ثبت شرکت در اصفهان

ثبت شرکت در اصفهان با ثبت فردا

نگاهی بر نحوه ثبت شرکت در اصفهان

اصفهان یکی از بزرگترین قطب‌های صنعتی و تجاری کشور محسوب شده و از آن به عنوان یک شاهراه تجارت یاد می‌شود. در همین راستا می‌توان گفت که این شهر به دلیل دارا بودن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوان در زمینه صنایع آهن، فولاد، مصالح ساختمانی، پتروشیمی، دامداری، صنعت و معدن و گردشگری و… امکان جذب طیف وسیعی از سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و نیز ثبت شرکت در اصفهان را به سهولت فراهم می‌نماید. از سویی دیگر ثبت شرکت در اصفهان با تبدیل ماهیت اشخاص از حقیقی به حقوقی سبب افزایش چشمگیر اعتبار و ارزش شرکت‌ها در نزد مشتریان می‌شود. لازم به ذکر است که با توجه به پیچیدگی‌های فرایند ثبت شرکت، افراد باید پیش از انجام هر اقدامی در رابطه با ثبت شرکت در اصفهان، اطلاعاتی کسب نمایند که در غیر این صورت به احتمال بسیار زیاد با مشکل مواجه خواهند شد، همچنین آگاهی از مراحل و نحوه ثبت شرکت بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در همین راستا در ادامه شش گام بسیار مهم و اساسی در رابطه با ثبت شرکت در اصفهان، آورده شده است.

ثبت شرکت در اصفهان
ثبت شرکت در اصفهان

تعیین موضوع فعالیت تجاری، گام اول در ثبت شرکت در اصفهان

در این مرحله تعیین موضوع و نوع فعالیت تجاری شرکت بسیار ضروری می‌باشد. لازم به ذکر است که طبق ماده ۱۹۰۰ قانون مدنی موضوع شرکت باید مشروع، معلوم و معین باشد. برای جلوگیری از مشکلات بعدی موضوع انتخابی باید در اساسنامه شرکت قید شود. در حالت کلی تعیین موضوع فعالیت‌های شرکت نشان دهنده هدف شرکت می‌باشد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای برخی از فعالیت‌ها قوانین و مقررات مخصوصی وجود دارد که کسب مجوز از مراجع ذی‌صلاح در این رابطه الزامی می‌باشد. از سویی دیگر با توجه به حساسیت بسیار بالای این مرحله صاحبان شرکت باید با افراد متخصص مشورت نمایند، بنابراین مشورت با وکلای متخصص برای ثبت شرکت در اصفهان بسیار توصیه می‌شود.

تعیین تعداد شرکا(شرکت مسئولیت محدود) و سهامداران(شرکت سهامی خاص)، گام دوم در ثبت شرکت در اصفهان

با توجه به طولانی بودن مدت زمان همکاری، انتخاب شرکا و سهامداران مناسب یک گام اساسی در ثبت شرکت در اصفهان محسوب می‌شود. از سویی دیگر افراد به دلیل جلوگیری از مشکلات حقوقی باید در این مرحله نهایت دقت و جدیت را داشته باشند، برای این منظور توصیه می‌شود پیش از شروع همکاری، گواهی عدم سوء پیشینه و مدارک هویتی برابر اصل شده کلیه شرکا و سهامداران دریافت و بایگانی شود.

ثبت شرکت در اصفهان در ثبت فردا

ثبت شرکت در اصفهان

تعیین نام، گام سوم در ثبت شرکت در اصفهان

تعیین نام مناسب برای شرکت گامی دیگر در راستای ثبت شرکت در اصفهان محسوب می‌شود. نام انتخاب شده باید علاوه بر داشتن ریشه فارسی و مطابقت با فرهنگ انقلاب اسلامی، کوتاه و با معنی بوده و نشان دهنده نوع فعالیت و کسب و کار شرکت باشد. لازم به ذکر است در این مرحله، سامانه ثبت شرکت پنج نام پیشنهادی را از صاحبان شرکت درخواست می‌نماید، که صاحبان شرکت باید با توجه به اولویت مورد نظر خود نام‌های پیشنهادی را در فیلدهای موجود وارد نمایند. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که استفاده از اسامی مربوط به ارگان‌های دولتی غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی دارد. در حالت کلی می‌توان گفت که اغلب کارشناسان الگوی نامگذاری زیر را پیشنهاد می‌کنند(خاص-عام-خاص-خاص). همانطور که در این الگو مشاهده می‌شود نام شرکت بهتر است سه سیلابی یا بیشتر باشد.

فراهم نمودن سرمایه اولیه، گام چهارم در ثبت شرکت در اصفهان

همانطور که می‌دانید سرمایه از مهم‌ترین فاکتورهای تجارت محسوب شده و ابزاری برای جلب منفعت به‌شمار می‌آید. از سویی دیگر فراهم نمودن سرمایه اولیه برای راه‌اندازی تمامی کسب و کارهای تجاری مورد نیاز می‌باشد، در همین راستا ثبت شرکت در اصفهان نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. به عبارت دیگر برای ثبت و راه‌اندازی شرکت، تامین حداقل سرمایه اولیه نیاز است. در حالت کلی صاحبان شرکت پس از انجام مراحل قبلی باید در این مرحله سرمایه اولیه را نیز فراهم نمایند.

ثبت شرکت در اصفهان با ثبت فردا

ثبت شرکت در اصفهان

تعیین موقعیت دفتر مرکزی شرکت، گام چهارم در ثبت شرکت در اصفهان

در این مرحله از ثبت شرکت در اصفهان، افراد باید آدرس دفتر مرکزی به همراه کدپستی دقیق را در سامانه ثبت شرکت وارد نمایند. لازم به ذکر است در صورت عدم وجود آدرس مشخص شرکت، می‌توان از آدرس منزل و یا محل کار یکی از شرکا یا سهامداران استفاده نمود. پس از وارد نمودن آدرس در فیلد مربوطه در سامانه، این آدرس به عنوان آدرس شرکت تلقی شده و در روزنامه رسمی شرکت منتشر خواهد شد.

تعیین سمت اعضا هیئت‌مدیره و مشخص نمودن حق امضاء شرکت، گام پنجم در ثبت شرکت در اصفهان

در هر شرکت سمت‌هایی نظیر مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره، عضو هیئت مدیره، بازرس اصلی و علی‌البدل و… وجود دارد. با توجه به اهمیت بسیار زیاد این مرحله از ثبت شرکت در اصفهان، باید در اسرع وقت سمت اعضا هیئت مدیره و وضعیت حق امضاء شرکت مشخص شود.

تکمیل اطلاعات مورد نیاز در سامانه، گام پنجم در ثبت شرکت در اصفهان

لازم است افراد پس از انجام تمامی مراحل ثبت شرکت در اصفهان، برای تکمیل فرایند اعلام تقاضا اطلاعات درخواستی سامانه اداره ثبت شرکت‌ها نظیر تعیین مدت زمان و موضوع فعالیت شرکت، وارد نمودن آدرس شرکت، وارد نمودن نام شرکا و سهامداران، تعیین روزنامه سالی/ مالی، تکمیل اساسنامه و… را به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir ارسال نمایند.

مروری بر شرایط ثبت شرکت در اصفهان

-تعداد سهامداران و شرکا حداقل دو نفر می‌باشد.

-اعضای هیئت مدیره شرکت باید دارای گواهی عدم سوء پیشینه باشند.

-فقط افراد  بالای ۱۸ سال می‌توانند به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت انتخاب شوند.

-شرکا و سهامداران باید از تخصص و تجربه لازم در زمینه فعالیت شرکت برخوردار باشند.

ثبت شرکت در اصفهان - ثبت فردا

ثبت شرکت در اصفهان

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها