ثبت شرکت در مشهد

ثبت شرکت در مشهد . ثبت فردا

نگاهی بر نحوه ثبت شرکت در مشهد

شهر مشهد مقدس در شمال شرقی کشور ایران واقع شده و مرکز استان خراسان رضوی می‌باشد. این شهر بعد از تهران دارای بیشترین میزان جمعیت است. از سویی دیگر موقعیت مذهبی شهر مشهد سبب شده است سالانه میلیون‌ها نفر به این شهر سفر کنند، بنابراین به لحاظ اقتصادی و گردش سرمایه این شهر جایگاه ویژه‌ای را در میان سایر شهرهای پرجمعیت کشور به خود اختصاص داده است. در همین راستا افراد بسیاری خواهان سرمایه گذاری و نیز ثبت شرکت در مشهد می‌باشند. در حالت کلی شهر مشهد به دلیل دارا بودن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوان در زمینه تولید زعفران، نبات، صنایع چرم، خشکبار، صنایع دستی،  تولید انواع فرش ماشینی و دستباف و گردشگری و… امکان جذب طیف وسیعی از سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و نیز ثبت شرکت در مشهد را به سهولت فراهم می‌نماید. لازم به ذکر است که امروزه فرایند ثبت شرکت از طریق سامانه به سهولت قابل انجام می‌باشد اما باید افراد برای پیشگیری از بروز مشکل، در این زمینه تخصص و تجربه لازم را داشته باشند، همچنین آگاهی از مراحل و نحوه ثبت شرکت بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در این راستا برای آشنایی با مراحل و نحوه ثبت شرکت در مشهد، هفت گام اساسی زیر به اختصار آورده شده است.

ثبت شرکت در مشهد

تعیین نام، گام اول در ثبت شرکت در مشهد

تعیین نام مناسب برای شرکت گامی دیگر در راستای ثبت شرکت در مشهد محسوب می‌شود. نام انتخاب شده باید علاوه بر داشتن ریشه فارسی و مطابقت با فرهنگ انقلاب اسلامی، کوتاه و با معنی بوده و نشان دهنده نوع فعالیت و کسب و کار شرکت باشد. لازم به ذکر است در این مرحله، سامانه ثبت شرکت پنج نام پیشنهادی را از صاحبان شرکت درخواست می‌نماید، که صاحبان شرکت باید با توجه به اولویت مورد نظر خود نام‌های پیشنهادی را در فیلدهای موجود وارد نمایند. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که استفاده از اسامی مربوط به ارگان‌های دولتی غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی دارد. در حالت کلی می‌توان گفت که اغلب کارشناسان الگوی نامگذاری زیر را پیشنهاد می‌کنند(خاص-عام-خاص-خاص). همانطور که در این الگو مشاهده می‌شود نام شرکت بهتر است سه سیلابی یا بیشتر باشد.

ثبت شرکت در مشهد با ثبت فردا

ثبت شرکت در مشهد

تعیین موضوع فعالیت تجاری، گام دوم در ثبت شرکت در مشهد

در این مرحله تعیین موضوع و نوع فعالیت تجاری شرکت بسیار ضروری می‌باشد. لازم به ذکر است که طبق ماده ۱۹۰۰ قانون مدنی موضوع شرکت باید مشروع، متضمن منافع عقلانی، معلوم و معین باشد. برای جلوگیری از مشکلات بعدی موضوع انتخابی باید در اساسنامه شرکت قید شود. در حالت کلی تعیین موضوع فعالیت‌های شرکت نشان دهنده هدف شرکت می‌باشد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای برخی از فعالیت‌ها قوانین و مقررات مخصوصی وجود دارد که کسب مجوز از مراجع ذی‌صلاح در این رابطه الزامی می‌باشد. لازم به ذکر است که طبق قانون مدیران نباید از حد موضوع شرکت تجاوز نمایند، در غیر این صورت کلیه شرکا و سهامداران مسئول جبران خسارت خواهند بود. با توجه به موارد مطرح شده در خصوص تعیین موضوع فعالیت تجاری و حساسیت بسیار بالای این مرحله، صاحبان شرکت باید با افراد متخصص مشورت نمایند، بنابراین مشورت با وکلای متخصص برای ثبت شرکت در مشهد بسیار توصیه می‌شود.

تعیین موقعیت دفتر مرکزی شرکت، گام سوم در ثبت شرکت در مشهد

در این مرحله از ثبت شرکت در مشهد، افراد باید آدرس دفتر مرکزی به همراه کدپستی دقیق را در سامانه ثبت شرکت وارد نمایند. لازم به ذکر است در صورت عدم وجود آدرس مشخص شرکت، می‌توان از آدرس منزل و یا محل کار یکی از شرکا استفاده نمود. پس از وارد نمودن آدرس در فیلد مربوطه در سامانه، این آدرس به عنوان آدرس شرکت تلقی شده و در روزنامه رسمی شرکت منتشر خواهد شد. اهمیت این مرحله بدین دلیل است که تمامی اخطاریه‌ها، دادخواست‌ها و اوراق رسمی به آدرس درج شده در اساسنامه ابلاغ خواهند شد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که اگر شرکت دارای شعب باشد، لازم است آدرس شعب نیز در اساسنامه شرکت قید شود.

فراهم نمودن سرمایه اولیه، گام چهارم در ثبت شرکت در مشهد

همانطور که می‌دانید سرمایه از مهم‌ترین فاکتورهای تجارت محسوب شده و ابزاری برای جلب منفعت به‌شمار می‌آید. به عبارت دیگر می‌توان گفت که اهمیت شرکت‌های تجاری از میزان سرمایه اولیه آن‌ها قابل تشخیص می‌باشد. از سویی دیگر فراهم نمودن سرمایه اولیه برای راه‌اندازی تمامی کسب و کارهای تجاری مورد نیاز می‌باشد، در همین راستا ثبت شرکت در مشهد نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. به عبارت دیگر برای ثبت و راه‌اندازی شرکت، تامین حداقل سرمایه اولیه نیاز است. در حالت کلی صاحبان شرکت پس از انجام مراحل قبلی باید در این مرحله سرمایه اولیه را نیز فراهم نمایند.

ثبت شرکت در مشهد - ثبت فردا

ثبت شرکت در مشهد

تعیین تعداد شرکا(شرکت مسئولیت محدود) و سهامداران(شرکت سهامی خاص)، گام پنجم در ثبت شرکت در مشهد

با توجه به طولانی بودن مدت زمان همکاری، انتخاب شرکا و سهامداران مناسب یک گام اساسی در ثبت شرکت در مشهد محسوب می‌شود. از سویی دیگر افراد به دلیل جلوگیری از مشکلات حقوقی باید در این مرحله نهایت دقت و جدیت را داشته باشند، برای این منظور توصیه می‌شود پیش از شروع همکاری، گواهی عدم سوء پیشینه و مدارک هویتی برابر اصل شده کلیه شرکا و سهامداران دریافت و بایگانی شود. از سویی دیگر وجود حداقل تعداد شرکا و سهامداران برای ثبت شرکت در مشهد الزامی می‌باشد. در حالت کلی می‌توان گفت که با توجه به نوع شرکت حداقل تعداد شرکا و سهامداران از دو تا هفت نفر متغیر خواهد بود.

ثبت شرکت در مشهد . ثبت فردا

ثبت شرکت در مشهد

تعیین سهام شرکا و سهامداران، گام ششم در ثبت شرکت در مشهد

در این مرحله از ثبت شرکت در مشهد برای جلوگیری از مشکلات بعدی، تعیین میزان سهام هر یک از شرکا و سهامداران الزامی می‌باشد. طبق ماده ۲۴ اصلاحی قانون تجارت، افراد باید پس از مراجعه به سامانه و انجام تمامی مراحل قبلی، در فیلد‌های مربوطه اسامی شرکا و سهامداران و نیز میزان سهام هر کدام را به صورت دقیق مشخص نمایند.

تکمیل اطلاعات مورد نیاز در سامانه، گام هفتم در ثبت شرکت در مشهد

لازم است افراد پس از انجام تمامی مراحل ثبت شرکت در مشهد، برای تکمیل فرایند اعلام تقاضا، اطلاعات درخواستی سامانه اداره ثبت شرکت‌ها نظیر تعیین مدت زمان و موضوع فعالیت شرکت، وارد نمودن آدرس شرکت، وارد نمودن نام شرکا و سهامداران، تعیین روزنامه سالی/ مالی، تکمیل اساسنامه و… را به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir ارسال نمایند.

 

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها