تغییرات روزنامه رسمی

تغییرات روزنامه رسمی در ثبت فردا

اطلاعاتی در مورد انتشار آگهی در بخش تغییرات روزنامه رسمی

انتشار آگهی در روزنامه رسمی فقط منحصر به ثبت شرکت نیست بر پایه قانون آگهی تغییرات روزنامه رسمی باید توسط شرکت ها در روزنامه چاپ شوند. در سطور زیر به ارزیابی مقرراتی در این زمینه وجود دارد می‌پردازیم:

هیات مدیره باید پیش از طرح برنامه ای برای کاهش اختیاری سرمایه، قصد مجمع عمومی را در این مورد، ماکزیمم تا مدت یک ماه در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی ‌هایی در مورد شرکت ها در آن چاپ می‌شود، نشر کنند.

تصمیم درمورد توقف فعالیت و نام رییس یا روسا تکمیل و آدرس آن‌ها، باید طی پنج روز به مرکز ثبت شرکت ها ابلاغ شود که پس از تایید برای اطلاع همگانی به بخش تغییرات روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشاری که اطلاعیه‌ ها و آگهی ‌های در زمینه به کمپانی ها در آن منتشر می‌شود مراجعه تا آگهی مربوطه چاپ شود.

تخس اموال شرکت بین مالکان سهام، در مدت تصفیه یا پس از آن امکان ندارد مگر در صورتی که قبل از شروع تصفیه و فراخوان بستانکاران از قبل سه بار و در هر مورد  به فاصله­ی سی روز در بخش تغییرات روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی ها و اعلان های مربوط به کمپانی در آن چاپ می‌شود، منتشر شود و در دست کم شش ماه از مورخه­ی چاپ نخستین آگهی رد شده باشد.

مدیران تصفیه باید طی بازه­ی زمانی سی روز بعد از پایان تصفیه گزارش و نحوه انجام آن را به مرکز ثبت شرکت‌ ها اعلان و ابلاغ کنند.

تغییرات روزنامه رسمی

با تایید برسد و در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشاری که اعلان ها و اطلاعیه هایی در مورد کمپانی ها در آن چاپ می‌شود، نشر گردد و اسم شرکت از دفتر ثبت شرکت ‌ها و دفتر ثبت تجارتی حذف شود.

انتشار اطلاعات حساب ویژه در بخش تغییرات روزنامه رسمی

پس از اطلاع رسانی در مورد پایان تصفیه مدیران تصفیه ملزم هستند وجوهی را که باقیمانده است در حساب ویژه ای به یکی از بانک‌ های کشور منتقل کنند و لیست نام های طلبکاران و مالکان سهم ها را که حقوق خود را دریافت ننموده اند هم به آن بانک بدهند. سپس جزییات را در قالب همان اطلاعیه که گفته شد و در همان ماده به اطلاع افراد برسانند تا برای دریافت حقوقشان به بانک مراجعه نمایند.

بعد از گذشت ده سال از زمانی که چاپ آگهی انجام شده است تصفیه هر مبلغی که در بانک موجود باشد به عنوان مال بدون صاحب شناخته میشود و توسط دادستان عمومی و انقلاب به خزانه دولت ریخته میشود.

اقدام در مورد واگذاری اوراق قرضه و موارد ثبت کردن و اعلان آن بایستی با طرح آگهی انتشار اوراق قرضه رسما به مرکز ثبت شرکت ‌ها اطلاع داده شود. و آن مرکز موارد که آن شرکت قصد انجام آن را دارد ثبت و گزارشی از کلیات آن را با عنوان آگهی فروش اوراق قرضه، با دریافت وجه آن از شرکت، در بخش تغییرات روزنامه رسمی چاپ خواهد کرد.

اسم و اطلاعات فرد و موارد که مدیر عامل توانایی تصمیم گیری در آن دارد باید با فرستادن رو نوشتی از گزارش کار هیات مدیره به مرکز ثبت شرکت‌ ها اطلاع داده شده و بعد از تایید در تغییرات روزنامه رسمی چاپ شود.

تغییرات روزنامه رسمی در ثبت فردا

اطلاعیه شرکت در مطبوعاتی که وزارت دادگستری منتشر میکند و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار دوباره بعد ده روز چاپ خواهد شد. نسخه ای از این اطلاعیه برای هر کدام از طلبکاران که مشخصات آنها موجود باشد فرستاده میشود.

به مجرد آن که لیست طلبکاران با اصول ماده قانونی تکمیل شد، مدیر تصفیه توسط چاپ آگهی در مجله رسمی و دست کم یک روزنامه­ی متفاوت به بستانکاران یک هشدار می دهد که در زمان های تعیین شده مراجعه کنند و اسناد و مشخصات بستانکاری خود یا سواد تایید کننده آن را همراه با گزارشی از که همه­ی حقوق باقی مانده آنان را تعیین مینماید و به مسئول قضایی بدهند همچنین رسید آن را بگیرند. گزارش و همه­ی مواردی که گفتیم باید در دو نوبت و به فاصله پنج روز چاپ شود.

اقدامات مدیر تصفیه در بخش تغییرات روزنامه رسمی

مدیر تصفیه میتواند دارایی بازرگانان را توقیف و پلمپ نماید مدیر تصفیه سریعا از با نگاه به گزارشی از اموال از قبل موجود است در مورد رسیدگی مدارک و مرقومات عمل کند. در صورتی که اظطراری وجود داشته باشد. متممی برای موارد اموال ذکر شده خواهد ساخت. مدیر تصفیه باید سریعا از طریق اطلاعیه در بخش تغییرات روزنامه از بستانکاران تاره اگر که اعلام و درخواست نمایند همچنین موجود باشند دعوت به عمل آورد که در بازه­ی زمانی یک ماه حقوق و درخواست خود به همراه مدارک آن را برای پیگیری ذکر کنند. اطلاعیه منتشر شده توسط شرکت ها در روزنامه­ی متعلق به  وزارت دادگستری و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار بار دیگر در بازه زمانی ده روزه چاپ خواهد شد. نسخه ای از این اطلاعیه برای هر یک از طلبکارانی که مشخصات آن ها موجود است فرستاده میشود.

تغییرات روزنامه رسمی

به مجرد این که لیست طلبکاران احتمالی بر پایه ماده تنظیم شد، مدیر تصفیه از راه اعلان در مطبوعات رسمی و دست کم یک روزنامه­ی متفاوت به کسانی که مشکوک به طلبکار بودن هستند اطلاع می دهد که در مدت های ذکر شده را مشخصات و اسناد مطمئن طلب را ارسال نمایند.

امیدواریم از این مقاله که روی انتشار آگهی تغییرات در روزنامه­ی کثیر الانتشار تمرکز داشت استفاده نموده و در کسب و کار خود از آن بهره ببرید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها