ثبت شرکت خارجی در انگلیس چه مراحلی دارد؟

ثبت شرکت خارجی در انگلیس چه مراحلی دارد؟

ثبت شرکت خارجی در انگلیس چه مراحلی دارد؟ انگلستان یکی از کشورهایی است که از حضور شرکت های خارجی به منظور رشد اقتصادی هر چه بیشتر خود استقبال می کند. به همین دلیل قوانین ثبت شرکت خارجی در انگلیس بسیار آسان و قابل انجام است.

ثبت شرکت خارجی در انگلیس چه مراحلی دارد؟

از این رو کلیه سرمایه گذارانی که مایل به ثبت شرکت در خارج از کشور هستند انگلستان را برای توسعه تجارت خود انتخاب می کنند. انگلستان بسیاری از شرکت های عظیم جهان را در خود جای داده است. این موضوع بستر مناسبی را برای رشد اقتصادی هر شرکت فراهم می کند.

برای برخورداری از موقعیت مناسب اقتصادی تزریق سرمایه از فاکتور های مهم است که انگلستان بخش بزرگی از اقتصاد خود را از ورود سرمایه های خارجی و تجارت آنها تامین می کند.

با ما در سایت ثبت فردا همراه باشید که از چگونگی مراحل ثبت شرکت خارجی در انگلیس آگاهی یابیم.

مراحل ثبت شرکت خارجی در انگلیس به چه ترتیب است؟

ثبت شرکت خارجی در کشور انگلستان به نسبت ثبت شرکت در کشورهای بزرگ اقتصادی سریع تر و آسان تر انجام می شود. به طوری که حتی نیاز به حضور فرد سرمایه گذار در کشور و اقامت آن وجود ندارد. مراحل ثبت را به ترتیب زیر بررسی می کنیم.

تهیه طرح اقتصادی سود آور

به منظور ثبت شرکت خارجی در انگلستان باید طرح اقتصادی آن را تهیه و تدوین کنیم.  ما به عنوان سرمایه گذار باید موضوع فعالیت و تضمین سود آوری  را برای کاشناسان دولت انگلستان روشن سازیم.

طرح تدوین شده شرح فعالیت شرکت یکی از مدارکی است که باید به دولت تقدیم شود و در پرونده ثبتی شرکت درج خواهد شد.

باید در نظر داشت که فعالیت شرکت در راستای منافع شهروندان کشور انگلستان باشد و مشکلی برای آنان به وجود نیاورد.

تعیین اسم برای شرکت های خارجی

تعیین اسم شرکت که گویای نوع فعالیت آن باشد از موارد مهم ثبت شرکت خارجی در انگلیس است. قوانین سختی برای تعیین اسم شرکت خارجی در انگلستان وضع نشده است همین که جدید بوده و در شرکت های دیگر به ثبت نرسیده باشد در تایید نام توسط کارشناسان مربوطه تاثیر زیادی دارد. پس از ارائه اسامی پیشنهادی توسط شما در صورت نبود ایراد، نام تایید و برای شرکت شما برگزیده خواهد شد.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت های خارجی

تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت یکی از مراحل ثبت شرکت است که باید آن را مطابق خواست اداره ثبت کشور انگلستان آماده کرد.

  • اسکن پاسپورت سرمایه گذار یا سرمایه گذاران؛
  • تصویر و ترجمه رسمی شناسنامه سهامداران در صورتی که پاسپورت افراد در دسترس نباشد؛
  • ترجمه یکی از قبوض مصرفی دولتی مانند آب، برق یا غیره به همراه تایید رسمی؛
  • تهیه و امضای اساسنامه برای شرکت؛
  • پرداخت هزینه هایی که در روند ثبت باید به حساب های دولتی واریز شود.

برگزیدن نوع شرکت خارجی

بنابر تصمیم و صلاحدید سرمایه گذار اعم از یک یا چند نفر، نوع شرکت برای قالب فعالیت آن در نظر گرفته می شود. در این میان شرکت با مسئولیت محدود از ارزان ترین و آسان ترین مراحل ثبت شرکت خارجی در انگلیس برخوردار است. شرکت هایی را که در این کشور به ثبت می رسند در زیر مشاهده می کنید.

  • شرکت با مسئولیت محدود؛
  • شرکت همکاری با مسئولیت محدود؛
  • شرکت سهامی عام؛
  • شرکت سهامی خاص؛
  • شعبه و نمایندگی.

تامین سرمایه شرکت های خارجی

سرمایه شرکت ها به صورت پوند به این کشور تزریق می شود. میزان سرمایه بستگی به نوع آن دارد. سرمایه برای ثبت شرکت در کشور انگلستان برای شرکت های خارجی از ۲۵ هزار تا ۵۰ هزار پوند است. البته این میزان حداقل سرمایه مورد نیاز است و در صورت صلاحدید مدیران امکان تزریق سرمایه بیشتر وجود دارد. حداقل ۲۵ درصد میزان سرمایه باید در حسابی به نام مدیران شرکت تامین شود.

از دیگر قوانین قابل توجه ثبت شرکت خارجی در انگلستان این است که به شما اجازه می دهد کلیه سهام را به نام خود که سرمایه گذار خارجی هستید ثبت کنید.

انتخاب مدیران و سهامداران

گزینش شریک تجاری از انتخاب های مهم در کسب و کار است. گاهی اوقات سرمایه، آگاهی و تجربه فرد برای راه اندازی کسب و کار کافی است ولی به دلیل وجود ضوابط قانونی فرد باید شریک تجاری برای خود انتخاب کند.

با این حال در کشور انگلستان شرکت با مسئولیت محدود امکان ثبت و تاسیس توسط یک نفر به عنوان مدیر را دارد. از امتیازات ثبت شرکت خارجی در انگلیس می شود به این مورد اشاره کرد.

نشانی شرکت خارجی در انگلیس

برای ثبت شرکت در انگلستان باید مکانی را به اداره ثبت شرکت ها به عنوان محل شرکت معرفی کرده و آدرس آن را برای انجام مکاتبات به آنها ارائه کنید.

مهر شرکت های خارجی

در مراحل ثبت شرکت باید مهر شرکت ساخته شود. مهر شرکت باید حامل نام و شماره ثبت آن باشد. پس از تایید مهر توسط بخش مربوطه شرکت شما با این نشان شناخته خواهد شد. در صورت طراحی، لوگو نیز روی مهر چاپ می شود.

تاییدیه ثبت شرکت های خارجی

در مبحث ثبت شرکت خارجی در انگلیس، پس از تکمیل و ارائه مدارک توسط سرمایه گذار، اداره مربوطه پس از مدتی نتیجه آن را اعلام خواهد کرد. در صورت عدم ایرادات، تاییدیه ثبت شرکت صادر خواهد شد.

نماینده قانونی برای سرمایه گذاران خارجی

بنا به درخواست سرمایه گذار مراحل ثبت به شکل غیر حضوری انجام می پذیرد. در این صورت باید از وکیل یا نماینده قانونی استفاده کرد.

دریافت کد تامین اجتماعی

پس از ثبت شرکت باید مراحل ثبت نام و دریافت کد از اداره بیمه تامین اجتماعی کشور انگلستان اخذ شود.

دریافت کد مالیاتی

یکی دیگر از اقدامات مهم پس از ثبت شرکت دریافت کد اقتصادی برای انجام امور مالیاتی خواهد بود. شرکت های خارجی ثبت شده در کشور انگلستان در صورت عدم فعالیت، امکان استفاده از معافیت مالیاتی به مدت ۳ سال را خواهند داشت. در صورت فعالیت نیز مالیات به درصدی از درآمد آنان منحصر خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله مراحل ثبت شرکت خارجی در انگلیس را برای شما تشریح کردیم. کشور انگلیس از موقعیت خوبی برای حفظ سرمایه های شما برخوردار است. اگر قصد مهاجرت یا صرفا فعالیت تجاری در این کشور را دارید و از امکانات اولیه برای این منظور برخوردار هستید بدانید که سرمایه گذاری در این کشور شما را به آرمان هایتان نزدیک خواهد کرد.

مشاوران و متخصصان حقوقی سایت ثبت فردا آماده پاسخگویی به سوالات شما را دارند. از ما در زمینه های مختلف ثبتی در داخل و خارج از کشور مشاوره دریافت کنید که از بروز احتمالی مسائل حقوقی در امان باشید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها