راهنمای ثبت شرکت

راهنمای ثبت شرکت

ثبت شرکت به قرارداد و دست‌ نوشته‌ای گفته می‌شود که معمولا از نوع تجاری بوده و در بین افراد حقوقی و حقیقی امضا شده و در قالب یک چهارچوب معین و مشخص قوانینی را ایفا می نماید. با توجه به ماده ۱۹۵ قانون تجارت در کشور عزیزمان ایران ثبت شرکت برای تمامی شرکت‌ها در این قانون الزامی بوده و مقررات ثبت شرکت ها برابر با جمیع مقررات تجارت در کشور عزیزمان ایران می باشد. همچنین برابر قانون ثبت شرکت، ثبت شرکت نامه ها نیز کاملا اجباری است. با توجه به قانون نامبرده شده تا زمانی که یکی از شرکت های تجاری در حال گذراندن مراحل ثبت شرکت می باشد در صورتی که قوانین مربوط به ثبت شرکت را به صورت مرحله به مرحله پشت سر نگذاشته باشد، شرکت مورد نظر رسمیت شناخته نشده و حالات غیر قانونی پیدا می کند و مراجع مورد نظر می توانند فعالیت شرکت مورد نظر را متوقف نمایند.

راهنمای ثبت شرکت

ثبت شرکت ها اثرات مثبت بسیار زیادی ایجاد می نماید از نظر شرکای شرکت و مراجعه به شرکت مورد نظر مراجعه می‌کنند و دارای اهمیت بسیار بالایی است. در صورتی که شما قصد راه ‌اندازی و ثبت شرکت را داشته و می خواهید در مورد این موضوع حساس اطلاعات مناسب کسب کنید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید:

راهنمای ثبت شرکت

در حالت کلی ثبت شرکت به شرکت و گروه مورد نظر که از فعالیت تجاری آن هم فعالیت دیگری دارند اعتبار و وجهه بسیار بالایی بخشیده و موجب می گردد تا گروهها و افراد مختلف تمایل بسیار بیشتری به همکاری با شرکت مورد نظر داشته باشند. ثبت شرکت یک نوع رسیدگی به حساب می‌آید که دارندگان آن را انجام می‌دهند تا مشخص گردد برای به وجود آمدن یک شخصیت حقوقی مورد نظر اقدامات لازم مبذول شده آپارات رازه رایت شده است یا خیر؟ همچنین افرادی که به عنوان معامله گر قصد همکاری با شرکت مورد نظر را دارند، به موضوع ثبت و اخذ شرکت اهمیت ویژه ای قائل می شوند و اکثرا افرادی که قصد همکاری دارند با شرکت هایی که ثبت شرکت آنها به رسمیت شناخته نمی شود وارد معامله نمی گردند. چرا که فردی که قصد دانرد قرارداد مهمی را برای شرکت ایجاد نماید و یا عامل مهمی را انجام دهد باید مطمئن گردد که شرکت موردنظر تا چه اندازه رسمیت داشته و فعالیت‌های آن قانونی و تابع می باشد. همچنین باید مطمئن شود که مدیران شرکت تا چه اندازه اختیارات داشته و قدرت و توانایی آنها در انجام فعالیت مورد نظر تا چه اندازه می باشد.

راهنمای ثبت شرکت

در هنگام ثبت شرکت موارد جدید در روزنامه های کثیرالانتشار آگهی شده تا همه افراد از آن اطلاع پیدا کنند. در حالت کلی زمانی که به ثبت شرکت اقدام می نماییم تا قراردادهایی که به مرحله امضا می رسند در بین شورای شرکت مورد نظر خود را پیدا کرده و قادر نخواهند بود تا اسناد غیررسمی را به ثبت برساند و فعالیتهای اظهار بی اطلاعی نمایند و در قبال تمامی فعالیت ها و تصمیمات گرفته شده در شرکت مورد نظر مسئول خواهند بود. اگر بخواهیم در مورد دیگر مزایای ثبت و اخذ شرکت و بگوییم می‌توان به امتیازات اعتبارات و مجوزهایی که در نظر نهادهای دولتی به شرکت مورد نظر بعد از ثبت شرکت تعلق میگیرد اشاره نمود. در حالت کلی یک سری امتیازات خاص برای شرکت در نظر گرفته می‌شود که دریافت این تجهیزات منوط به ثبت شرکت مورد نظر می باشد. ثبت شرکت به صاحبان شرکت این امکان را می دهد تا در مزایدات و مناقصات شرکت کرده و سود بسیار مناسب را از طریق این معامله ها برای خود ایجاد نمایند.

راهنمای ثبت شرکت

راهنمای ثبت شرکت

افراد مجاز برای ثبت شرکت

به جز شرایط خاص و یکسری استثنا کلیه افراد حقیقی و حقوقی بدون توجه به اینکه تابعیت ایرانی و خارجی داشته باشد می‌تواند در کشور عزیزمان ایران به ثبت شرکت اقدام نمایند. در عین حال دارا بودن و یا داران بودن سوء پیشینه اشخاص هیچ گونه منعی در ثبت شرکت به حساب نیامده و فقط فرد مورد نظر که دارای سوء پیشینه است نمی‌تواند به عنوان هیئت مدیره، بازرس و مدیرعامل در شرکت مورد نظر فعالیت نمایند. همچنین افرادی که با اتباع خارجی در کشور عزیزمان ایران به حساب می آیند این امکان را خواهید داشت تا با مالکیت کامل و به صورت ۱۰۰% بدون آنکه به شریک ایرانی احتیاج داشته باشند، نسبت به ثبت شرکت اقدام نمایند. همچنین این امکان وجود دارد تا چند شرکت با یکدیگر ادغام شده و بدون آنکه یک شخص حقیقی وجود داشته باشد نسبت به ثبت و اخذ شرکت کاملاً مستقل اقدام نمایند. خوشبختانه با توجه به این موضوع که در زمینه اشتغال زایی در ایران اقدامات مثبت انجام گردد و فرآیند ثبت و اخذ شرکت در ایران روند نسبت راحتی را طی می نماید.

مهمترین قوانین ثبت شرکت

با توجه به قوانین موجود در کشور عزیزمان ایران هر شرکتی که در ایران ثبت می گردد و مرکز فعالیت آن نیز در کشور عزیزمان ایران خواهد بود یک شرکت ایرانی به حساب می آید.

راهنمای ثبت شرکت

همچنین شرکت‌های خارجی که بخواهند در کشور عزیزمان ایران به انجام فعالیت های صنعتی تجاری اداری و غیره بپردازند حتما باید در اداره ثبت اسناد شرکت شان را به ثبت رسانده و در موعد مقرر که توسط مراجع قانونی تعیین می گردد نسبت به ثبت شرکت مورد نظر خود اقدام نمایند و در صورت رعایت نکردن این قوانین از سمت دادگاه مورد نظر برای آنها جریمه نقدی در نظر گرفته شده و همچنین از ادامه فعالیت آنها در کشور عزیزمان ایران نیز جلوگیری می گردد. همچنین مبلغ حق الثبت برای ثبت شرکت از نوع ایرانی و خارجی با توجه به قوانین و مقررات مشخص شده و مبلغ مشخصی خواهد بود.

ثبت شرکت در سامانه مورد نظر

برای ثبت شرکت باید به سایت اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات تجاری و غیرتجاری مراجعه نمایید. در این سایت روند ثبت شرکت حالت آنلاین و اینترنتی داشته و فردی که جهت ثبت شرکت به سایت مورد نظر مراجعه می نماید بعد از انتخاب پذیرش تاسیس، باید فرم مورد نظر را به صورت کامل پر کرده و آن را تسلیم بدارد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها