روزنامه رسمی چیست؟

روزنامه رسمی چیست؟

ثبت شرکت به منزله انحصار نام برند و علائم تجاری و به شما و فعالیت تجاری شماست. ثبت شرکت همچنین باعث ایجاد شخصیت حقوقی برای شما می‌شود که مزایای بسیاری برای شرکت شما دارد؛ از دریافت آسان تهسیلات گرفته تا انجام معاملات رسمی و حتی بین المللی.

یکی از اقداماتی که برای ثبت شرکت انجام می‌شود، ثبت آن در روزنامه رسمی کشور است. شاید این موضوع و علت لزوم آن برای شما مفهوم نباشد و در واقع ندانید که چرا باید این کار را انجام دهید. در این مقاله به صورت جامع و ساده توضیحاتی در مورد صبت شرکت در روزنامه رسمی توضیح داده‌ایم.

روزنامه رسمی چیست؟

روزنامه رسمی جزو منابع معتبر برای اطلاع رسانی در مورد ثبت‌ شرکت‌هاست.

مطابق با قانون جمهوری اسلامی تعیین شده است که کلیه شرکت‌ها و مجموعه‌های تجاری و غیر تجاری پس از انجام مراحل ثبت شرکت یک ماه زمان دارند که اطلاعات لازم در مورد ثبت شرکت خود اعم از نام و برند تجاری یا غیر  تجاری، زمینه فعالیت، قوانین و مقرارت و… را به اطلاع عموم برسانند. یکی از راه‌های تعیین شده در قانون برای اطلاع رسانی، چاپ آگهی در روزنامه رسمی یا روزنامه‌های کثیرالانتشار است.

در روزنامه رسمی کشور بخشی قرار دارد که مرتبط با ثبت شرکت‌های مختلف است. جالب است بدانید که برای تسهیل روند اطلاع‌رسانی، اداره ثبت اسناد و املاک با دفتر روزنامه رسمی کشور قراردادی امضا کرده است که مطابق با این قرارداد، سازمان ثبت اسناد و املاک به محض ثبت یک شرکت یا مجموعه تجاری یا غیر تجاری، اطلاعات آن را به این روزنامه ارسال می‌کند و روزنامه نیز مطابق با اطلاعات ارسال شده، بخشی از روزنامه را به چاپ اطلاعات شرکت‌های ثبت شده اختصاص می‌دهد. کارفرمایان و مدیران شرکت‌ها نیز می‌توانند روند چاپ آگهی و اطلاعات موجود در آن را به صورت اینترنتی پیگیری کنند. از آن‌جایی که برای ثبت آگهی نیازی به حضور کارفرما وجود ندارد، این روند برای آن‌ها آسان‌تر شده و با استقبال زیادی همراه بوده است.

روزنامه رسمی چیست؟

روزنامه رسمی کشور یکی از مجموعه‌های قانونی و حقوقی ایران است و افراد مختلف می‌توانند مطالب مرتبط را از سایت روزنامه رسمی مطالعه کنند.

وظایف و اختیارات روزنامه رسمی کشور به شرح زیر است:

  • اطلاع رسانی در مورد ثبت یا انحلال کلیه شرکت‌های تجاری و غیر تجاری که به صورت حقوقی و قانونی از سوی شرکت ثبت اسناد و املاک به ثبت رسیده است.
  • اطلاع رسانی در مورد تمامی آگهی‌های ارائه شده در قانون و اعلام شده توسط دستگاه قضا.
  • اطلاع رسانی در مورد کلیه قواعد و قوانین ثبت شرکت و ثبت علائم تجاری ارائه شده توسط سازمان‌های مربوطه
  • انتشار خلاصه‌نامه‌هاو آگهی‌های مرتبط با شرکت‌های داخلی و خارجی ثبت شده در اداره ثبت اسناد و املاک

با توجه به راهنمایی‌های ارائه شده از سوی شرکتی که در زمینه ثبت شرکتتان با آن قرارداد بسته‌اید، می‌توانید از آگهی‌های روزنامه رسمی برای توسعه تجارت خود نهایت استفاده را ببرید.

روزنامه رسمی چیست؟

روزنامه رسمی چیست؟

چرا ثبت شرکت در روزنامه رسمی را انجام دهیم؟

اطلاع‌رسانی‌ها و آگهی‌های مختلف در روزنامه رسمی چاپ می‌شوند.

پیش از هر چیز با توجه به آن‌چه در قسمت قبل بیان کردیم، اطلاع رسانی عمومی در مورد ثبت برای شرکت‌های مختلف تجاری و غیر تجاری الزامی است. از طرف دیگر این موضوع مزایای بسیاری برای شما به دنبال دارد.

  • ثبت شرکت در روزنامه رسمی می‌تواند اولین تبلیغات برای شما باشد که افراد با شرکت و برند شما آشنا شوند.
  • ثبت شرکت شما در روزنامه رسمی به همکارانتان اطلاع می‌دهد که برند و شرکت به نام شما ثبت شده است و می‌فهمند که نباید از شرکتی با علائم تجاری مشابه با شما استفاده کنند.
  • شرکت‌ها را نیز می‌توان از طریق همین روزنامه به صورت عمومی اطلاع رسانی کرد.
  • چاپ اطلاعیه‌های مهم شرکت‌های مختلف اعم از دعوت هیئت بستانکاران در زمان انحلال شرکت در این روزنامه امکان پذیر است.

با وجود این که راه‌های زیادی برای اطلاع رسانی عمومی در مورد فعالیت‌های مختلف شرکت‌ها وجود دارد؛ اما همچنان روزنامه رسمی کشور یکی از موثق‌ترین منابعی است که افراد به آن مراجعه می‌کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود آگهی‌‌های مهم در رابطه با ثبت شرکت خود را حتما در این روزنامه چاپ کنید، حتی اگر اجبار قانونی وجود نداشته باشد.

روزنامه رسمی چیست؟

برای ثبت شرکت در روزنامه رسمی باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

شما نمی‌توانید آگهی ارسال شده برای چاپ را ویرایش کنید

ثبت اطلاعات در سایت روزنامه رسمی کشور تنها راه ثبت آگهی در این روزنامه است. همانطور که گفته شد، هنگام انجام پروسه ثبت شرکت در اداره اسناد و املاک به صورت خودکار آگهی از سوی این اداره به این روزنامه ارائه می‌شود و ثبت شرکت شما در این روزنامه اطلاع رسانی می‌شود.

نکته‌ای که در این باره حائز اهمیت است، این است که شما تنها یک بار اجازه ثبت یک آگهی را خواهید داشت و امکان ویرایش آن وجود ندارد. به همین دلیل باید در ارائه اطلاعات لازم توجه کافی را داشته باشید. در ضمن مدارکی برای ثبت آگهی نیاز است که باید آن‌ها را ارائه دهید.

با توجه به نکته‌ی ذکر شده توصیه می‌شود در صورتی که تجربه کافی در زمینه ارائه آگهی برای ثبت شرکت در روزنامه رسمی را ندارید، به صورت شخصی برای این کار اقدام نکنید. شرکت‌ ثبت شرکت شما می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. در این شرکت افرادی فعالیت می‌کنند که به خوبی می‌دانند نحوه ثبت آگهی چگونه است، چه مدارکی باید ارائه شود، اطلاعات لازم برای پر کردن فرم‌های ثبت آگهی چیست و چه اطلاعاتی باید در آگهی ثبت شده توسط شرکت شما وجود داشته باشد. به همین دلیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانند آگهی را ثبت کنند که هیچ نیازی به ویرایش دوباره نخواهد داشت.

به یاد داشته باشید که تجربه داشتن در انجام امور اداری کشور امر مهمی است و در سرعت انجام کارها تأثیر بسیار زیادی دارد.

روزنامه رسمی چیست؟

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک   ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها