تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹

تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در سال 99

تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹ : هر کسب و کاری برای بهره مندی از حقوق قانونی نیازمند ثبت شرکت است. ثبت شرکت در شکل دهی به ماهیت و فعالیت تجاری نقش مهمی دارد. شرکت با مسئولیت محدود یکی از شرکت های تجاری است که ما را در رسیدن به اهداف حقوقی یاری می دهد.

تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹

در کشور ما ثبت شرکت مسئولیت محدود بیشترین متقاضی را دارد. زیرا ثبت این نوع شرکت برای کسب و کار های کوچک با مدیران کمتر نسبت به شرکت های دیگر آسان تر و سریع تر انجام می شود.

ما در سایت ثبت فردا، با ارائه این مقاله سعی داریم تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹ را به اطلاع شما برسانیم. اگر می خواهید در سال ۹۹ شرکت مسئولیت محدود ثبت کنید، این مطلب را از دست ندهید. همچنین از مشاوره با همکاران ما غافل نشوید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹

قوانین مربوط به ثبت انواع شرکت ممکن است هرساله تغییرات جزئی یا اساسی داشته باشد. افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستند باید از این تغییرات با خبر باشند که در روند ثبت شرکت به مشکلی بر نخورند. به همین منظور در ادامه جدید ترین شرایط و قوانین مربوط به ثبت شرکت مسئولیت محدود را آورده ایم.

قوانین جدید ثبت شرکت با مسئولیت محدود را بدانیم

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید قوانین مربوط به ثبت و تغییرات آن را در سال ۹۹ بررسی کنیم. ثبت شرکت با مسئولیت محدود بدون تغییر در حداقل سرمایه همچنان با رقم ۱۰۰ هزار تومان انجام می شود. این مبلغ بسته به صلاحدید مدیران شرکت امکان افزایش را دارد.

شرکت با مسئولیت محدود با حداقل ۲ شریک تجاری قابل ثبت است. هر یک از شرکا باید سرمایه ریالی در شرکت داشته باشند ولو ۱ درصد باشد. سرمایه در این شرکت به صورت سهام در نمی آید و اوراقی به آن ها تعلق نمی گیرد.

این موضوع باعث می شود سهام این نوع از شرکت قابل فروش نباشد. سهم هر شریک به نام خود شخص به عنوان سرمایه در اساسنامه ثبت می شود و واگذاری آن به غیر در حالت عادی امکان پذیر نیست. در این نوع شرکت هر یک از شرکا مسئولیت و ضمانتی معادل میزان سرمایه خود را خواهند داشت.

در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه توسط اقرارنامه به دست مدیر عامل سپرده می شود و نیازی به واریز سرمایه به بانک و مدارک احراز نیست.

تغییرات مربوط به موضوع در شرکت با مسئولیت محدود

همانطور که در مقدمه آورده شد شرکت با مسئولیت محدود جز شرکت های تجاری است و باید با موضوع مشروع و هدف سود آوری مالی تشکیل شود. هر فعالیت تجاری برای استفاده از حقوق قانونی امکان ثبت شرکت با مسئولیت محدود را دارد.

چنانچه در روند فعالیت شرکت موضوعی از فعالیت های شرکت کم یا به آن اضافه شود، امکان تغییر موضوع وجود دارد. این تغییر پس از تشکیل جلسه مجمع عمومی فوق العاده و تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود به ثبت می رسد.

روند تصمیم گیری ها در شرکت با مسئولیت محدود

همه تصمیمات و تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹ نیز باید از طریق مجمع با مدیران مطرح شود و با حداکثر آرا قابلیت اجرا خواهد داشت.

در صورتی که یکی از شرکا مایل به خروج از شرکت باشد، باید حداقل دو سوم مدیران را برای این امر متقاعد و امضای تایید آنان را جمع آوری کند. برای این منظور می بایست مجمعی تشکیل دهد و موضوع را به شور بگذارد. مدیرانی که رای به قبول خروج شریک خود می دهند باید دارای حداکثر سرمایه در شرکت باشند.

در شرکت با مسئولیت محدود اگر شرکا دو نفر باشند و یک نفر خارج شود یا فوت کند، شرکت منحل نخواهد شد. برای انحلال شرکت با مسئولیت محدود باید مدیر شرکت سلسله مراتب آن را انجام دهد.

برای ورود یا خروج شریک و همچنین افزایش یا کاهش سرمایه باید مجمع عمومی فوق العاده تشکیل و صورت جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود با امضای مدیران تنظیم شود.

قوانین نام گذاری شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹

در انتخاب نام شرکت باید دقت شود. نام شرکت باید ایرانی و مطابق با دین اسلام باشد. همچنین در اداره ثبت شرکت ها تکرار نشده باشد. در نام شرکت عنوان «با مسئولیت محدود» باید ذکر شود. در غیر این صورت شرکت تضامنی خواهد شد. همچنین نباید نام یکی از شرکا در نام شرکت بیاید. زیرا آن شخص علاوه بر میزان سرمایه خود در شرکت، مجبور به تضمین کلیه دیون و تعهدات در قبال افراد طرف قرارداد خواهد شد.

نام شرکت با توجه به صلاحدید مدیران قابلیت تعویض را دارد. اگر فعالیت شرکت تغییر کند مدیران برای گویا تر شدن فعالیت شرکت تصمیم به تعویض آن می گیرند. این امر با طی مراحل قانونی و تنظیم صورت جلسات مربوطه قابل انجام است.

مدارک لازم ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹

 • ارائه اصل و فتوکپی شناسنامه کارت ملی مدیران؛
 • شرکتنامه ( دو نسخه)؛
 • اساسنامه (دو نسخه)؛
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین (دو نسخه)؛
 • صورتجلسه هیات مدیره (دو نسخه)؛
 • فرم تعیین نام؛
 • فیش بانکی واریزی تعیین نام؛
 • اصل و تصویر مجوز فعالیت (در صورتی که فعالیت ملزم به اخذ مجوز از سازمان باشد)؛
 • اصل و تصویر وکالتنامه (در صورتی که مراحل ثبتی توسط وکیل طی شود).

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹

 • مشاوره و تصمیم گیری در انتخاب نوع شرکت (در مجموعه ثبت فردا مشاوران به کارآفرینان کمک می کنند)؛
 • تکمیل مدارک و فرم ها توسط مدیران؛
 • تعیین نام، تایید آن توسط اداره ثبت شرکت ها، پرداخت هزینه ها و ارائه فیش بانکی تعیین نام؛
 • ارسال مدارک و صورتجلسات به انضمام شرکتنامه و اساسنامه از طریق پست به اداره ثبت شرکت های هر شهر؛
 • اعلام تاییدیه از طریق سایت ثبت شرکت ها به متقاضی در صورت تکمیل بودن اسناد و عدم مغایرت در آن ها؛
 • حضور مدیر عامل در اداره ثبت شرکت ها پس از تایید و امضای مدارک لازم؛
 • پرداخت هزینه های ثبتی و ارائه فیش بانکی؛

 

پس از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها لازم است در سایت روزنامه رسمی کشور ثبت نام کنیم. هزینه انتشار آگهی تاسیس را پرداخت و پس از درج در آن، روزنامه رسمی طبق آدرس اعلامی برای ما ارسال می شود.

در انتها

مراحل ثبت و تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹ را بررسی کردیم. ما در مجموعه ثبت فردا به عنوان شرکت حقوقی در زمینه ثبتی به خود واجب می دانیم اطلاعات درستی از طریق مقالات و مشاوره با حقوقدانان به شما ارائه دهیم. امیدواریم با خدمات خود کمک کنیم در بازار کسب و کار با خیال آسوده به کسب سود و کمک به کار آفرینی در کشور بپردازید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها