ثبت برند ۹۹

سامانه ثبت برند و علامت تجاری - ثبت برند99

ثبت برند ۹۹

زمانی که در تجارت خود موفق به تولید محصولی منحصر به فرد می شوید یا انقلابی در ارائه خدمات به مشتریان به وجود می آورید، پای ثبت برند به میان می آید. اما قبل از اینکه به اصول ثبت برند ۹۹ بپردازیم بیاید نگاهی به تعاریف اولیه و اصول اولیه ثبت برند بپردازیم.

معادل فارسی کلمه برند، علامت و نشان تجاری است. از آنجایی که برند ها نماد اصلی یک تجارت به شمار می روند. طراحی و ثبت برند در مقایسه با سال های گذشته از اهمیت بالاتری برخوردار است. ثبت برند ۹۹  در سال ۹۹ به شما این امکان را می دهد که مهر اثباتی بر کیفیت کالا و خدمات خود بزنید.

در واقع ثبت برند ۹۹ به تجارت اطمینان می دهد که کالا و خدمات مورد نظر در تجارت آنها با نام و هویت مشخصی به مخاطبان عرضه خواهد شد. به این ترتیب می توان گفت، ثبت برند در واقع امضای تجاری هر تجارتی خواهد بود.

ثبت برند موجب خواهد شد که محصول یا خدمات مورد نظر در رقابت با دیگر رقبای تجاری به خوبی متمایز شود. به این ترتیب مشتریان بالقوه و بالفعل تجارت همواره قادر به شناسایی کالا و خدمات محبوب خود خواهند بود.

ثبت برند ۹۹  در دنیای امروز که میزان تولید و ارائه خدمات همواره در حال افزایش است، به مراتب مهمتر از سال های گذشته است. برای ثبت برند ۹۹ باید نکات بسیاری را در نظر داشته باشید. در ادامه شما را با اقدامات لازم برای ثبت برند و مدارک مورد نیاز برای انجام این کار آشنا خواهیم کرد.

همچنین شما می توانید برای دریافت جزئیات و اطلاعات تکمیلی در رابطه با ثبت برند ۹۹ نیز به سایت ثبت فردا مراجعه نمایید.

 اقدامات لازم برای ثبت برند ۹۹

قوانین مربوط به ثبت برندها و شرکت ها همه ساله با تغییراتی همراه است. نکته قابل توجه این است که همواره باید ثبت برند خود را بر اساس قوانین مربوط به ثبت علائم و اختراعات به انجام برسانید. در غیر این صورت برند شما مشروعیت قانونی نداشته و اعتبار تجارت شما را خدشه دار خواهد کرد.

در گام نخست شما باید تمام قوانین مربوط به ثبت برند در سال ۹۹ را مطالعه و با اطلاع کامل از تغییرات به عمل آمده برای ثبت برند خود اقدام کنید. توجه داشته باشید که شما تنها در صورتی می توانید از اسامی لاتین در طراحی برند خود بهره ببرید که کارت بازرگانی را اخذ کرده باشید.

در واقع کارت بازرگانی، نشان دهنده مراودات تجاری شما با کشور های خارجی است. به این ترتیب شما  می توانید از اسامی لاتین در نام برند خود بهره ببرید. دقت داشته باشید که تمامی حروف، اشکال و تصاویر موجود در نام برند شما در ثبت مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

در صورتی که می خواهید از نامی فارسی برای ثبت برند ۹۹ در نظر بگیرید به جواز تاسیس نیاز خواهید داشت. در این صورت نیازی به ارائه کارت بازرگانی نخواهد بود. در انتخاب نام فارسی دقت داشته باشید. نام انتخابی شما باید ریشه فارسی داشته و معنا دار باشد.

بر اساس قوانین مربوط به به ثبت برند ۹۹ نام انتخابی شما باید در فرهنگستان لغت وجود داشته باشد. از این گذشته نام برند شما نمی تواند جزء اسامی عام مانند تهران، ایران و… باشد. از این گذشته بر طبق قوانین ثبت برند ۹۹ شکل و تصاویر به کار رفته در برند نیز نباید با قوانین و مقررات جامعه اسلامی منافات داشته باشد.

بهتر است در هنگام انتخاب نام برند توجه داشته باشید که یک نام مناسب، اسم خاصی است که تا جای ممکن از یک سیلاب تشکیل شده باشد. بهتر است این نام با زمینه فعالیت شما همخوانی داشته باشد. در ثبت برند ۹۹ دقت داشته باشید که نام برند خود را مشابه با نام دیگر برندهای حاضر در زمینه فعالیت خود انتخاب نکنید.

ثبت برند تجاری - ثبت برند 99

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سال ۹۹

اشخاصی که از سوی صاحبان اصلی تجارت وکالت انجام امور مربوط به ثبت برند را بر عهده  گرفته اند یا اشخاص حقوقی باید با در دست داشتن مدارک زیر برای ثبت برند ۹۹ وارد عمل شوند:

 •     نسخه اصلی وکالت نامه به همراه کپی
 •     تصویر شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
 •     جواز کسب یا پروانه بهره برداری تجارت
 •     آخرین آگهی تغییرات به عمل آمده در تجارت
 •     آگهی مربوط به تاسیس تجارت
 •     تصویر کارت بازرگانی موسس
 •     اداره مدارکی که نشان دهنده فعالیت تجارت باشد.
 •     ارائه نمونه برند مورد نظر
 •     در صورتی که برند سه بعدی طراحی شده است، ارائه تصویر گرافیکی شش زاویه ای آن نیز الزامی است.

اشخاص حقیقی نیز باید برای مراجعه به سامانه ثبت برند ۹۹ مدارک زیر را در اختیار داشته باشند:

 •     تصویر شناسنامه شخص مدیر عامل یا دیگر شرکای حاضر در تجارت
 •     تصویر کارت ملی مدیر عامل و شرکای تجارت
 •     اصل و تصویر جواز کسب
 •     اداره مدارکی که گواه فعالیت تجارت باشد
 •     ارائه نمونه برند مورد نظر
 •     اصل و تصویر پروانه بهره برداری
 •     تصویر کارت بازرگانی
 •     ارائه تصویر شش زاویه ای ( در صورتی که طراحی برند به صورت سه بعدی انجام شده باشد.
 •     اطلاعات مربوط به آدرس، کدپستی، ایمیل، شماره تلفن ثابت و همراه تمام اعضا و صاحبان امضا در تجارت

 

مراحل ثبت برند ۹۹

برای ثبت برند در سال ۹۹ باید مراحل زیر را در نظر داشته باشید:

 •     در گام نخست باید برای مشاوره تخصصی به کارشناسان فعال در زمینه ثبت برند که با تمام مقررات ثبت برند ۹۹ آشنایی دارند، قرار ملاقاتی را ترتیب دهید. به این ترتیب تمام اطلاعات لازم در خصوص مدارک مورد نیاز و هزینه ثبت برند را از کارشناسان زبده ثبت برند ۹۹ جویا می شوید.
 •     در گام بعدی، شما باید برای استعلام گرفتن از برند انتخابی خود اقدام کنید. چرا که برند انتخابی شما نباید مشابه برندهای موجود باشد. چرا که در این صورت با طراحی برند شما موافقت نخواهد شد.
 •     سپس شما باید تمام مدارک لازم برای ثبت برند ۹۹ را از اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کرده و تمام مدارک را به همراه اظهارنامه ثبت برند به کارشناسان مربوطه تحویل دهید.
 •     در گام بعدی، شما با مراجعه به سامانه ثبت برند، اطلاعات خود را در سامانه بارگذاری کرده و ثبت نام اولیه را به انجام می رسانید.
 •     سپس متقاضی برای تایید نهایی حساب کاربری خود به دفترخانه های اسناد رسمی مراجعه کرده و گواهی امضا خود را ارائه می دهد.
 •     در قدم بعدی، کارشناسان خبره در حوزه ثبت شرکت، اظهارنامه تجارت را به بهترین شکل ممکن تنظیم کرده و به اداره علائم تجاری ارسال می کنند.
 •     پس از ارسال مدارک و اظهارنامه های ضروری، پرونده ثبت برند ۹۹ برای تجارت شما در نوبت بررسی کارشناسان حاضر در اداره علائم تجاری قرار می گیرد. پس از تایید کارشناسان اداره ثبت، باید اقدامات لازم برای پرداخت هزینه های قانونی ثبت برند ۹۹ را به انجام برسانید.
 •     شما پس از تشکیل پرونده در اداره ثبت برند، باید هزینه انتشار در روزنامه های رسمی را پرداخت کرده و پس از گذشت ۳۰ روز از تاریخ اولین انتشار برند، هزینه انتشار نوبت دوم را پرداخت کرده و حق الثبت برند را به اداره ثبت برند پرداخت کنید.

بنا بر ثبت برند ۹۹، چه مواردی در نام برند قابل قبول نیستند؟

در ثبت برند ۹۹ باید این نکات را در نظر داشته باشید:

 1. علائمی که در برگیرنده عبارتی عام مانند “ساختمان” باشند. چرا که این عبارات هیچ صفت مشخصی را بیان نمی کنند.
 2.   از این گذشته عباراتی که تنها جنبه توصیفی دارند مانند” خوشبو” نیز نمی توانند به عنوان نام برند انتخاب شوند.
 3. علاوه بر این علائمی که هیچ ارتباطی با کالا نداشته و مخاطب را گمراه کند.
 4. علائمی که حاوی مشخصات جغرافیایی نادرستی باشند.
 5. علائمی که دال بر جنس و نوع کالا باشد. برای مثال استفاده از عبارت چوبی برای کالاهای ساخته شده از چوب جایز نمی باشد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت شرکت در سایت   ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها