ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی زمانی مطرح می شود که شرکت ها در زمینه ارائه خدمات فعالیت خود را آغاز می کنند. این شرکت ها سرمایه فیزیکی در اختیار ندارند. سرمایه موجود در این تجارت مجموعه ای از تخصص ها است. در واقع سرمایه شرکت های خدماتی قابل لمس نیست.

این شرکت ها انجام امور متفاوتی را برعهده می گیرند. به این ترتیب ثبت شرکت خدماتی از اهمیت بالایی برخوردار است و از منافع و خدمات ارائه شده توسط این شرکت ها حمایت خواهد کرد.همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل و نحوه ثبت شرکت خدماتی  به سایت ثبت فردا مراجعه نمایید.

صرف نظر از وسعت و سرمایه جاری در تجارت، ثبت شرکت یکی از اولین اقدام فعالان در زمینه ارائه خدمات است. ثبت شرکت نیاز به تحصیلات عالیه و مرتبط ندارد. از این گذشته شرایط پیچیده ای نیز در زمینه ثبت این نوع شرکت برای متقاضیان در نظر گرفته نشده است.

ثبت شرکت خدماتی برای چه شرکت هایی به انجام می رسد؟

تمامی شرکت هایی سهامی خاص و سهامی عام که در زمینه های مختلف خدماتی فعالیت دارند می توانند برای ثبت شرکت خدماتی وارد عمل شوند. از این رو تمامی شرکت هایی که در زمینه ارائه خدمات کشاورزی، نظافت، نگهداری از سالمند، تعمیر و نگهداری تاسیسات ساختمانی، کترینگ فعال هستند، می توانند برای ثبت شرکت اقدام کنند.

علاوه بر موارد گفته شده شرکت هایی که در زمینه ارسال بسته های پستی، استخدام نگهبان، دربان، خدمات مجالس، مراقبت از فضای سبز، حمل و نقل فعالیت دارند نیز از جمله شرکت های خدماتی به شمار می روند.

شرکت هایی از این دسته نیز باید در  اسرع وقت برای ثبت شرکت خدماتی اقدامات لازم را به عمل آوردند، چرا که بهترین نقطه برای شروع فعالیت این شرکت ها انجام اقدامات قانونی است. مهمترین نکته جلب اعتماد مشتریان است.

شرکت هایی که به ثبت رسیده و اقدامات قانونی را برای آغاز فعالیت خود مد نظر قرار داده اند، بسیار ساده تر از دیگر شرکت های فعال در زمینه ارائه خدمات، اعتماد مشتریان را به دست می آورند. به این ترتیب، با ثبت شرکت خدماتی نیمی از راه را طی کرده اید.

ثبت شرکت خدماتی

مدارک لازم برای ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص

در ادامه مدارکی که برای ثبت شرکت خدماتی نیاز خواهید داشت را بر می شماریم:

 •     در گام نخست، باید فرم درخواست ثبت شرکت را تکمیل کرده و به امضا مراتب شرکت برسانید.
 •     پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت خدماتی در نزد بانک مورد نظر و ارائه رسید پرداخت به بخش حسابداری
 •     سپس باید اساسنامه شرکت خدماتی را به امضا اعضای هیئت مدیره شرکت رسانده و برای انجام مقدمات ثبت شرکت خدماتی در اختیار داشته باشید.
 •     تصویر کارت ملی و شناسنامه تمام سهامداران شرکت، برای دریافت استعلام های لازم
 •     تصویر آگهی چاپ شده در روزنامه به همراه آگهی تاسیس شرکت خدماتی
 •     اخذ مجوز های لازم برای ثبت شرکت خدماتی و به همراه داشتن مجوز های لازم
 •     پرداخت حداقل ۳۵ درصد سرمایه شرکت
 •     اقرارنامه ای که به امضا سهامداران رسیده باشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت خدماتی با مسئولیت محدود

شرکت های خدماتی با مسئولیت محدود یکی از انواع شرکت های سهامی عام به شمار می روند این شرکت می توانند برای این شرکت با در اختیار داشتن مدارک زیر برای ثبت شرکت خدماتی اقدام کنید.

 •     تصویر کارت ملی و شناسنامه سهامداران
 •     ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تمام سهامداران شرکت
 •     نام انتخاب شده برای ثبت شرکت خدماتی
 •     اقرارنامه که به امضای تمام سهامداران رسیده باشد.
 •     انتخاب موضوع و نوع خدمات یکه در شرکت خدماتی ارائه می شوند.
 •     تعیین اعضای هیئت مدیره و انتصاب سمت اعضا
 •     تعیین سهام هر یک از سهام داران در شرکت
 •     ثبت نام اولیه در سامانه ثبت شرکت ها

ثبت شرکت خدماتی

اقدامات لازم برای راه اندازی شرکت خدماتی

شرکت های خدماتی برای آغاز فعالیت خود باید در گام نخست ثبت شرکت خدماتی را به انجام رسانده و سپس محل مناسبی را برای راه اندازی شرکت انتخاب کنید. به این منظور می توانید در بازه زمانی که برای ثبت شرکت خدماتی صرف خواهید کرد، محل مناسبی را برای آغاز فعالیت خود انتخاب کنید.

از این گذشته توجه داشته باشید که شهری که برای ارائه خدمات  بر می گزینید باید یکی از  کلان شهر ها باشد. به این ترتیب شما به جامعه بزرگ تری برای ارائه خدمات دسترسی خواهید داشت. توجه داشته باشید که شما باید بازار های هدف را برای ارائه خدمات خود شناسایی کنید.

شناسایی درست مخاطبان خدمات، می تواند بر سودآوری شرکت خدماتی شما بیفزاید. شما باید این نکته را در هنگام ثبت شرکت خدماتی نیز در نظر داشته باشید. به این ترتیب می تواند با دسترسی به افراد مناسب خدمات خود را ارائه دهید.

برای مثال شرکت های که در زمینه ارائه خدمات نظافت منازل و مجتمع های مسکونی فعالیت دارند، با قشر متوسط مردم در ارتباط هستند. شما با در نظر گرفتن مخاطبان خود می توانید بهترین منطقه شهر را برای راه اندازی و ثبت شرکت خدماتی انتخاب کنید.

اقدامات لازم برای ثبت شرکت خدماتی

با توجه به نوع شرکت خدماتی مراحل ثبت شرکت متفاوت خواهد بود. برای مثال برای ثبت شرکت خدماتی حمل و نقل به دریافت مجوز های لازم از نهاد های مرتبط خواهد داشت. برای مثال شما باید با مراجعه به سازمان تاکسیرانی، پایانه های مسافربری و کسب مجوز های لازم برای ثبت شرکت خود اقدام کنید.

در صورتی که در زمینه انجام خدمات نظافت و آشپزی خدمات خود را ارائه می دهید باید مجوز های لازم را از وزارت بهداشت و سلامت عمومی دریافت کرده و سپس برای ثبت شرکت خود وارد عمل شوید.

به این ترتیب مراحل ثبت شرکت خدماتی با توجه به نوع خدمات ارائه شده در شرکت شما نیازمند دریافت مجوز های متفاوت خواهد بود. در این راستا قبل از انجام هر اقدامی در زمینه ثبت شرکت می توانید با کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مجوز های لازم برای در خصوص ثبت شرکت خدماتی، مراحل ثبت شرکت را به درستی به انجام برسانید.

پس از آماده سازی مدارک لازم برای ثبت شرکت خدماتی و دریافت مجوز های لازم برای ارائه خدمات، می توانید فعالیت های خدماتی خود را آغاز کنید. ثبت شرکت، نخستین اقدامی است که برای راه اندازی تجارت خود به انجام می رساند. با کسب اطلاعت لازم در خصوص شرکت های خدماتی می توانید ثبت شرکت خدماتی را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها