ثبت درخواست پلمپ دفاتر

ثبت درخواست پلپ دفاتر

نکاتی درباره ­ی ثبت درخواست پلمپ دفاتر

ثبت درخواست پلمپ دفاتر یکی از شاخص ترین کار ها برای انجام مقدمات رسمی است که با دقت به حساسیت آن بایستی در وقت بهتر و با آمادگی کامل خود نسبت به تنظیم آن عمل مناسب را به اجرا برسانید. تا در این موقعیت با مشکلی روبرو نباشید. حتما پیش از آغاز سال تجاری نو باید با رفتن به سامانه ثبت شرکت نسبت به تکمیل اظهارنامه درخواست پلمپ دفاتر و ثبت نام آن عمل نمایید. اگر در صورتی فردی قصد این را داشته باشد که از دفتر مخصوصی استفاده کند باید پس از این که ثبت پایانی را در رابطه با درخواست پلمپ دفاتر در سایت اداره ثبت شرکت ها انجام داد به اداره پست مرکز محل سکونت خود برود و برای تحویل دفاتر کارهای لازم را انجام دهد.

برای دفاتر پلمپ اشخاص حقیقی اسناد و مدارکی لازم است که شخص باید این اسناد را در اولین فرصت تنظیم کند که این اسناد از جمله  گزینه های ذیل است.

داشتن کپی کارت ملی فردی که درخواست پلمپ دفاتر دارد

داشتن کپی از پروانه­ی کسب و همینطور همراه داشتن کپی از مجوز فعالیت فرد مورد نظر

اما اسناد لازم برای افراد حقوقی به نوع دیگری است و شرکت هایی که درخواست پلمپ دفاتر را دارند باید اسناد دیگری را جهت اقدام در مقایسه با افراد حقیقی  تهیه نمایند. این اسناد از جمله موارد ذیل است:

ثبت درخواست پلمپ دفاتر - ثبت فردا

ثبت درخواست پلمپ دفاتر

داشتن کپی کارت ملی فردی که مدیر عامل کمپانی است.

داشتن کپی از روزنامه های کثیر الانتشار که اطلاعیه تاسیس آنها روزنامه انتشار یافته باشد.

اگر کمپانی در زمان کاری خود تغییراتی کرده است بایستی همه­ی اسناد و مدارک تغییرات کمپانی کپی شده باشد.

وکالتنامه برای فردی که وکیل شرکت محسوب میشود و درخواست پلمپ دفاتر را دارد

نحوه­ ی ثبت درخواست پلمپ دفاتر

صفحه های دفاتر بالا باید دارای عدد گذاری و رتبه اعم از ردیف یا مترادف بوده و نخ کشی هم برای آن انجام شود. در اداره کارمند مربوطه همه­ی صفحه های آن را شمارش و با مهر ویژه مهر میکند و شماره صفحه ها را در آغاز و آخر آن با تاکید به نام و مشخصات بازرگان صاحب دفتر، ذکر و عدد ها را با تمام حرف ها بنویسید و دو طرف آن را با مهری از جنس سرب که وزارت دادگستری دارا است پلمپ مینماید. البته دفتر کپیه احتیاج به پلمپ و تایید ندارد.

بازرگان وظیفه دارد معامله های خود را در دفاتر مذکور یکی پس از دیگری ثبت نماید. ناخوانا بودن، آسیب دیدگی و قرار دادن صفحات سفید بیش از حد بر اساس ماده ۱۳ قانون تجارت خلاف است. بازرگان حتما باید این دفاتر را دست کم تا ۱۰ سال نگه داری کند.

برای درخواست پلمپ دفاتر هر سال؛ باید سال قبل از آن؛ در حقیقت پیش از شروع سال مالی جدید؛ درخواست دفاتر پلمپ شده نمود. برای نمونه برای گرفتن دفاتر پلمپ شده سال ۹۹ تا پایان اسفند سال ۹۸ بایستی اقدام کرد ؛ مگر در صورتی که همه­ی صفحات دفاتر؛ پیش از تمام شدن سال تجاری به پایان برسند و احتیاج به دفاتر نو باشد که در چنین موقعیتی می‏توانند دفاتر جدید بگیرند.

ثبت درخواست پلپ دفاتر

ثبت درخواست پلمپ دفاتر

اما موردی که بسیار مهم برای شرکت ها میباشد این است که وقتی که برای درخواست پلمپ دفاتر اقدام میشود چه وقتی است. جواب دادن به این پرسش میشود مدیران و هیئت مدیره شرکت را از تشویش و گنگی خلاص نماید

دلایل ثبت درخواست پلمپ دفاتر

به کار گرفتن دفاتر سال های گذشته

اظهار هرگونه اطلاعات نادرست

ثبت ننمودن کار های در ارتباط با شعبه ها یا شعبه­ی کمپانی

صفحه های که قسمت زیادی از آن سفید رها شده و سفید گذاشتن تمام صفحه ها به قصد تخلف نمودن

ثبت نکردن یک یا چند کاری که توسط شرکت انجام میشود

مخدوش نمودن، پاک کردن، محو کردن و ناقص کردن موارد ثبتی

در مواردی که دفتر ها از پلمپ بیرون بیاید ولی یک یا چند برگ نباشد

شاید نکاتی در شرکت که درخواست پلمپ دفاتر دارد موجود باشد که در آخر موجب به ابطال آن بشود. سپس شایسته است که اعضای هیئت مدیره کمپانی بهتر با این علت ها آشنا شوند تا خود این کاستی را مجدد انجام ندهند.

دلیلی که نیاز به توضیح بیشتر دارد به کار گرفتن از دفاتر سال گذشته است و اگر این چنین اشتباهی انجام شود. دارایی بدون اتلاف وقت درخواست پلمپ دفاتر شما را رد می کند و باعث می شود که کلیه تلاش های شما بی سرانجام بماند.

علت دیگر که از درجه مهم بودن خیلی زیادی نیز برخوردار است ثبت اطلاعات دروغین و جعلی از اعضای کمپانی و یا صورت حساب های مالی است. این قضیه به شدت برای دارایی و یا اداره ثبت شرکت ها مشخص است و بهتر است چنین اشتباهی در خصوص ثبت اطلاعات غیر واقعی را انجام ندهید.

ثبت درخواست پلپ دفاتر در ثبت فردا

ثبت درخواست پلمپ دفاتر

چنانچه کمپانی شما شعبه و یا نمایندگی در محل های دیگری دارد شایسته است اطلاعات دارای اهمیت به شعبه ها را نیز در اختیار مراجع مربوط بگذارید تا از رد دفاتر پلمپ شما اتفاق نیوفتد. موردی که از اهمیت بالایی دارا است و شایسته است شرکت هایی که دارای نمایندگی و یا شعبه میباشند به آن توجه نمایند.

ثبت اینترنتی درخواست پلمپ دفاتر

پس از مراجعه و تکمیل مشخصات در سامانه درخواست پلمپ دفاتر و  انجام درست ترتیبات آن به صورت اینترنتی و کلیک بر روی تایید نهایی، باید، اصل اظهارنامه پلمپ دفاتر مهر و امضاء شده­ی دریافتی از اینترنت را و بقیه اسناد و مدارک درخواستی را به اداره ثبت بفرستید تا اداره پست دفاتر پلمپ را به آدرسی که در سامانه ذکر کرده اید ارسال کند.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها