سامانه ثبت برند تجاری مواد غذایی

ثبت برند مواد غذایی خارجی

سامانه ثبت برند تجاری مواد غذایی

یکی از پرکاربردترین ثبت برند، برند تجاری مواد غذایی است که امروزه بسیاری از اشخاص حقیقی و حقوقی محصولات خود را به ثبت می رسانند. همانطور که می دانید مواد غذایی از جمله محصولات مهم و ضروری است که روزانه همه افراد این محصولات را تهیه می کنند.

انتخاب برند و ثبت آن برای محصولاتی مانند مواد غذایی بسیار ضروری و مهم است. زیرا اشخاصی که محصولات مواد غذایی خود را به ثبت می رسانند، همیشه در تلاش هستند تا با محصولات مشابه خود رقابت داشته تا بهترین کیفیت را به مصرف کنندگان ارائه دهند.

به همین جهت برای ثبت برند باید به سامانه ثبت برند تجاری مواد غذایی مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را در سامانه های مربوطه به ثبت برسانید.

چگونه می توان برند تجاری مواد غذایی را به ثبت رساند؟

جهت ثبت مواد غذایی روش های متفاوتی وجود دارد. برخی از افراد ترجیح می دهند، به صورت حضوری دادخواست خود را در اداره های ثبت تجاری در فرم های اطلاعات وارد کنند. روش دیگری که وجود دارد به این گونه است که می توان با ورود به سایت هایی که در این خصوص طراحی شده به سامانه ثبت برند تجاری مواد غذایی مراجعه کرد.

در سامانه هایی که جهت ثبت برند طراحی شده است، شما به راحتی می توانید اطلاعات مورد نیاز را جهت ثبت برند وارد کنید در صورت تایید و درستی، اطلاعات ذخیره می شوند. کارشناسان به طور آنلاین به دادخواست شما رسیدگی می کنند. در صورت نیاز با شما ارتباط برقرار کرده تا مراحل بعدی ثبت برند طی شود.

مراحل ثبت برند از طریق ورود به سامانه ثبت برند تجاری مواد غذایی

در گذشته برای ثبت برند مواد غذایی به صورت سنتی و حضوری به مراکز مربوطه مراجعه می کردند. اما امروزه با طراحی سامانه هایی در خصوص ثبت برند مواد غذایی شما به راحتی در هر موقعیتی می توانید به سامانه وارد شده و اطلاعات لازم را وارد کنید.

اما برای جلوگیری از مشکلات احتمالی شما باید ترتیب مراحل را رعایت کنید تا بتوانید برند مواد غذایی خود را به ثبت برسانید. در ابتدا شما باید از برند های ثبت شده مواد غذایی از سامانه ها استعلام بگیرید تا نام های مشابه با برند های دیگر را ارسال نکنید.

شما پس از دریافت استعلام متوجه خواهید شد که آیا برندی مشابه با برند شما وجود دارد یا خیر. در صورتی که برند مورد نظر شما به ثبت نرسیده باشد، روند خود را در خصوص ثبت برند می توانید ادامه دهید. در مرحله بعد، پس از دریافت استعلام شما باید مجدداً به سامانه مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را در فرم طراحی وارد کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات لازم باید کد رهگیری را از سامانه دریافت کنید تا پیگیر فرایند کار خود باشید. در ادامه کارشناسان به صورت آنلاین درخواست و اطلاعات شما را بررسی می کنند.

سامانه چه اطلاعاتی را برای متقاضیان نمایش می دهد؟

پس از طی تمامی مراحل و وارد کردن اطلاعات، سامانه به طور آنلاین اطلاعاتی را به جهت درست یا نادرست بودن اطلاعات برای شما نمایش خواهد داد. این گونه اطلاعات شامل موارد زیر است:

نقص اطلاعات: در صورتی که این هشدار برای شما نمایش داده شود که اطلاعاتی که وارد سیستم کرده اید را به صورت کامل وارد نکرده اید تا در این صورت مجدد آن را مورد بررسی قرار دهید تا روند کاری شما به جریان بیفتد.

رد برند پیشنهادی: در این صورت ممکن است کارشناسان به دلایل مختلفی مانند شباهت زیاد به برندهای موجود در پرونده، درخواست شما را رد کرده باشند. شما باید برند دیگری را با کمک مشاوران برای محصولات خود انتخاب کنید.

آگهی سری اول: این پیام زمانی به دست شما می رسد که اطلاعات و برند شما به درستی وارد سامانه ثبت برند تجاری مواد غذایی شده و هیچ مانعی برای روند کار وجود ندارد.

پس از وارد کردن اطلاعات به طور دقیق و دریافت پیامک به نشانه ا درستی و صحت اطلاعات، شما باید مدارک مورد نیاز را به اداره مالکیت ارسال کنید. پس از انتشار آگهی های روزنامه اول باید به صورت حضوری در اداره ادامه روند کاری خود را در پیش گرفته و هزینه های مورد نیاز را پرداخت کنید.

آگهی نهایی زمانی به چاپ می رسد که شخص ثالث در خصوص ثبت برند مواد غذایی اعتراض نداشته و کارشناسان مربوطه آن اطلاعات را به ثبت برسانند. در نهایت برای آگاهی عموم مردم روزنامه نهایی چاپ خواهد شد. پس از طی این مراحل برند درخواستی شما به ثبت خواهد رسید.

در نهایت شما به راحتی می توانید، استفاده قانونی و عرفی از برند خود را داشته باشید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که پس از مدت مشخصی باید برند ثبت شده خود را تمدید کنید تا برای شما مجدداً قابل استفاده باشد.

ترتیب مراحل ورود به سامانه ثبت برند تجاری مواد غذایی

برای آگاهی از مراحل ثبت برند مواد غذایی ما در این مقاله ترتیب را به شما خواهیم گفت تا به راحتی بتوانید به صورت اینترنتی ثبت خود را انجام دهید.

 • انتخاب اظهارنامه
 • وارد کردن کلیه اطلاعات مربوط به مشخصات فردی مالک برند
 • بارگذاری تمام مدارک
 • تایید کلیه اطلاعات در صورت عدم نواقص در اطلاعات وارد شده
 • پرداخت هزینه های اولیه در خصوص ثبت برند از طریق سامانه ثبت برند تجاری مواد غذایی
 • ارسال کد اظهارنامه به مالک برند
 • تحویل پرونده به کارشناسان مراکز ثبت
 • دریافت یک نسخه از امضا جهت تایید مدارک از کارشناس مربوطه
 • ارسال نسخه امضا شده همراه با کلیه مدارک به آدرس دفتر مرکزی
 • رسیدگی پس از گزارش نهایی و تحویل مدارک به دفتر مرکزی
 • پرداخت هزینه نهایی ثبت برند پس از رسیدگی و تایید نهایی جهت ثبت برند مواد غذایی
 • پیگیری نتیجه درخواست متقاضی از طریق ورود به سامانه ثبت برند مواد غذایی
 • انتشار برند درخواستی مواد غذایی همراه با تمامی مشخصات محصول در روزنامه های رسمی کثیرالانتشار

در نتیجه، شما با ورود به سامانه ثبت برند تجاری مواد غذایی به راحتی می توانید با کمترین زمان و هزینه درخواست برند خود را به ثبت برسانید. همچنین با دریافت کد اینترنتی و کد پیگیری در هر لحظه می توانید از روند کار خود مطلع باشید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک   ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها