ثبت شرکت در چند مرحله

راهنمای ثبت شرکت

ثبت شرکت در چند مرحله

با ثبت شرکت میتوانید در کسب و کار خود رونق ایجاد کنید چرا که شرکت به صورت قانونی شناخته می شود. در نهایت این امر منجر خواهد شد که شما با دیگر شرکت های بزرگ در ارتباط باشید. جهت ثبت شرکت، باید مراحل قانونی و اداری طی شود، که در صورت تأیید شرکت شما با نام دلخواه به ثبت برسد.

جهت ثبت شرکت باید در چند مرحله اقدامات ثبت را انجام دهید که در نهایت بتوانید به صورت قانونی و کاملا معتبر شرکت خود را به ثبت برسانید. اگر قصد ثبت شرکت را دارید باید با تمامی مراحل آن آشنا باشید تا بتوانید اقدامات لازم را در کمترین زمان انجام دهید.

مراحل ثبت شرکت چگونه انجام میگیرد؟

در گذشته جهت ثبت شرکت باید مراحل طولانی و کسل کننده ای را طی می کردید،که در صورت تأیید درخواست شما ثبت می گردید. در یک برهه ای از زمان به صورت حضوری در مراکز مربوطه مراحل ثبت انجام می گرفت. این امر سبب اتلاف وقت و هزینه های شما میشد.

اما پس از گذشت زمان و پیشرفت در تکنولوژی، بسیاری از افراد در پی آن بودند که بتوانند ثبت شرکت را در کمترین زمان به ثبت برسانند. با انجام ثبت شرکت به صورت الکترونیکی نیازی به طی کردن مراحل خیلی طولانی نخواهید داشت.

در هر زمان و در هر موقعیتی می توانید مراحل ثبت شرکت را با ورود به سامانه های مربوطه انجام دهید. در ادامه مراحل مورد نیاز برای ثبت شرکت را برای شما توضیح خواهیم داد. اطلاعات بیشتر در این زمینه را می توانید در سایت ثبت فردا مشاهده کنید.

انتخاب نوع شرکت

یکی از مهمترین اقداماتی که باید در مراحل اولیه ثبت شرکت انجام دهید، انتخاب نوع شرکت است. به طور کلی شرکت ها به چند دسته تقسیم می شوند که در بین آنها باید نوع شرکت خود را انتخاب کنید. انواع آنها به شرح زیر است:

  • شرکت سهامی
  • شرکت تعاونی
  • شرکت با مسئولیت محدود
  • شرکت غیر مختلط سهامی
  • شرکت تضامنی
  • شرکت مختلط سهامی
  • شرکت نسبی

انواع این شرکت ها بر اساس قانون تجارت بیان شده است. هر یک از شرکت های نام برده شده وظایف مشخص و متفاوتی دارند. در نتیجه باید دقت داشته باشید که نوع مناسبی از آنها را انتخاب کنید.

مراحل ثبت شرکت در ثبت فردا

انتخاب شریک جهت ثبت شرکت

یکی از مراحلی که باید در ثبت شرکت در چند مرحله انجام دهید، انتخاب شریک است. بر اساس قوانینی که وجود دارد، ثبت شرکت منحصر برای یک نفر امکان پذیر نیست. بر همین اساس باید حداقل دو نفر شریک را برای ثبت در نظر داشته باشید.

اگر در حال حاضر شریکی را برای کسب و کار در نظر نگرفته اید، می توانید از دوستان قابل اعتماد خود بخواهید که به عنوان شریک اسامی آنها ثبت شود.

مدت زمان و موضوع شرکت باید مشخص شود

یکی از مراحل ثبت شرکت در چند مرحله، مشخص کردن مدت زمان ثبت و موضوع ثبت شرکت است. در واقع باید مشخص کنید که در چه مدت زمانی قصد انجام فعالیت را دارید. ممکن است برخی تمایل داشته باشند در زمانی ۵ ساله یا ۱۰ ساله مشغول به فعالیت در شرکت باشند.

همچنین برخی از افراد نیز تمایل فعالیت به صورت نامحدود را دارند که در هر دو صورت برای شما امکان پذیر خواهد بود. علاوه بر این موارد باید موضوع فعالیت شرکت را مشخص کنید. در صورتی که موضوع فعالیت مشخص شده، نیاز به مجوز داشته باشد باید در اسرع وقت مجوز های لازم را دریافت کنید.

آدرس شرکت را در مرحله ثبت شرکت باید مشخص کنید

یکی دیگر از مراحلی که باید در ثبت شرکت در چند مرحله انجام دهید این است که باید آدرس در سامانه ذکر شود و تاییدیه های لازم را در خصوص آدرس ثبت شرکت از اداره پست دریافت کرده باشید. آدرسی که شما برای ثبت ارائه می دهید باید تجاری باشد. در صورتی که آدرس استیجاری است باید مدارک مورد نیاز در این خصوص ارائه شود.

مشخص کردن نام سهامداران و انتخاب نام مناسب برای شرکت

در مرحله دیگر ثبت شرکت باید باید مدارک هویت کلیه سهامداران و هیئت مدیره شرکت ارائه شود که در نهایت کارشناسان مدارک را پیوست کنند. علاوه بر این باید نامی را برای شرکت خود انتخاب کنید . این مرحله از ثبت شرکت بسیار حساس و مهم است.

زیرا در صورتی که هر گونه اشتباه و خطایی رخ دهد سبب اتلاف وقت خواهد شد. باید ۵ نام را برای ثبت شرکت مدنظر قرار دهید و به ترتیب اولویت در لیست قرار داده و در سامانه وارد کنید. نکته مهمی که در انتخاب نام شرکت وجود دارد این است که نباید نام های تکراری مشابه با دیگر شرکت هایی که به ثبت رسیده اند، انتخاب کنید، چرا که درخواست شما رد خواهد شد.

قبل از هرگونه اقدامی در این خصوص بهتر است استعلام های لازم را از شرکت های به ثبت رسیده دریافت کنید،تا بتوانید بدون هیچ مشکلی نام های مورد نظر خود را در لیست قرار دهید. همچنین باید توجه داشته باشید که اسم شرکت باید سه بخش باشد.

برخی از افراد تصور می کنند زمانی که شرکت خود را به ثبت می رسانند محصولات آنها نیز دارای هویت است و دیگر نیاز نخواهند داشت که برای محصولات خود ثبت برند انجام دهند. اما این تصور کاملا غلط است، چرا که با ثبت شرکت فقط فرد حقوقی هویت مشخصی خواهد داشت.

مشخص کردن سرمایه وسمتاشخاصدرشرکت

یکی از اقدامات مهم دیگری که در ثبت شرکت در چند مرحله وجود دارد، این است که باید در سامانه اطلاعاتی مانند حداقل سرمایه شرکت گزارش داده شود. در واقع ارزش سهامی که شرکت در این مرحله وارد می کند باید مشخص شود.

زمانی که می خواهید شرکتی را به ثبت برسانید در صورتی که با مسئولیت محدود باشد باید سمت رئیس و مدیر عامل مشخص شود. همچنین در صورتی که شرکت به صورت سهامی خاص است هویت مدیر عامل، نایب رئیس و رئیس باید مشخص شود و در سامانه ها به ثبت برسد. در نتیجه، با ثبت شرکت در چند مرحله می توانید به کسب و کار خود رونق بخشید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها