ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی

استعلام برند مواد غذایی -

ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی

همانطور که می دانید جهت ثبت شرکت تولید مواد غذایی به مجوز های قانونی از طرف مراکزی که تعیین شده است، نیاز دارید. پس از تولید محصولات غذایی باید بسته بندی هایی را نیز جهت تولید محصولات خود در نظر داشته باشید.

بسته بندی مواد غذایی یکی از مهم ترین بخش ها در خصوص تولید محصولات غذایی است. شرکت های بسته بندی مواد غذایی مانند شرکت هایی که تولید این محصولات را انجام می دهند باید مجوزهایی را نیز کسب کنند که بتوانند ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی را به طور رسمی انجام دهند.

دلایل ضرورت ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی مواد غذایی باید توسط شرکت هایی که مجوز های رسمی دارند انجام گیرد. به همین جهت افرادی که تمایل به تولید مواد غذایی دارند باید پس از جواز کسب و ثبت برند محصولات خود، به ثبت شرکت مواد غذایی اقدام کنند.

زیرا این مرحله از خط تولید مواد غذایی بسیار ضروری بوده و باید تمام نکات بهداشتی و موارد مهم دیگر رعایت شود. این گونه محصولات باید با طراحی خوب و بدون نقص به دست خریداران برسد . به همین دلیل مراکزی شکل گرفته است که این گونه شرکت ها را در صورت تایید به ثبت برساند.

ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی توسط چه ارگان هایی تایید می شود؟

جهت به ثبت رساندن شرکت های بسته بندی باید مراحلی را طی کنید که امور کاری شما به صورت قانونی به ثبت برسد. بسیاری از ارگان ها وجود دارند که مجوزهای لازم جهت ثبت شرکت را صادر می کنند. این گونه ادارات به شرح زیر هستند:

 • اداره های مربوط به معدن، صنعت و تجارت
 • اداره های مربوط به جهاد کشاورزی
 • اداره های اتحادیه
 • اداره مشاغل خانگی
 • اداره مجمع امور صنفی
 • اداره صنایع دستی
 • اداره های گردشگری

مجوز ثبت شرکت باید توسط این ارگان ها صادر شود. بسیاری از ارگان های مربوط به ثبت شرکت با یکدیگر مرتبط هستند. به طور کلی می توان گفت کسب مجوز در خصوص ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی بسیار آسان تر از تولید مواد غذایی است.

با عبور از مراحل قانونی به راحتی می توانید مجوز ثبت شرکت بسته بندی را کسب کنید.

شرایط دریافت مجوز ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی

هنگام ثبت شرکت جهت دریافت مجوز، ارگان هایی که مجوز های لازم را صادر می کنند تمام شرایط شرکت ثبت را در نظر می گیرند. شرایطی که در نظر می گیرند شامل موارد زیر است:

 • محل کارخانه یا شرکت که درخواست جهت ثبت آن صورت گرفته است.
 • متراژ شرکت یا کارخانه ای که درخواست ثبت داده است.
 • استاندارد های موجود در شرکت یا کارخانه ای که درخواست ثبت داده است.
 • فاصله شرکت یا کارخانه بسته بندی با دیگر مشاغل مربوطه.
 • بررسی امور مالیاتی شرکت بسته بندی که تقاضای دریافت مجوز دارند.
 • بررسی فرایند شهرداری شرکت یا کارخانه که درخواست ثبت شرکت بسته بندی را دارند.
 • بررسی فرایند اراضی شرکتی که درخواست ثبت داده اند.
 • تحلیل منابع طبیعی شرکت تقاضا کننده جهت ثبت بسته بندی و اخذ مجوز های لازم.
 • تحلیل فرایند زیست محیطی کارخانه بسته بندی که درخواست ثبت آن را داده اند.
 • تحلیل امور بهداشتی اماکنی که فرایند بسته بندی در آن صورت می گیرد.
 • تحلیلی در خصوص سند مالکیت مکانی که در آن بسته بندی انجام می شود.

ای موارد جهت مجوز ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی باید تحلیل و بررسی شود و طبق آن ثبت شرکت را انجام می دهند.

مراحل ثبت برند

چه مراحلی باید جهت ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی طی شود؟

ابتدا جهت کسب جواز برای ثبت شرکت بسته بندی باید افراد حقیقی و حقوقی مشخص شوند. زیرا هنگام به ثبت رساندن باید اطلاعاتی در خصوص این دو متقاضی ارائه گردد. شخص حقیقی و حقوقی مدارکی را که باید ارائه دهند با یکدیگر مشابه نبوده و اطلاعاتی که هر کدام باید ارائه دهند با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل باید ابتدا حقیقی و حقوقی بودن متقاضی مشخص شود.

سپس جهت اقدام به گذراندن مراحل بعدی باید مدارکی در خصوص حوزه فعالیت به کارشناسان مربوطه ارائه گردد که مشخص شود درخواست با حوزه کاری شما مرتبط است یا خیر. در ادامه مراحل ثبت شرکت را برای شما بازگو خواهیم کرد.

دریافت مجوز هایی از ارگان های جهاد کشاورزی یا صنعتو  معدن.

دریافت مجوز هایی جهت پروانه بهره برداری از جهاد یا صنایع.

دریافت مجوز هایی جهت پروانه تاسیس از وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو.

معرفی شخص مسئول فنی همچنین صدور پروانه وی.

به ثبت رساندن نام تجاری و دریافت پروانه ساخت از سازمان های غذا و دارو.

در صورتی که جهت بسته بندی حبوبات و غذاهای سنتی درخواست ثبت بسته بندی مواد غذایی را دارید می توانید به جای کسب پروانه های بهره برداری صنایع از پروانه کسب بهره بگیرید. همچنین می توانید به جای دریافت پروانه تاسیس شرکت از شناسه نظارت به طور موقت استفاده کنید.

در نتیجه اگر تمایل به ایجاد خط تولید در خصوص مواد غذایی دارید باید پروسه های طولانی را طی کنید که بتوانید شرکت خود را به ثبت برسانید. ابتدا باید مجوزی در خصوص تولید مواد غذایی در صورت تایید کسب کنید.

سپس به ثبت برند مواد غذایی خود اقدام کنید. زیرا ملزومات تولید مواد غذایی به ثبت رساندن برند آن است. در نهایت جهت بسته بندی مواد غذایی نیز جواز ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی را باید کسب کنید.

جهت ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی باید فرد متقاضی حقوقی و حقیقی مشخص شود که با استفاده از اطلاعات هر فرد کارشناسان بتوانند بررسی های لازم در خصوص صدور مجوز ثبت شرکت را صادر کنند. برای به ثبت رساندن شرکت ارگان های خاص باید تحلیل های متفاوتی را انجام دهند به همین جهت تشخیص قرد حقیقی و حقوقی بسیار مهم است.

براین اساس می توانند شرکت را در جنبه های گوناگونی مانند بهداشت و حوزه فعالیت آن ها مورد بررسی قرار داده و در صورت صلاحیت ثبت شرکت بسته بندی صادر شود. شما نیز با مطالعه این مقاله می توانید به راحتی به ثبت شرکت بسته بندی بپردازید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها