لباس

باید بدانید که در تاسیس برند لباس، طراحی برند به تنهایی نمی تواند برای شما اعتبار به همراه آورد. زمانی که برند مورد نظر خود را به ثبت رساندید و آن را تاسیس کردید، حال باید به تبلیغ بپردازید.

مردم بسیار تحت تاثیر تبلیغ هستند و شما باید با استفاده از نام تجاری خود، محصولات، چگونگی تولید آن ها، وسایل اولیه آن ها، کیفیت و… را به مردم بشناسانید. مردم باید نسبت به جنس، نوع طراحی، سطح کیفیت و.. لباسی که از برند شما می خواهند تهیه کنند آگاهی داشته باشند.

تا زمانی که شما در تاسیس برند لباس خود به مسئله برند و تبلیغ آن توجه نکنید، موفقیت شما آن چنان که باید تضمین شده نخواهد بود. با توجه به تمام آنچه گفته شد شما می توانید با استفاده از روش های مختلف تبلیغاتی همچون رسانه های جمعی، شبکه های مجازی و… به تبلیغ از برند خود بپردازید.

در نهایت با تبلیغ مناسب برند ضمن جذب مشتریان زیاد نسبت به تولیدات خود می توانید از پیشرفت روز افزون خود در این زمینه اطمینان حاصل کنید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک   ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها