ثبت برند خارجی

ثبت شرکت بین‌المللی در ثبت فردا

ثبت برند خارجی

بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی قصد دارند تا محصولات خود را با نام برند خارجی به ثبت برسانند. اکثر افراد به دلیل فروش بیشتر خود در داخل و خارج از کشور تمایل دارند که از نام و برند خارجی جهت ثبت برند محصولات خود استفاده کنند.

با انتخاب یک برند خوب و تولید محصول با کیفیت می توانید در سراسر دنیا شناخته شوید. برای ثبت برند خارجی باید مراحلی را طی کنید تا بتوانید برند تجاری خارجی را به ثبت برسانید. در ادامه تمامی مراحل ثبت برند خارجی خواهیم گفت.

ثبت برند خارجی در ایران چگونه است؟

اگر شما قصد ثبت برند خارجی در ایران را دارید. باید در ابتدا مطلع شوید نام برندی که می خواهید آن را ثبت کنید در ایران وجود دارد یا خیر. در صورتی که برند خارجی در ایران وجود نداشت،  می توانید درخواست ثبت نمایندگی ایران را از طریق ارسال نامه به شرکت اصلی درخواست کنید.

در صورتی که درخواست و تاییدیه شما پذیرفته شد به راحتی می توانید نمایندگی آن برند را در ایران به ثبت برسانید. در صورتی که نمایندگی آن برند خارجی در ایران وجود داشته باشد اما با فاصله نمایندگی ها با یکدیگر زیاد باشد، می توان مراحل اولیه جهت ثبت برند خارجی انجام داد.

اما این نکته قابل ذکر است که تمامی مسئولیت های شعبه خارجی را نمایندگی اصلی مشخص خواهد کرد. جهت شناساندن برند می توان تبلیغ هایی را در این خصوص انجام داد تا برند خارجی در بین مردم بیشتر شناخته شود. در صورت مرغوبیت محصول، محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا خواهد کرد.

شرایط ثبت برند خارجی

برای ثبت برندهای خارجی باید طبق شرایط و چهارچوب قوانین  برند خود را به ثبت برسانید. شرایط ثبت برندهای خارجی را در ادامه برای شما خواهیم گفت:

  •     تمامی متقاضیان جهت ثبت برند خارجی برای محصولات خود، باید خدمات پس از فروش را برای مشتریان ارائه دهند.
  •     تمامی فرآیندهای کاری بین افراد ایرانی و خارجی باید طبق قرارداد انجام شود.
  •     باید زمینه ای جهت ایجاد سرمایه گذاری شرکت خارجی در ایران به وجود آید.
  •     جهت انجام فرآیند کاری در کشورهای دیگر باید با شرکت های فنی مهندسی همکاری شود.
  •     صادرات ایران به غیر از نفت افزایش یابد.
  •     خدماتی مانند فنی و مهندسی انتقال داده شود.
  •     فعالیت هایی که دارای مجوزهای قانونی هستند، از طرف دستگاه های دولتی مانند بازاریاب ها صورت گیرد.

آیا می توان برند خارجی را به عنوان مالک شخص اصلی در ایران به ثبت رساند؟

در گذشته قوانینی به جهت ثبت برند در تمامی کشور ها به تصویب رسیده است. کنوانسیون های خارجی به دلیل سو استفاده های زیادی که در جهت کپی برداری از برند انجام شده بود تصمیم گرفتند تا با تصویب قوانینی در بین کشور ها اینگونه تخلفات را به حداقل برسانند.

به این صورت که اگر شرکتی برند خود را به ثبت رساند، در صورت ارسال درخواستی از سایر کشور ها برند خود را بین المللی کنند تا اشخاص حقیقی و حقوقی بتوانند برند را در کشور خود به ثبت برسانند. اغلب برند های خارجی که افراد حقیقی و حقوقی تمایل به ثبت آن را در کشور داخلی دارند، در سراسر دنیا مشهور بوده و نمی توان به عنوان خود شخص تقاضا کننده به ثبت برسد.

فقط می توانند به عنوان نمایندگانی در ایران برند خارجی را به ثبت برسانند. اما در برخی از شرایط خاص می توان برند خارجی را به نام خود به ثبت رساند.

 ثبت برند خارجی

در چه صورت می توان ثبت برند خارجی را به نام شخص حقیقی و حقوقی به ثبت رساند؟

همان طور که گفته شد به دلیل مشهور بودن و اعتبار برخی از برندهای خارجی نمی توان نشانه های بین المللی را به نام افراد داخل کشور به ثبت رساند، فقط می توان به عنوان نمایندگانی در داخل کشور فعالیت داشته باشند.

در یکسری از شرایط خاص اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند برند خارجی را به نام خود به ثبت برسانند. شرایط ثبت برند خارجی به شرح زیر است:

۱. اولین شرط این گونه است که باید سال ها از مدت و اعتبار برند در کشور اصلی گذشته باشد. یعنی در واقع می توان گفت که دیگر برند اعتباری نداشته  و صاحب برند تمایلی به تمدید علامت تجاری به اسم خود ندارد. در این گونه مواقع اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند استعلام هایی از برند تهیه کنند تا متوجه شوند که آیا شخص دیگری برند را به ثبت رسانده است یا خیر.

پس از طی این مراحل کاری می توانید برند خارجی را به اسم خود به ثبت رسانده و حتی آن نشانه خارجی را بین المللی کنید.

۲. در شرایط دیگری که می توانید برند را به نام خود ثبت کنید این گونه است که بر اساس قوانین مصوب شده حق استفاده از برند خارجی را دریافت کرده و طبق طبقات مشخصی که تعیین شده شما از برند خارجی می توانید بهره ببرید.

۳. در شرایط دیگری که می توانید برند خارجی را در ایران به ثبت برسانید، خرید برند از صاحب اصلی نشانه تجاری است. در این صورت شما به راحتی می توانید برند را به اسم خود ثبت کرده و در سطح بین المللی قرار دهید.

۴. معمولاً هزینه های خریداری نشانه های تجاری خارجی بسیار بالا است. به همین دلیل بسیاری از افراد جهت ثبت برند خارجی در ایران، نشانه خارجی مورد نظر را از شخص اصلی در مدت زمان مشخص اجاره کرده و در طی این مدت از برند خارجی جهت تولید محصولات خود استفاده می کند.

مراحل ثبت برند خارجی

جهت به ثبت برند خارجی باید مدارکی در خصوص خرید یا اجاره  برند را داشته و مدارکی در خصوص توافقات لازم بین دو طرف وجود داشته باشد تا در اداره ثبت به طور قانونی به ثبت برسد. در غیر این صورت شما اجازه استفاده برند خارجی را در محصولات خود نخواهید داشت.

ممکن است برخی از نمایندگان برند های خارجی در ایران وجود داشته باشد در صورتی که نمایندگان برند مورد نظرتان در ایران وجود دارد، دیگر نیازی به خریداری اجاره برند نیست. بهتر است گزینه دیگری را برای ثبت علامت تجاری محصولات خود در نظر داشته باشید.

در نتیجه برای ثبت برند خارجی لازم است تا شما مجوزات لازم از طرف کشور خارجی و صاحب برند را دریافت کنید تا بتوانید ثبت برند خارجی را به طور رسمی به ثبت برسانید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها