ثبت شرکت آنلاین

ثبت شرکت آنلاین

اطلاعاتی درباره­ ی نحوه ثبت شرکت آنلاین

قصد ما در این مطلب توضیحی درباره ی ثبت شرکت آنلاین و کارهای لازم برای آن است منظور از شرکت بازرگانی، تعاونی و اجتماع منافع دو یا چند شریک در یکی از فرم های پیش تعبیه شده در مقررات بازرگانی میباشد.

برگزیدن قالب شرکت برای کارهای بازرگانی به علت های گوناگون انجام میگیرد : اهمیت تجمیع کردن منابع زیاد، سوا کردن اموال تجاری فرد از اموال فردی او ، تداوم حیات شرکت بازرگانی پس از فوت بازرگان، هموار کردن جا به جایی اموال از راه جابه جایی سهام شرکت به در عوض جابه جایی خود اموال، گرفتن حقوق و مطالبات از شرکت برای شریک ( در مقام مدیر ) و در نهایت استفاده از منافع بیمه و بازنشستگی.

در ادامه این تغییر ، طریقه­ی ثبت شرکت آنلاین در مرکز ثبت  شرکت ها هم از طریقه­ی قدیمی بیرون آمده است. به این معنا که پیش از این فرد مراجعه کننده به طور حضوری به مرکز ثبت داشت و با استفاده از فرم ها ،نام های مورد نظرش را توصیه میکرد و این نام ها تنها در مرکز ثبت تهران مورد نظارت قرار می گرفت، و بعد ارباب رجوع مراجعه می کرد و به طور سنتی ، اسناد و مدارک ،گزارش میکرد و مقررات را ارائه می کرد تا به وسیله ی متخصص ثبت شرکت ها مورد نظارت قرار بگیرد و اگر تایید شد در مراکز ثبت شرکت ها ثبت شود و پس از گرفتن امضا های ، شرکت به ثبت رسد ولی در حال حاضر با عملی شدن سیستم های ثبت شرکت آنلاینها و شرکت های غیر بازرگانی کارهای ارباب رجوع به صورت اینترنتی و توسط سیستم ثبت اینترنتی شرکت  http://irsherkat.ssaa.ir  به طریقه ی غیر حضوری انجام می گیرد.

ثبت شرکت آنلاین
          اطلاعاتی درباره­ ی نحوه ثبت شرکت آنلاین

اضافه بر آن می شود همه­ی مشخصات لازم و جزییات  درخواست ها و اسناد و مدارک مورد نیاز بخشنامه ها و شیوه نامه های مورد احتیاج برای ثبت شرکت ها و اطلاع رسانی های  بعدی  را نیز توسط پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت ها به نشانی که گفته شد بررسی و پیگیری نمود.

نحوه­ ی ورود اطلاعات در سامانه اطلاعاتی درباره ­ی نحوه ثبت شرکت آنلاین

در این مرحله نام مراجع شرکت یا موسسه وارد می گردد. در آغاز باید اطلاعات اداره کل استانی که شرکت در آن ثبت می شود وارد شود و بعد مشخصات مرکز ثبتی در آن وارد شود. منظور از مرکز و واحد ثبتی ، جایی است که شرکت بایستی در آن جا ثبت شود.  سپس محل تولد ارباب رجوع را تعیین کنید. اگر گزینه ایرانی برگزیده شود باید حتماَ شماره ملی وارد شود و اگر غیر ایرانی برگزیده شود باید شماره گذرنامه وارد گردد.

بعد با کامل کردن مدل شرکتی که در سیستم ثبت شرکت آنلاینقصد ثبت آن را دارید ، مشخصات در مورد شماره ملی مراجع، اسم مراجع و نام خانوادگی مراجع و شماره تلفن مراجع را وارد کنید. به همین منوال باید سمت مراجع از این منظر که اصیل است یا وکیل  وارد شود. مراد از نام امضا کننده دفتر و نام خانوادگی امضا کننده دفتر اطلاعات فردی است که مشخصات شرکت را در اداره مورد نظر تایید می کند. سمت امضا کننده دفتر مشخص می کند که مراجع از مدیران، شرکا، سهام داران یا وکیل رسمی است. به همین منوال ، موقعیت توکیل امضا کننده حق واگذاری به دیگران را مشخص می نماید.

ثبت شرکت آنلاین
      اطلاعاتی درباره-ی نحوه ثبت شرکت آنلاین

برای ثبت تاسیس شرکت، به سایت مرکز مربوطه مراجعه کنید و مشخصات مورد نظر را کامل کنید. مشخصات وارد شده در سیستم باید عیناَ با محتوی صورت جلسات و مدارک و اسناد وسیله هم خوانی داشته و به اضافه­ی این از منظر قالب و محتوی هم با قوانین و مقررات ثبت شرکت آنلاین هم خوانی باشد.

ترتیبات ثبت کردن شرکت در سیستم به صورت زیر است:

در این قسمت با توجه به نوع و مدل شرکت، اسنادی را که مراجع باید ارائه کند در سیستم نشان داده میشود. با خواندن و آماده سازی این اسناد ، بر روی ” تایید مدارک مورد نیاز ” کلیک کنید . پس از آن گزینه ای به اسم ” پذیرش نهایی ” موجود میباشد که با برگزیدن آن درخواست ثبت شرکت آنلاینثبت نهایی میشود و فرستاده می گردد.

شرایط مورد نیاز برای اطلاعاتی درباره­ ی نحوه ثبت شرکت آنلاین

مراجعان ثبت شرکت آنلاینها و موسسات غیر بازرگانی باید سریعا بعد از ثبت درخواست خود در سیستم اداره ثبت شرکت ها و گرفتن کد پیگیری ، برای فرستادن اصل مدارک و سند های مورد نیاز به مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر بازرگانی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان محل وقوع اقامتگاه قانونی فرد حقوقی مورد نیاز اقدام کنند و یک نمونه از رسید پذیرش را برای گرفتن اطلاعیه ثبتی نزد خود نگه دارند و بعد از فرستادن مدارک توسط پست، شماره بارکد پستی، تاریخ تحویل مدارک به پست و مدل مدرک چاپی خود را در سیستم وارد نمایند.

توجه کنید که ورود و فرستادن مشخصات پستی ظروری است.

ثبت شرکت آنلاین

– کمترین سن برای به ثبت کردن شرکت ۱۸ سال است . ( لازم به بیان است، سهام داران می توانند زیر ۱۸ سال داشته باشند اما اجازه ندارند عضو هیات مدیره بشوند) .

– گرفتن گواهی عدم سوء سابقه برای مدیران و بازرسین هم در شرکت سهامی خاص و هم با مسئولیت محدود ظروری است.

– سهام داران احتیاجی به گرفتن گواهی سوء سابقه ندارند.

– در ثبت کردن شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل نباید هیچ سمت و عنوان دولتی داشته باشند .

– بازرسین نباید با هیات مدیره نسبت خوانوادگی تا درجه ۳ داشته باشند.

– مدیر عامل نباید مدیر عامل شرکت دیگری باشد .

– در صورتی که نام و یا نام خانوادگی هر یک از شرکاء در نام شرکت بیاید مسئولیت صاحب نام تضامنی خواهد بود.

– شرکت ها پس از ثبت باید برای تشکیل پرونده دارایی و پرداخت دو در هزار و گرفتن شناسه اقتصادی و پلمپ دفاتر تجاری اقدام کنند.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها