درخواست ثبت شرکت

درخواست ثبت شرکت

درخواست ثبت شرکت در واقع زمانی صورت می گیرد که افرادی برای آن اقدام کنند. این افراد باید حداقل دارای ۲ عضو باشند تا بتوانند درخواست ثبت برای شرکت را بدهند. در واقع در این شرکت ها مجموعه ای تشکیل می شود که با هدف انجام فعالیت های مشخصی صورت می گیرد.

 همچنین هر گونه سود و یا زیانی باید در بین شرکایی که در ثبت شرکت اقدام کرده اند تقسیم شود. شرکت ها انواع مختلفی دارند و بسته به نوع فعالیتی که مد نظر صاحبان شرکت ها است، مراحل ثبت انجام می شود.

انواع شرکت های ثبتی

در حالت کلی می توان شرکت ها را به دوسته تقسیم کرد. شرکت های تجاری و شرکت های مدنی. در ادامه به بررسی این شرکت ها و نحوه ثبت آنها می پردازیم.

  ثبت شرکت تجاری

این نوع از شرکت ها بر طبق قوانین تجاری بنا شده اند. در واقع هدف اصلی که برای ایجاد شرکت تجاری مد نظر قرار می گیرد را می توان اهداف اقتصادی دانست. در این نوع از ثبت شرکت، سود و منفعت شرکت مورد نظر در وهله اول دارای اهمیت است.

به طبع در شرکت های تجاری ضرر و زیان نیز می تواند برای صاحبان شرکت رخ دهد. در کل شرکت های تجاری خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در زیر نمونه ای از این شرکت ها را برای شما عنوان می کنیم.

 1. شرکت سهامی خاص
 2. شرکت نسبی
 3. شرکت تعاونی تولید و مصرف
 4. شرکت تضامنی
 • ایجاد شرکت مدنی چگونه است؟

در این نوع از ثبت شرکت، می توان گفت که افرادی به عنوان مالکین به تشکیل شرکت می پردازند و هر گونه منفعت و یا سود و زیانی را در بین خود تقسیم می کنند.

در واقع در این نوع از شرکت ها سرمایه مورد نظر به صورت حقوقی به شرکت انتقال پیدا نمی کند و هر کدام از مالکین به طور جداگانه می توانند مالکیت سرمایه خود را به دست بگیرند. همچنین کلیه اموری که در شرکت مورد نظر انجام می شود به صورت مشارکتی است.

درخواست ثبت شرکت

درخواست ثبت شرکت

برای ثبت شرکت باید چه مراحلی را انجام داد؟

ثبت شرکت پروسه ای است که نیاز به گذراندن زمانی دارد تا مراحل اداری آن به صورت کاملا قانونی انجام شود. در واقع برای ایجاد شرکت می توانید از دو طریق اقدام کنید. نخست با مراجعه به سازمان ثبت شرکت ها درخواست خود را مبتنی بر ثبت شرکت مورد نظر انجام دهید.

در این صورت فرم های مخصوصی به شما ارائه می گردد که باید به طور کامل مدارکی را که در این فرم ها ذکر شده است را مهیا کرده و بعد از آن با صرف وقت و پیگیری های مداوم هزینه هایی را که برای ثبت شرکت درخواست می شود را پرداخت کنید.

 از این طریق با گذراندن مراحل قانونی در لیست افرادی قرار می گیرید که تقاضای ثبت شرکت کرده اند. در این صورت ممکن است که مدت مشخصی را برای این منظور منتظر بمانید تا به شما اطلاع داده شود که می توانید در شرکت مورد نظر خود فعالیت کنید.

این پروسه دارای پیچیدگی ها و سختی های فراوانی است و ممکن است شما را از ثبت شرکت منصرف کند. می توانید راه حل دیگری را برای این منظور به شما پیشنهاد دهیم. در این صورت ممکن است دشواری های ثبت شرکت برای شما اندکی کمتر شود.

به جای مراجعه به سازمان ثبت شرکت ها می توانید این کار را به موسسات معتبر ثبتی بسپارید تا آنها اقدامات لازم اداری را برای ثبت شرکت مورد نظر شما انجام دهند. در این صورت دیگر نیازی به صرف وقت و انرژی زیاد در این زمینه نیست.

درخواست ثبت شرکت

درخواست ثبت شرکت

انتخاب نام برای ثبت شرکت را چگونه انجام دهیم؟

در انتخاب نام شرکت باید دقت و توجه زیادی را به خرج دهید تا این امر توسط سازمان ثبت شرکت ها دچار مشکل نشود و برای نامی که انتخاب کرده اید مشکلی از لحاظ ثبت وجود نداشته باشد.

برای این منظور سازمان ثبت شرکت ها در ابتدا لیستی را از نام شرکت های ثبت شده باید در اختیار داشته باشد که می تواند با توجه به آن، در صورتی که نام انتخابی مورد نظر با شرکت دیگر مشابه بود به شما در این باره اطلاع دهد.

در واقع کارشناسانی که در زمینه ثبت شرکت ها فعالیت می کنند باید بتوانند استعلام درستی از نام دیگر شرکت ها داشته باشند تا در صورت مغایرت با نام های دیگر مراحل ثبت شرکت شما بتواند با سرعت بیشتری انجام شود.

همچنین نام شرکت شما با توجه به حیطه ای که می خواهید فعالیت کنید باید همخوانی داشته باشد. این امر می تواند فعالیت های شما را در همان وهله اول برای مخاطبان روشن کند.

هزینه های مورد نیاز برای ایجاد شرکت

با توجه به نوع شرکت و فعالیت های متفاوتی که می خواهید در شرکت انجام دهید می توان گفت که هزینه های متفاوتی ممکن است برای شما در نظر گرفته شود.

برای این منظور در ابتدا باید از این هزینه ها اطلاع کافی داشته باشید تا بتوانید در اسرع وقت نسبت به ایجاد شرکت مورد نظر خود اقدام کنید. هزینه های ثبت شرکت برای موارد زیر می تواند در نظر گرفته شود.

 •   هزینه روزنامه رسمی
 •   هزینه های مربوط به وکیل
 •   آگهی های مورد نیاز برای ایجاد شرکت
 •   هزینه های قانونی نظیر هزینه تمبر های ثبتی و یا مالیاتی

و بسیاری از موارد دیگر که در زمان ثبت شرکت نیاز به پرداخت آنها است. با توجه به نوع شرکت مورد نظر، افرادی که در آنجا به کار مشغول هستند، هدف شرکت، بزرگ و یا کوچک بودن آن هزینه ها می تواند برای هر شرکتی متفاوت باشد.

درخواست ثبت شرکت

درخواست ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت چیست؟

با توجه به اینکه ثبت شرکت پروسه ای قانونی است می توانید مطمئن باشید که این امر می تواند برای شما و افرادی که به عنوان شرکای شما در نظر گرفته می شوند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد.

 •   تقسیم سود و زیاد به طور مساوی در بین شرکا
 •   داشتن جلوه ای قانونی و رسمی
 •   ایجاد اعتماد سازی در بین رقبا
 •   شناخته شدن به عنوان شرکتی معتبر
 •   به رسمیت شناخته شدن فعالیت های شرکت مورد نظر

در صورت ثبت و ایجاد شرکت مورد نظر خود می توانید با خیال راحت از قانونی بودن آن مطمئن شوید و نیازی به نگرانی در مورد تقسیم سود دهی نداشته باشید.در پایان برای چگونگی درخواست ثبت شرکت می توانید به سایت ثبت فردا مراجعه نمایید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها