روزنامه رسمی ثبت شرکتها

روزنامه رسمی ثبت شرکتها

روزنامه رسمی ثبت شرکتها  یک سازمان و ارگان وابسته به نهاد قوه قضایی کشور عزیزمان ایران میباشد که وظیفه دارد یکی از مراحل ثبت شرکت تغییراتی که در هنگام ثبت شرکت و ثبت آگهی در روزنامه رسمی دارد را بر عهده بگیرد. در صورتی که شما قصد ثبت شرکت را داشته و می خواهید از روزنامه رسمی ثبت شرکتها اطلاعات مناسبی کسب کنید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید:

روزنامه رسمی ثبت شرکتها

روزنامه رسمی ثبت شرکتها

معرفی روزنامه رسمی ثبت شرکتها

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم روزنامه رسمی ثبت شرکتها به نهاد قوه قضاییه وابسته بوده و به عنوان تنها مرجع قانونی و رسمی به حساب می‌آید که وظیفه انتشار کلیه آگهی های قانونی در سطح کشور را بر عهده دارد از جمله مواردی که در روزنامه رسمی ثبت شرکتها انتشار پیدا می کنند، می توان به انتشار کلیه قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی و همچنین انتشار آگهی مبنی بر ثبت شرکت و تغییرات شرکتها و موسسات غیر تجاری و انتشار آگهی مبنی بر ثبت و تمدید نام و علائم تجاری یک برند و یا شرکت‌های یک ارگان خاص و در نهایت انتشار آگهی برای ثبت طرح های صنعتی و اختراعات و موارد دیگر اینچنینی اشاره نمود.

مراحل ثبت روزنامه رسمی ثبت شرکتها

به منظور آنکه بخواهیم به ثبت روزنامه رسمی ثبت شرکت و یا سازمان مورد نظر خود اقدام کنید باید یک سری مراحل را به صورت پشت سر هم و به ترتیب انجام دهید. ابتدا لازم است تا به پورتال و سایت روزنامه رسمی ثبت شرکتها وارد شده و بعد از آن که در پورتال روزنامه رسمی ثبت شرکتها وارد شدید با ثبت نام در این پرتال برای خود یک نام کاربری و رمز عبور مشخص نمایید. بعد از آن که در پورتال روزنامه رسمی ثبت شرکتها عضو شده و به حساب کاربری خود وارد شدید می‌توانید به سمت صفحه شخصی من رفته و بر روی پرداخت هزینه آگهی روزنامه رسمی ثبت شرکت ها کلیک نمایید. همچنین در صورتی که بخواهیم قبل از از ثبت آگهی روزنامه رسمی ثبت شرکتها آگهی مورد نظر خود را مشاهده کنیم می توانیم شماره پیگیری آگهی را که از یک عدد ۱۸ رقمی تشکیل شده است در قسمت مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه مشاهده آگهی مورد نظر کلیک نمایید تا آگهی روزنامه رسمی ثبت شرکت های مورد نظر برای ما به نمایش درآید.

روزنامه رسمی ثبت شرکتها

مراحل ثبت روزنامه رسمی ثبت شرکتها

همچنین پرداخت هزینه برای ثبت روزنامه رسمی ثبت شرکتها از طریق درگاه اینترنتی به صورت کاملا غیر نقدی پرداخت می‌شود. بعد از آنکه پرداخت برای روزنامه رسمی ثبت شرکتها به صورت کامل انجام شد، یک کد رهگیری به فرد متقاضی داده می‌شود که می‌تواند با استفاده از این کد به پیگیری آگهی مورد نظر خود در صورت لزوم و احتیاج به پیگیری بپردازد. بعد از آنکه چیزی در حدود پنج روز یا یک هفته از زمان ثبت آگهی روزنامه رسمی ثبت شرکت ها گذشت آگهی مورد نظر در پورتال رسمی روزنامه رسمی ثبت شرکت ها منتشر شده و همچنین کاربران می‌توانند نسخه الکترونیکی و غیر فیزیکی این آگهی را نیز دریافت نماید.

حالت های مختلف ثبت آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکتها

زمانی که ما به ثبت آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکتها در پرتال رسمی این شرکت اقدام می‌کنیم برای آگهی مورد نظر ما حالت های مختلفی ممکن است ایجاد گردد. یکی از این حالت ها حالت اخذ شده از ثبت می باشد و زمانی که این حالت پیش می‌آید به این معنا است که هزینه روزنامه رسمی شرکت ها توسط فرد متقاضی به صورت کامل پرداخت نشده و یا فرایند انجام آن با موفقیت به پایان نرسیده است. حالت دیگر حالت آماده ارسال به چاپ می باشد که زمانی که این حالت برای یک آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکتها ایجاد گردد به این معنی است که هزینه آگهی توسط فرد متقاضی به صورت کامل و با موفقیت پرداخت شده و آگهی مورد نظر آماده چاپ می باشد. حالت بعدی حالت در حال انتشار امضا نشده می باشد که این حالت برای آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکتها به این معنا می باشد که آگهی مورد نظر در مرحله چاپ بوده ولی امضای آن صورت نپذیرفته است.

روزنامه رسمی ثبت شرکتها

حالت های مختلف ثبت آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکتها

حالت بعدی برای آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکتها حالت منتشر شده امضا نشده می باشد و این حالت به این معنا باشد که آگهی مورد نظر چاپ شده ولی نسخه امضا شده آن هنوز در دست تهیه نمی باشد و در انتها کاملترین حالت برای آگهی حالت منتشر شده امضا شده می باشد که این مرحله به این معنا است که آگهی به صورت کامل امضا و چاپ شده است.

ثبت آگهی برای تغییرات شرکت در روزنامه رسمی ثبت شرکتها

در حالت کلی انتشار آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکت فقط مربوط به موضوع ثبت شرکتها می باشد و بر طبق قانون موجود در کشور عزیزمان ایران هرگونه تغییراتی که مربوط به شرکت باشد نیز باید در روزنامه رسمی ثبت شرکت ها به صورت کامل آگهی شده و چاپ گردد. هرگونه تصمیمی که مربوط به انحلال و یا اسامی افرادی که در شرکت دارای یک سمت و شغل می باشند و همچنین مربوط به آنها است لازم است تا ظرف مدت ۵ روز به مرجع ثبت شرکت ها اعلام شده و بعد از ثبت موارد لازم در مراجع ذیصلاح نسبت به ثبت آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکتها و روزنامه کثیرالانتشار اقدام گردد. در صورتی که اعضای هیئت مدیره یک شرکت و یا سازمان بخواهند نسبت به تغییر مبلغ سرمایه و کاهش سرمایه تصمیمی را اتخاذ نمایند باید حداکثر تا یک ماه در روزنامه رسمی ثبت شرکتها آگهی های مربوطه را به انتشار برسانند. افرادی که به عنوان مدیران تسویه در این شرکت شناخته می‌شوند موظفند ظرف مدت یک ماه از زمان تسویه مراتب را به سازمان ثبت شرکتها اطلاع رسانده و در روزنامه رسمی آگهی های مربوطه را به صورت کامل منتشر سازند. در نتیجه نام شرکت از اداره ثبت شرکتها و همچنین دفتر ثبت تجاری به صورت تمام و کمال حذف شده و از بین برود.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها