سامانه استعلام برند تجاری

سامانه استعلام برند تجاری -

سامانه استعلام برند تجاری

همانطور که می دانید می بایست قبل از ثبت نام تجاری محصولات خود از برندی استفاده کنید که نام و لگوی آن در بازارهای داخلی و خارجی وجود نداشته باشد. به همین دلیل قبل از به ثبت رساندن برند تجاری خود نیز استعلام هایی در خصوص مشابه نبودن با نام و برندهای محصولات دیگر انجام دهید.

بنابراین قبل از ثبت برند و لوگوی پیشنهادی خود در مراکز مربوطه در خصوص مشابه بودن یا نبودن برند مورد نظر را آگاهی لازم را کسب کنید. برای دریافت استعلام از برند پیشنهادی خود روش های مختلفی وجود دارد.

یکی از روش های ساده، ورود به سامانه استعلام برند تجاری است. شما از این طریق می توانید به راحتی برندهای پیشنهادی خود را در سامانه  وارد کنید. ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری در خصوص سامانه استعلام برند در اختیار شما قرار دهیم.

 از چه طریقی می توان استعلام برند تجاری را انجام داد؟

جهت آگاهی داشتن از مشابه بودن نام برند پیشنهادی خود باید استعلام هایی را در این خصوص انجام دهید.  برای مطلع شدن از نام برند محصول خود راه ها و روش های ساده ای را در پیش دارید.  افراد حقیقی و حقوقی از طریق ورود به سامانه استعلام برند تجاری، برند های پیشنهادی خود را وارد سیستم می کنند.

گاهی اوقات برخی از افراد روش های قدیمی را پیش گرفته و به مراجع مربوطه مراجعه می‌کند، تا از آن طریق بتوانند استعلام  لوگو و علامت محصولات خود را دریافت کنند.

شما با ورود به سامانه استعلام برند تجاری با کمترین زمان می توانید اطلاعاتی در خصوص ثبت برند خود کسب کنید. زیرا این گونه اقدامات به طور آنلاین برای شما انجام می شود.

چگونه می توان  با ورود به سامانه استعلام برند تجاری اطلاعات مورد نیاز را وارد کرد؟

شما برای ورود به سامانه های مربوطه کار ساده‌ای را در پیش دارید. در واقع از این طریق می توانید کارهای مربوط به ثبت برند خود را با سرعت بیشتری انجام دهید. بنابراین نگران نباشید برای وارد کردن نام ها و لوگو های پیشنهادی نیازی به اطلاعات تخصصی  نخواهید داشت.

به همین دلیل همه افراد به سادگی می‌توانند تنها با وارد کردن نام و نام خانوادگی،   لوگوی پیشنهادی و نام برند، فرم ها را تکمیل کنند. کارشناسان مربوطه به طور آنلاین به نام های درخواستی شما رسیدگی خواهند کرد.

در صورتی که نام های مشابه با لوگوهای پیشنهادی شما وجود داشته باشد به شما اعلام خواهند کرد. در غیر این صورت شما به راحتی می توانید برند پیشنهادی خود را  در مراکز مربوطه به ثبت برسانید.

دلیل ورود به سامانه استعلام ثبت برند تجاری

همانطور که گفته شد برای ثبت نام تجاری محصول خود باید مراحل قانونی را طی کنید.  در ابتدا شما باید از مشابه نبودن نام تجاری پیشنهادی خود با محصولات دیگر اطمینان حاصل کنید.  به همین دلیل افراد به سامانه استعلام ثبت برند تجاری برای مطلع شدن از مشابه نبودن با نام برند تجاری محصول خود با سایر محصولات دیگر، ورود می کنند.

در سامانه استعلام برند تجاری با وارد کردن نام علامت تجاری، کارشناسان مربوطه به شما علامت های مشابه را اعلام می کنند.  سامانه استعلام به دلیل سرعت و دقت زیادی که در خصوص استعلام نام های تجاری دارند، افراد زیادی به سازمان استعلام ثبت برند تجاری ورود می‌کنند.

آنها از این طریق می‌توانند به راحتی مراحل ثبت برند تجاری خود را سرعت بخشیده و در صورت مشابه نبودن با سایر نام های دیگر برند خود را به ثبت برساند.

سامانه استعلام برند تجاری

در هنگام ورود به سامانه استعلام ثبت برند تجاری چه مدارکی باید ارائه گردد؟

شما در هنگام ورود به سامانه باید اطلاعات مدارک خود را در سامانه مربوطه وارد کنید در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح باشد، شما وارد مراحل بعدی خواهید شد. در ادامه مدارک مورد نیاز برای ورود به سامانه استعلام برند تجاری را خواهیم  گفت.

  • وارد کردن اطلاعات شناسنامه و کارت ملی
  • وارد کردن اطلاعات کارت بازرگانی
  • وارد کردن لوگوی پیشنهادی خود
  • وارد کردن نام های پیشنهادی خود جهت ثبت آن برای محصولات مورد نظر

با وارد کردن این اطلاعات به راحتی می توانید مراحل ثبت برند خود را انجام داده در صورت عدم وجود مشکلی آن را به ثبت برسانید.

مزایای استفاده از سامانه استعلام برند تجاری چیست؟

در واقع شما با دریافت استعلام از نام علامت های پیشنهادی محصولات خود مراحل به ثبت آن را سرعت خواهید بخشید. مزایای استفاده از استعلام ثبت برند به شرح زیر است:

  • جلوگیری از ارسال نام و لوگو های تکراری به ثبت رسیده در گذشته
  • به کار بردن کمترین زمان برای ثبت برند مورد نظر خود
  • کمترین هزینه پرداختی برای ثبت برند و لوگو محصولات پیشنهادی خود
  • عدم وجود علامت یا نشانه مشابه با سایر برندهای موجود در بازار

به طور کلی می توان این گونه بیان کرد که استعلام ثبت برند تجاری قبل از ثبت دارای امتیازات مثبتی برای درخواست کننده در ورود به سامانه استعلام برند تجاری به همراه خواهد بود.

شما به راحتی از طریق سامانه می توانید نام و اطلاعات دقیق فردی که نام آن برند را به ثبت رسانده جویا شوید. این امر سبب می شود که شما در هنگام ارسال اطلاعات مربوط به ثبت برند خود نام های تکراری و لوگوهایی که در گذشته به ثبت رسیده اند را تکرار نکنید.

همچنین هزینه های پرداختی شما در خصوص ثبت برند به حداقل خواهد رسید. علاوه بر این شما با وارد شدن به سامانه ثبت برند تجاری می توانید به صورت کاملاً تخصصی از برند خود استعلام گرفته و در کمترین زمان ممکن، مراحل کاری شما طی شود.

در نتیجه، شما با ورود به سامانه استعلام برند تجاری می توانید به راحتی نام های مشابه با برندهای پیشنهادی خود را مطلع شوید. در صورت  مشابه بودن نام ها و لوگو ها مانع از ارسال نام و لگو های تکراری خواهد شد.

همچنین  با انتخاب این گونه سامانه ها به ثبت برند مورد نظر خود سرعت بخشیده و می توانید کاملاً به طور قانونی برند خود را در سامانه به ثبت برسانید.

در نهایت به شما توصیه می شود که مراحل قانونی ثبت برند خود را از طریق سامانه ها به ثبت برسانید تا مراحل قانونی به طور دقیق و با سرعت بیشتری انجام شود.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها