ثبت برند تضمینی ارزان و فوری

ثبت برند تجاری - اموزش تصویری ثبت برند

ثبت برند تضمینی ارزان و فوری

همانطور که می دانید امروزه در تولیدات وسایل، پوشاک، خوراک وغیره شرکت های بسیاری مشغول به فعالیت هستند. در واقع ممکن است در سراسر جهان و حتی ایران چندین شرکت به تولید یک مورد خاص بپردازند.

به همین دلیل باید با استفاده از نام و علامتی مخصوص بین تولیدات شرکت های مختلف، تفاوت ایجاد شود. به اسمی که هر شرکت متناسب با محصول تولیدی خود انتخاب می کند، برند می گویند. اما طراحی این نام، ثبت و استفاده از آن دارای شرایط و مراحلی است که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد. شما نیز اگر به دنبال ثبت برند تضمینی ارزان و فوری هستید با ما همراه باشید.

چگونگی ثبت برند

ابتدایی ترین مرحله در ثبت برند برای یک شرکت این است که نامی متناسب با محصول تولیدی و ویژگی های آن انتخاب شود. سپس بررسی کنید که برند انتخابی شما پیش تر توسط دیگر شرکت ها به ثبت نرسیده باشد.

زمانی که از انتخاب خود اطمینان داشتید؛ باید برند مورد نظر را به گونه ای طراحی کنید که طرح آن را کسی ثبت نکرده باشد. در رابطه با این موضوع باید بدانید که طراحی برند یک امر تخصصی است. بنابراین اگر در این زمینه توانایی لازم را ندارید، به متخصصان طراحی برند مراجعه کنید.

البته این امر نیز دارای هزینه ای متناسب با نام انتخابی شما است. بعد از آن با استفاده از مدارک مورد نیاز و انجام مراحل ثبت برند، نام تجاری شما به ثبت خواهد رسید. جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز ثبت برند در ادامه با ما همراه باشید.

مدارک ثبت برند

پس از اینکه برند مورد نظر خود را انتخاب کردید، مدارک مورد نیاز جهت ثبت را نیز آماده کنید. زیرا ثبت برند ارزان و فوری همچون دیگر امور اداری نیازمند مدارک مشخصی است. از آنجایی که ثبت برند به دو شکل حقیقی و حقوقی انجام می شود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت اسم مورد نظر نیز به دو بخش حقیقی و حقوقی تقسیم می شود.

به همین جهت در ادامه به طور خلاصه مدارک مورد نیاز جهت هر دو نوع ثبت را برای شما بیان می کنیم. به طوری که با مطالعه این نوشته به ثبت برند تضمینی ارزان و فوری با استفاده از مدارک مورد نیاز بپردازید.

سامانه ثبت برند و علامت تجاری - ثبت برند99

ثبت برند حقوقی

 • کپی شناسنامه صاحب برند
 • کپی کارت ملی صاحب برند
 • کپی روزنامه تاسیس و تغییرات اخیر شرکت مورد نظر
 • کپی مجوز فعالیت شرکت
 • کارت بازرگانی

ثبت برند حقیقی

 • کپی شناسنامه صاحب برند
 • کپی کارت ملی صاحب برند
 • کپی کارت بازرگانی
 • کپی مجوز فعالیت شرکت

مراحل ثبت برند

در این زمان که برند مورد نظر خود و مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن را تهیه کرده اید، باید دیگر مراحل ثبت برند را طی کنید. به همین جهت این مراحل را به صورت مختصر در اینجا شرح می دهیم که با آگاهی از آن ها ثبت برندی موفق داشته باشید.

 • وارد سایت مرکز مالکیت معنوی شوید.
 • در قسمت ثبت اظهارنامه علامت تجاری، این فرم را پر کنید.
 • مدارک مورد نیاز را به همراه نمونه ۶×۶ برند خود در سایت بارگذاری کنید.
 • در این مرحله هزینه ای از شما جهت ثبت برند دریافت می شود.
 • برگه نمایش داده شده در سایت را پرینت بگیرید.
 • با مراجعه به دفتر اسناد رسمی اطلاعات کاربری خود را تایید کنید.
 • با ورود اطلاعات در سامانه، رمز عبور و نام کاربری خود را دریافت کنید.

پس از این مراحل باید پرونده ای در اداره مالکیت تشکیل دهید که این اداره موضوع تقاضای ثبت برند شما را به روزنامه رسمی بفرستد. در این هنگام هزینه روزنامه رسمی اول را باید واریز کنید. پس از هفت روز، روزنامه رسمی اول چاپ شده و به آدرس شما ارسال می شود.

پس از سی روز، هزینه روزنامه رسمی دوم را پرداخت می کنید. مجددا هفت روز بعد، روزنامه رسمی دوم به آدرس شما ارسال می شود. در این زمان با پرداخت هزینه حق الثبت، ثبت برند شما انجام می شود.

به طوری که یک نسخه از روزنامه های رسمی اول و دوم، یک نسخه از اظهارنامه برند و ۱۰ نمونه از نام تجاری با ابعاد ۶×۶ را باید به اداره مالکیت ببرید و سند برند خود را دریافت کنید.

چگونه ثبت برند تضمینی ارزان و فوری انجام دهیم؟

همانطور که متوجه شدید؛ ثبت برند دارای مراحلی بسیار وقت گیر و پرهزینه است. به طوری که باید هزینه هایی جهت طراحی برند، ثبت اظهارنامه، روزنامه رسمی اول و دوم، حق الثبت وغیره را پرداخت کنید.

ضمن اینکه مراحل ثبت نام تجاری به اندازه ای وقت گیر است که شاید ماه ها طول بکشد. به همین جهت صاحب شرکت ها به دنبال ثبت برند تضمینی ارزان و فوری هستند. روش های زیر به صاحب شرکت ها همچون شما کمک می کند که ثبت برند تضمینی ارزان و فوری داشته باشند.

 • امروزه سایت های فراوانی همچون سایت «ثبت فردا» وجود دارند که ثبت برند شما را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند. به طوری که هزینه ثبت برند توسط این سایت ها نسبت به هزینه ای که شما برای ثبت برند و طی مراحل آن باید پرداخت کنید، بسیار مناسب تر است.

زمانی که این سایت ها ثبت برند شما را انجام دهند، دیگر مجبور به رفت و آمدهای اداری ثبت نام تجاری نخواهید بود. زیرا به عنوان صاحب یک شرکت قطعا فرصت کمی دارید و این امر برای شما بسیار وقت گیر است. اما نیاز به ثبت برند نیز بسیار حائز اهمیت است که با مراجعه به این سایت ها به بهترین شکل و با هزینه ای مناسب انجام می شود.

 • در ثبت برند یکی از وقت گیرترین مراحل، طراحی نام تجاری است. این امر حتی هزینه های بسیاری را برای شما به همراه می آورد. جهت کاهش این هزینه ها و جلوگیری از اتلاف وقت صاحب شرکت ها، سایت ها و مراکز فروش برند وجود دارند. به طوری که با مراجعه به آن ها، برند مورد نظر خود را متناسب با محصول تولیدی و خصوصیات آن از این مراکز خریداری می کنید.

خرید برندهای فروشی و استفاده از آن ها نه تنها باعث می شود هرچه زودتر شرکت شما صاحب برند شود؛ بلکه هزینه بسیار کم تری نسبت به طراحی برند دارد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک   ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

 

سوالات متداول

هزینه مورد نیاز برای ثبت برند چقدر است؟

هزینه های قانونی برای ثبت یک برند ،حدود ۴۵۰ هزار تومان می باشد .که شامل آگهی تقاضا نامه ،هزینه حق وثبت و هزینه روزنامه است .دیگر هزینه ها ،مانند هزینه روزنامه دوم و به علاوه حق الوکاله وکیل و هزینه ی تصدیق ده سال برند با توجه به طبقات اعلام شده متغییر می باشد.

مدت زمان دقیق برای ثبت یک برند چقدر است؟

مدت زمان دقیق برای ثبت اظهارنامه نامه یک برند ،حدودا پنج روز مباشد .و پس از آن بررسی اولیه توسط کارشناس ثبت بین ۱۰ تا ۵۰ روز می باشد و سپس توسط کارشناس مسئول ثبت بین ۷ تا ۱۰ و توسط رئیس ادره بین ۱ تا ۱۰ روز می باشد .توجه داشته باشید پس از ثبت نهایی اظهارنامه ۳۰ روز جهت آگهی در روزنامه رسمی به طول خواهد انجامید .

برای ثبت برند به چه مدارکی نیاز هست؟

برای ثبت یک برند و یا علامت تجاری داشتن یک جواز و یا مدرک دال بر فعالیت شما می باشد ،نیاز است .توجه داشته باشید در صورت لاتین بودن برند و نداشتن ریشه فارسی،ارائه کارت بازرگانی الزامی است .

اعتبار یک برند پس از ثبت نهایی چقدر است؟

پس از ثبت نهایی یک برند و اخذ تصدیق ،مدت زمان اعتبار تصدیق برند ۱۰ سال می باشد که جهت تمدید پس از پایان ۱۰ سال ،۶ ماه مهلت تشکیل پرونده جدید وجود دارد .
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها