راهنمای انتخاب نام شرکت

راهنمای انتخاب نام شرکت

آشنایی با راهنمای انتخاب نام شرکت

نام شرکت یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین فاکتورهای موثر برای افزایش بازده اقتصادی شرکت است که همواره یکی از بنیادی‌ترین دغدغه‌های متقاضیان ثبت شرکت نیز می‌باشد. در حالت کلی انتخاب نام مناسب برای شرکت سبب جذب مشتریان شده و در نتیجه سودآوری و بازده اقتصادی را در پی خواهد داشت. بنابراین صاحبان شرکت باید در رابطه با راهنمای انتخاب نام شرکت اطلاعات لازم را کسب نمایند. لازم به ذکر است که در صورت عدم انتخاب نام مناسب برای شرکت، ممکن است شرکت متحمل ضرر و زیان جبران ناپذیری شود. از سویی دیگر نام انتخاب شده باید کوتاه و بامعنا بوده و با فرهنگ کشور ایران نیز در تضاد نباشد، در غیر این صورت صاحبان شرکت مجبور به تعویض نام شرکت خود خواهند بود که این امر مستلزم صرف زمان و هزینه بسیار زیادی می‌باشد و شرکت را از رسیدن به اهداف اساسی خود دور می‌نماید. در همین راستا و با توجه به اهمیت بسیار بالای موضوع، شرکت ثبت فردا با پشتیبانی از کارشناسان بسیار حرفه‌ای و آشنا به مسائل حقوقی ثبت شرکت، اقدام به ارائه راهنمای انتخاب نام شرکت نموده و متقاضیان ثبت شرکت را در نیل به مقصودشان یاری می‌نمایند.

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت که انتخاب نام مناسب و مطلوب برای شرکت نیازمند صرف وقت و انرژی بسیار زیاد است. از سویی دیگر این مرحله از ثبت شرکت شامل یک فرایند بسیار پیچیده می‌باشد، بنابراین استفاده از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های کارشناسان خبره شرکت ثبت فردا بسیار توصیه می‌شود. در حالت کلی شرکت ثبت فردا با ارائه راهنمای انتخاب نام شرکت برای فعلان اقتصادی، توانسته است گامی موثر در راستای ساده‌سازی فرایند تعیین نام شرکت بردارد.

راهنمای انتخاب نام شرکت

مروری بر نکات بسیار مهم راهنمای انتخاب نام شرکت

-معمولا در مورد تعداد کلمات نام انتخابی شرکت، قانون مشخصی وجود ندارد اما کارشناسان شرکت ثبت فردا در راهنمای انتخاب نام شرکت، استفاده از یک نام سه سیلابی را توصیه می‌نمایند. از سویی دیگر استفاده از الگوی خاص-عام-خاص-خاص نیز مطلوب می‌باشد.

-همانطور که در بالا بدان اشاره شد نام شرکت باید داری ریشه فارسی بوده و با فرهنگ کشور ایران نیز در تضاد نباشد. همچنین نام شرکت باید با عرف رایج جامعه همخوانی داشته باشد. از سویی دیگر طبق قانون تجارت کشور ایران استفاده از اسامی خارجی مورد تایید نمی‌باشد.

– شرکت ثبت فردا در راهنمای انتخاب نام شرکت، بر عدم استفاده از حروف اختصاری و نیز تکراری نبودن نام انتخابی بسیار تاکید نموده است. برای جلوگیری از انتخاب اسامی تکراری صاحبان شرکت از طریق مراجعه به سایت www.ilenc.ir قادر به مشاهده وضعیت نام پیشنهادی شرکت خود خواهند بود.

-کارشناسان شرکت ثبت فردا بر عدم استفاده از اسامی شرکا و یا سهامداران برای نامگذاری شرکت بسیار تاکید می‌کنند زیرا در این صورت برای فردی که نام شرکت از نام او برداشته شده است مسئولیت حقوقی ایجاد خواهد شد.

-صاحب‌نظران شرکت ثبت فردا در راهنمای انتخاب نام شرکت بر عدم استفاده از اسامی شعرا، دانشمندان، نخبگان معاصر کشور، شهدا و ایثارگران تاکید می‌نمایند.

-کارشناسان شرکت ثبت فردا بر توجه به نحوه تلفظ نام انتخاب شده در سایر زبان‌ها بسیار تاکید می‎کنند. به عبارت دیگر صاحبان شرکت باید این نکته را مدنظر قرار دهند که ممکن است شرکت آن‌ها توسعه یافته و خدمات گسترده‎تری در مقیاس مکانی وسیع‌تر ارائه بدهند، بنابراین نام انتخابی شرکت باید قابلیت تلفظ در زبان‌های دیگر را داشته باشد.

-صاحبان شرکت در هنگام نامگذاری شرکت باید از عدم تشابه نام انتخابی با نام برندهای مشهور اطمینان حاصل نمایند، زیرا این امر نه‌تنها سبب پیشرفت در کسب و کار تجاری شرکت نخواهد شد بلکه مشکلات حقوقی گسترده‌ای را نیز در پی خواهد داشت.

-در راهنمای انتخاب نام شرکت تعاونی بر ضروری بودن دریافت نامه محتوی نام پیشنهادی از سوی وزارت تعاون تاکید شده است.

نام‌گذاری ثبت شرکت

راهنمای انتخاب نام شرکت

نحوه تعیین و ثبت اسامی انتخاب شده در سامانه ثبت شرکت‌ها

افراد پس از رعایت نکات مذکور در خصوص راهنمای انتخاب نام شرکت و انتخاب نام مناسب برای کسب و کار خود باید اقدام به ثبت اسامی انتخاب شده در سامانه ثبت شرکت‌ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir  نمایند. لازم به ذکر است در این مرحله از ثبت شرکت، سامانه فیلدهای مربوط به پنج نام پیشنهادی را فعال می‌نماید و افراد باید فیلدها را به ترتیب اولویت مورد نظر خود پر نمایند. همانطور که در بالا بدان اشاره شد، این مرحله بسیار پیچیده بوده و از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین مشورت با کارشناسان و متخصصان شرکت ثبت فردا برای بهره‌مندی از مشاوره‌های بسیار ارزشمند آن‌ها در خصوص راهنمای انتخاب نام شرکت بسیار راهگشا و موثر خواهد بود.

توصیه‌های بسیار مهم و اساسی شرکت ثبت فردا در خصوص راهنمای انتخاب نام شرکت

-لازم است افراد، برای نامگذاری شرکت خود نهایت دقت و جدیت را داشته باشند، زیرا این مرحله نقش بسیار منحصربفردی در میزان موفقیت شرکت‌ها خواهد داشت.

-کارشناسان شرکت ثبت فردا در راهنمای انتخاب نام شرکت بر لزوم توجه به اسامی شرکت‌های رقیب نیز بسیار تاکید می‌کنند زیرا افراد از این طریق قادر به دستیابی به بهترین ایده‌‍‎ها خواهند بود.

-لازم است افراد، مخاطبین شرکت خود را در نظر بگیرند و متناسب با نوع کسب و کار و فعالیت تجاری خود نام شرکت را انتخاب نمایند.

-صاحبان شرکت باید بدانند که استفاده از اسامی مغایر با نظم عمومی و اخلاق مذهبی منع قانونی داشته و افراد خاطی تحت پیگیرد قانونی قرار خواهند گرفت و این امر یکی از مهم‌ترین توصیه‌های شرکت ثبت فردا در خصوص راهنمای انتخاب نام شرکت می‌باشد.

-صاحبان شرکت در صورت امکان باید از اسامی با ظاهری زیبا استفاده نمایند، زیرا این اسامی بر روی بنرهای تبلیغاتی شرکت ثبت خواهند شد و ظاهر زیبای اسامی در جذب مشتریان بسیار تاثیرگذار می‌باشد.

– یکی دیگر از مهم‌ترین توصیه‌های شرکت ثبت فردا در خصوص راهنمای انتخاب نام شرکت، لزوم توجه افراد به میزان تاثیرگذاری نام انتخابی در موفقیت یا عدم موفقیت شرکت می‌باشد.

راهنمای انتخاب نام شرکت

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها