سامانه استعلام نام برند

ثبت برند تجاری - ثبت برند99

سامانه استعلام نام برند

بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی جهت ثبت برند مورد نظر خود باید مراحلی را طی کنند. با استفاده از برخی روش ها به راحتی می توانید به روند کاری ثبت برند خود سرعت بخشیده و در کمترین زمان پروسه ثبت برند خود را انجام دهید.

یکی از عملیاتی که شما باید قبل تقاضا ثبت برند انجام دهید، استعلام برندهایی است که به ثبت رسیده اند. سامانه هایی برای دریافت استعلام برند ها طراحی شده اند تا شما به راحتی بتوانید از برند هایی که تا به امروزه به ثبت رسیده اند، لیستی تهیه کنید. در ادامه مقاله در خصوص سامانه استعلام نام برند برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد.

مراجعه به سامانه استعلام نام برند چه ضرورتی برای متقاضیان دارد؟

بسیاری از افراد جهت ثبت علامت تجاری مورد نظر خود باید نام تجاری یا لوگویی را انتخاب کنند که با دیگر برند های موجود هیچ شباهتی نداشته باشد. زیرا انتخاب برند های تکراری و مشابه منجر به سردرگمی در بین عموم خواهد شد. افرادی که تقاضای برند مشابه را دارند، پرونده تقاضای آنها توسط کارشناسان رد خواهد شد.

در واقع ثبت برند به این جهت انجام می شود محصولات مشابه از سایر محصولات متمایز شود. بنابراین اگر برندی را انتخاب کنید که مشابه آن در بازار وجود داشته باشد هیچ اعتباری نداشته و مالک برند می تواند به صورت کاملاً قانونی از فردی که برند را برای محصولات خود استفاده کرده است، شکایت کند.

به همین دلیل کارشناسان مربوطه سامانه هایی را طراحی کرده اند تا نام برند مورد نظر خود را وارد سیستم کنید تا در صورت مشابه بودن با برند های موجود در بازار از ارسال تکراری برند درخواستی خودداری کنند.

عملکرد سامانه استعلام نام برند چگونه است؟

همانطور که گفته شد از سامانه استعلام برند برای جلوگیری از ارسال نام های تکراری استفاده می شود. شما در ابتدا باید به سامانه های استعلام ثبت برند مراجعه کرده و سپس بدون نیاز به هیچ اطلاعات تخصصی می توانید وارد سامانه شوید.

در نهایت، نام برند پیشنهادی را وارد می کنید. در صورتی که محصولی با نام یا لوگو درخواستی شما به ثبت رسیده باشد برای شما نمایش داده خواهد. به این ترتیب می توانید به سادگی متوجه انتخاب نادرست خود بشوید.

همچنین این سامانه در صورتی که لوگو مشابه با لوگوی مورد نظر شما وجود داشته، کدهای مشخصاتی صاحب برند برای شما نمایش داده خواهد شد تا شما بتوانید به طور دقیق بررسی های لازم را انجام دهید.

عملکرد عالی این سامانه موجب شده تا بتوانید انتخاب برند خوب برای محصولات خود داشته باشید. در صورتی که برند شما تکراری باشد مشاورانی به طور آنلاین حضور دارند که برای ابتکار طراحی برند به شما مشاوره دهند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوران درخواست نمایید که جهت انتخاب یک برند خوب و مبتکرانه به شما کمک کنند.

ثبت برند تجاری

چه اطلاعاتی را باید در سامانه استعلام نام برند وارد کرد؟

هنگام ورود به سامانه شما باید اطلاعاتی را وارد کنید تا درخواست شما به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد. در ابتدا شما باید نام و نام خانوادگی خود را در سیستم وارد کرده و شماره تماس را در قسمتی که مشخص شده است، قرار می دهید.

همچنین شما باید نام برند یا لوگو های پیشنهادی و اطلاعاتی در خصوص حوزه فعالیت خود را وارد سیستم کنید. تا درخواست شما به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد. در نهایت کارشناسان، اطلاعات دریافتی را تحلیل می کنند، در صورتی که نشانه مشابه با نام برندی که شما در سیستم وارد کرده اید را دریافت کنند با شما ارتباط برقرار خواهند.

همچنین برند و لوگوی مشابه برای شما نمایش داده خواهد شد. در صورتی که برندی مشابه با علامت تجاری شما وجود نداشته باشد به راحتی می توانید ادامه روند ثبت علامت تجاری خود را انجام دهید.

مزایای مراجعه به سامانه استعلام نام برند

برخی از افراد مراجعه کننده ممکن است لوگو برند مورد نظر خود را بدون در نظر گرفتن برند های مشابه به مراکز مربوطه ارسال کنند در صورتی که برند تکراری باشد تقاضای شما توسط کارکنان پذیرفته نخواهد شد. به همین دلیل مراجعه به سامانه استعلام نام برند مزایایی را برای افراد متقاضی به همراه خواهد داشت که در ادامه مزایای آن را خواهیم گفت:

همانطور که گفته شد با ورود به سامانه استعلام برند متوجه مشابه بودن علامت تجاری خود خواهید شد. این امر سبب می شود تا از ارسال تکراری برند شما به مراکز ثبت جلوگیری شود.

با ارسال های تکراری برند به مراکز ثبت شما هر بار هزینه هایی را در خصوص طی کردن مجدد مراحل کاری باید بپردازید. در نتیجه با استفاده از این گونه سامانه در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد.

همچنین باید برای طی کردن مراحل کاری وقت زیادی را صرف پروسه کاری خود کنید. در نتیجه با ورود به این سامانه در کمترین زمان می توانید مراحل کاری خود را طی کنید.

شما بدون هیچ هزینه ای می توانید با ورود به سامانه استعلام نام برند را به راحتی انجام داده و به روند کار خود جهت ثبت برند سرعت ببخشید.

در نتیجه، به طور کلی می توان گفت که با مراجعه به سامانه استعلام نام برند اسامی مشابه با نام برند خود را پیدا کرده و از ارسال تکراری جهت درخواست ثبت برند جلوگیری می شود. همچنین این امر موجب می شود تا شما هزینه کمتری را نیز بپردازید.

در گذشته برای استعلام از نام برند های ثبت شده باید به صورت حضوری در دفتر مرکزی مراجعه می کردید یا با تهیه روزنامه های رسمی اسامی برند های ثبت شده را جویا می شدید. اما امروزه کارکنان برای آسان تر شدن مراحل کاری متقاضیان، سامانه هایی را طراحی کرده اند تا آنها به راحتی در هر موقعیت و هر زمانی بتوانند از برند های ثبت شده استعلام بگیرند.

شما در هنگام ورود به سایت یا سامانه نیاز به اطلاعات تخصصی نداشته و با ساده ترین اطلاعات می توانید برندها یا نام های تجاری که تا به امروز به ثبت رسیده اند را بدون پرداخت هیچ هزینه ای مشاهده کرده و از به کار گیری برند های تکراری خودداری کنید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها