ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در مشهد با ثبت فردا

نگاهی بر نحوه ثبت شرکت در تهران

با توجه به موقعیت ویژه‌ی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، جغرافیایی و تجاری شهر تهران، افراد بسیار زیادی خواهان ثبت شرکت در تهران هستند، همچنین این شهر به دلیل جای دادن بخش بسیار زیادی از شرکت‌های صنعتی و تجاری در خود از جمله شهرهای بزرگ تجاری ایران به‌شمار می‌آید. از سویی دیگر به دلیل اینکه تهران پایتخت کشور ایران است، دارای قابلیت‌های فراوانی برای ثبت شرکت بوده و روند ثبت شرکت در تهران بسیار ساده‌تر از سایر شهرهای ایران می‌باشد. در حالت کلی می‌توان گفت که ثبت شرکت در تهران موقعیت بسیار منحصربفردی را برای تجارت و کسب وکار افراد فراهم می‌نماید. لازم به ذکر است ثبت شرکت در این شهر توسط مرجع ثبت موجود در مرکز تهران انجام می‌شود. امروزه فرایند ثبت شرکت از طریق سامانه به سهولت قابل انجام می‌باشد اما باید افراد برای پیشگیری از بروز مشکل، در این زمینه تخصص و تجربه لازم را داشته باشند. در این راستا برای آشنایی با مراحل و نحوه ثبت شرکت در تهران، شش گام اساسی زیر به اختصار آورده شده است.

ثبت شرکت در تهران در ثبت فردا

ثبت شرکت در تهران

تعیین شریک مناسب، گام اول در ثبت شرکت در تهران

با توجه به طولانی بودن مدت زمان همکاری با شرکا، انتخاب شریک مناسب و بی‌حاشیه یک گام اساسی در ثبت شرکت در تهران محسوب می‌شود. از سویی دیگر افراد به دلیل جلوگیری از مشکلات حقوقی باید در انتخاب شریک بسیار دقت کنند، برای این منظور باید پیش از شروع همکاری، گواهی عدم سوء پیشینه و  مدارک هویتی برابر اصل شده کلیه اعضاء هیئت مدیره را دریافت و بایگانی نمایند.

ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران

انتخاب نام، گام دوم در ثبت شرکت در تهران

انتخاب نام مناسب برای شرکت گامی دیگر در راستای ثبت شرکت در تهران محسوب می‌شود. نام انتخاب شده باید علاوه بر داشتن ریشه فارسی، کوتاه و با معنی بوده و نشان دهنده نوع فعالیت و کسب و کار شرکت باشد. لازم به ذکر است در این مرحله، سامانه ثبت شرکت پنج نام پیشنهادی را از صاحبان شرکت درخواست می‌نماید، که صاحبان شرکت باید با توجه به اولویت مورد نظر خود نام‌های پیشنهادی را در فیلدهای موجود وارد نمایند. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که استفاده از اسامی مربوط به ارگان‌های دولتی غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی دارد. در حالت کلی می‌توان گفت که اغلب کارشناسان الگوی نامگذاری زیر را پیشنهاد می‌کنند(خاص-عام-خاص-خاص). همانطور که در این الگو مشاهده می‌شود انتخاب نام شرکت بهتر است سه سیلابی یا بیشتر باشد.

تعیین موضوع فعالیت تجاری، گام سوم در ثبت شرکت در تهران

در این مرحله تعیین موضوع و نوع فعالیت تجاری شرکت بسیار ضروری می‌باشد. لازم به ذکر است برای جلوگیری از مشکلات بعدی، در هنگام انتخاب موضوع فعالیت تجاری باید با تمامی شرکا مشورت شود. در حالت کلی تعیین موضوع فعالیت‌های شرکت نشان دهنده هدف شرکت می‌باشد. از سویی دیگر با توجه به حساسیت بسیار بالای این مرحله صاحبان شرکت باید با افراد متخصص مشورت نمایند، بنابراین مشورت با وکلای متخصص برای ثبت شرکت در تهران بسیار توصیه می‌شود.

فراهم نمودن سرمایه اولیه، گام چهارم در ثبت شرکت در تهران

همانطور که می‌دانید سرمایه از مهم‌ترین فاکتورهای تجارت محسوب شده و ابزاری برای جلب منفعت به‌شمار می‌آید. از سویی دیگر فراهم نمودن سرمایه اولیه برای راه‌اندازی تمامی کسب و کارهای تجاری مورد نیاز می‌باشد، در همین راستا ثبت شرکت در تهران نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. به عبارت دیگر برای ثبت و راه‌اندازی شرکت، تامین حداقل سرمایه اولیه نیاز است. در حالت کلی صاحبان شرکت پس از انجام مراحل قبلی باید در این مرحله سرمایه اولیه را نیز فراهم نمایند.

ثبت شرکت در تهران با ثبت فردا

ثبت شرکت در تهران

تعیین موقعیت دفتر مرکزی شرکت، گام پنجم در ثبت شرکت در تهران

در این مرحله از ثبت شرکت در تهران، افراد باید آدرس دفتر مرکزی به همراه کدپستی دقیق را در سامانه ثبت شرکت وارد نمایند. لازم به ذکر است در صورت عدم وجود آدرس مشخص شرکت، می‌توان از آدرس منزل و یا محل کار یکی از شرکا استفاده نمود. پس از وارد نمودن آدرس در فیلد مربوطه در سامانه، این آدرس به عنوان آدرس شرکت تلقی شده و در روزنامه رسمی شرکت منتشر خواهد شد.

تعیین سمت اعضا هیئت‌مدیره و مشخص نمودن حق امضاء شرکت، گام ششم در ثبت شرکت در تهران

در هر شرکت سمت‌هایی نظیر مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره، عضو هیئت مدیره، بازرس اصلی و علی‌البدل و… وجود دارد. با توجه به اهمیت بسیار زیاد این مرحله از ثبت شرکت در تهران، باید در اسرع وقت سمت اعضا هیئت مدیره و وضعیت حق امضاء شرکت مشخص شود.

نکاتی مهم در رابطه با ثبت شرکت در تهران

-طبق آمار و ارقام‌های رسمی، بیشترین تعداد ثبت شرکت در تهران مربوط به شرکت مسئولیت محدود بوده و کمترین تعداد ثبت شرکت مربوط به شرکت‌های نسبی، مختلط سهامی و غیرسهامی می‌باشد.

-حداقل میزان سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در تهران در حدود صد هزارتومان است.

-پس از تاسیس شرکت و طی مراحل ششگانه مذکور، باید صاحبان شرکت نسبت به انتشار روزنامه رسمی شرکت خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است در این روزنامه به مواردی نظیر آدرس دفتر مرکزی، میزان سهام هر یک از شرکا و میزان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در تهران اشاره می‌شود.

-در صورت از بین رفتن و مفقود شدن هر کدام از مدارک ثبت شرکت در تهران، به سهولت و در اسرع وقت المثنی صادر خواهد شد.

-افراد باید از میان شرکت‌های مندرج در ماده ۲۰ قانون تجارت، شرکتی که بیشترین مطابقت را با اهداف، امکانات و توانایی‌های آنان دارد، انتخاب کنند.

ثبت شرکت در تهران - ثبت فردا

ثبت شرکت در تهران

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها