ثبت برند و لوگو

برند چیست - ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو

پیش از اینکه در مورد مراحل و مدارکی که باید برای ثبت برند و لوگو  ارائه دهید صحبت کنیم باید بدانید در مورد چیستی برند و لوگو اطلاعات خود را بیشتر کنید. برند و لوگو یک اقدام تجاری می باشد، علامت و نشانی که برای برند خود انتخاب می کنید برای  متمایز کردن و شناساندن کالا و یا خدمات شما در برابر کالاهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از افراد امروزه به دنبال ثبت برند و لوگو  هستند تا برند و لوگوی شرکت و محصول خود را مشخص نمایند، این دسته از افراد برای ثبت برند و لوگو  خود می توانند از کسانی که در این زمینه تخصص زیادی دارند کمک بگیرند چرا که آنها در این زمینه تجربه بیشتری نسبت به دیگران دارند. به طور کلی شما باید بدانید که برند اسم و یا عنوانی است که معرفی کننده شخص حقیقی یا حقوقی می باشد و این اسم و عنوان موجب شناسایی فروشنده یا سازنده می گردد.

شرکت هایی که دارای برند های خودشان می باشند، به راحتی می توانند محصولات خودشان را از سایر محصولات جدا کنند و به وسیله شناساندن برند محصول خودشان برای گسترش شهرت و کسب درآمد بیشتر تلاش نمایند. این شرکت ها با توجه به راهنمایی هایی که در ثبت برند و لوگو وجود دارد باید مراحل ثبت برند را به طور کامل انجام دهند تا برند مشخص و شخصی محصولات خودشان را داشته باشند. ثبت کردن علامت های و لوگوهای تجاری از نظر قانونی اختیاری می باشد ولی در برخی از موارد و شرکت ها دولت ثبت کردن  برند و لوگو را اجباری می نماید.

با این وجود به طور کلی باید بدانید که علامت ها و برندهای تجاری باید بر اساس فاکتورهای و راهنمایی هایی که در ثبت برند و لوگو  وجود دارد ثبت برسند تا  به این وسیله حق انحصاری آن محصول را به دست آورد. به این ترتیب باید بدانید تمامی منافع شرکت متعلق به شخص دارنده حق انحصاری می باشد. اعتباری که در علامت های تجاری وجود دارد محدود به ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن برند می باشد که در صورت نیاز می توانید از طریق دادخواست و پرداخت هزینه آن برند و لوگو را تمدید کنید. به طور کلی باید بدانید که ثبت برند و لوگو مراحل خاصی و ویژه ای دارد که در ادامه این مراحل را به طور کامل توضیح می دهیم.

نام تجاری چیست ؟ - ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو

مراحل ثبت برند و لوگو :

اولین گامی که در ثبت برند و لوگو مهم می باشد انتخاب نام برای آن است. دقت داشته باشید که برند و لوگوی شما نباید شبیه برند و یا لوگوی دیگری باشد. به همین دلیل اصولا باید از اسم های مختلط  و یا چند سیلابی استفاده نمایید.  لوگوهای تجاری باید ویژگی هایی داشته باشند که این ویژگی ها عبارتند از :

الف) لوگوها به هیچ عنوان نباید موجب گمراه شدن مشتریان شوند.
ب) اسامی انتخاب شده شما باید وجه تمایز داشته باشند و کاملا ابتکاری و نو باشند.
دقت داشته باشید در ثبت برند و لوگو بعد از اینکه نام برند خود را انتخاب نمودید، باید اظهارنامه شرکت خود را در سامانه اداره مالکیت صنعتی ثبت کنید. اگر نام انتخابی شما مورد تایید سازمان مورد نظر قرار گرفت آگهی تقاضا برای ثبت برند و لوگو خود را می توانید صادر کنید و در صورتی که به آگهی انجام شده شما هیچ گونه اعتراضی وارد نشد می توانید آگهی دوم خود را در روزنامه رسمی چاپ نمایید. بعد از انجام دادن تمامی این مراحل گواهی ثبت برند ، صادر می شود و به مالک تحویل داده می گردد.
برای ثبت  کردن لوگوی تجاری باید تمامی مدارک قانونی را فراهم کنید و همچنین از راهنمایی هایی که در ثبت برند و لوگو  وجود دارد هم استفاده نمایید، در ادامه این مدارک و راهنمایی ها را بیان می کنیم.

ثبت برند - نکات مهم در خصوص ثبت برند با کمترین قیمت

ثبت برند و لوگو

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند و لوگو :

همانطوری که بیان نمودیم و متوجه شدید بر اساس راهنمایی هایی که در ثبت برند و لوگو وجود دارد شما باید برخی از مدارک های خود را هم تحویل دهید تا برند و لوگوی شخصی خود را دریافت نمایید. این مدارک عبارتند از :

– تمامی مدارک هویتی که مربوط به اشخاص حقیقی می باشد و در شرکت فعالیت می کنند را باید تحویل دهید، که این مدارک شامل کپی شناسنامه و کپی کارت ملی می باشد و شما باید تمامی آنها را آماده کنید و تحویل دهید.
–  مدارک هویت اشخاص حقوقی و حقیقی که بر اساس آخرین روزنامه چاپ شده وجود دارد را باید به صورت رسمی و علنی ارائه دهید که این مدارکی را که باید تحویل دهید شامل کپی شناسنامه صاحبان امضا می باشد.
– مدارکی که مربوط به نماینده یا وکیل شرکت است را باید تحویل دهید. در صورتی که وکیل و یا نماینده شرکت دارای حق امضا باشند حتما باید مدارک آنها را به طور کامل تحویل دهید چرا که برای انجام امور وکالت این مدارک ضروری و مهم است.
–  شما باید بر اساس قوانینی که در ثبت برند و لوگو وجود دارد،  اگر برند لاتین را برای شرکت انتخاب کرده باشید و یا  اینکه نام آن برند شما ریشه عربی داشته باشد کارت بازرگانی  آن را هم دریافت نمایید.
–  کپی مجوز فعالیت شرکت یکی دیگر از مدارک مهم ثبت برند و لوگو می باشد که آن را باید ارائه دهید.
–  نمونه لوگوی برند را باید به این صورت که یک نمونه از آن را آپلود کنید و همزمان با پر کردن اظهارنامه لوگوی خود را هم تحویل دهید، همچنین چند نمونه گرافیکی از لوگوی برند خود را به همراه دیگر مدارک باید ارائه دهید.

برند چیست - ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو

–  باید مدارکی را که نشان دهنده فعالیت شما در حوزه مشخص و معینی می باشد که این حوزه ها شامل پزشکی،آموزشی و … می باشد را ارائه دهید.

شما برای ثبت برند و لوگو خود باید دقت داشته باشید که دیگر نیازی نیست به اداره و یا سازمان مشخص بروید و تنها کافی است که شما به سایت اینترنتی ثبت برند مراجعه کنید و تمامی مدارکی را که بیان نمودیم را ارائه دهید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

 

مشاوران ما

 

خانم میرزایی

 

کارشناس ارشد حقوق با ۱۰ سال سابقه کار در زمینه امور ثبتی

۰۹۱۲۹۳۰۹۸۷۴

 

خانم هاشمی

 

کارشناس ارشد حقوق با ۱۰ سال سابقه کار در زمینه امور ثبتی

 

خانم پارسا

 

کارشناس ارشد حقوق با ۱۰ سال سابقه کار در زمینه امور ثبتی

 

خانم میرزایی

 

کارشناس ارشد حقوق با ۱۰ سال سابقه کار در زمینه امور ثبتی

۰۹۱۲۹۳۰۹۸۷۴

 

خانم هاشمی

 

کارشناس ارشد حقوق با ۱۰ سال سابقه کار در زمینه امور ثبتی

 

خانم پارسا

 

کارشناس ارشد حقوق با ۱۰ سال سابقه کار در زمینه امور ثبتی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها