سامانه ثبت برند و علامت تجاری

سامانه ثبت برند و علامت تجاری - ثبت برند99

سامانه ثبت برند و علامت تجاری

سامانه ثبت برند و علامت تجاری  :سامانه ای است که با ثبت برند به شرکت های مختلف تجاری ارزش و اعتبار می دهد. چرا که مصرف کنندگان همواره به هنگام خرید یک محصول به برند و علامت تجاری آن توجه می کنند. در این مقاله سعی بر این داریم که سامانه ثبت برند و علامت تجاری را به صورت مختصر اما مفید به شما معرفی کنیم.

همچنین می توانید برای دریافت جزئیات سامانه ثبت برند و علامت تجاری به سایت ثبت فردا مراجعه نمایید.

سامانه ثبت برند و علامت تجاری دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

سامانه ثبت برند و علامت تجاری این امکان را به شما می دهد که کالا یا شرکت خود را از سایر کالاهای موجود در بازار متمایز کنید. چرا که سامانه ثبت برند و علامت تجاری برند مخصوص به خود شما را ایجاد می کند. این سامانه به هیچ عنوان از برندهای تکراری استفاده نمی کند.

تمام برندهای مربوط به کالا یا شرکت شما در سامانه ثبت برند و علامت تجاری موجود است. بنابراین این سامانه برندی منحصر به فرد کالای شما را برایتان ثبت می کند. لازم است بدانید که بعد از ثبت برند در این سامانه کلیه حقوق این علامت تجاری برای صاحب برند حفظ می شود.

بنابراین با ثبت برند در سامانه ثبت برند و علامت تجاری می توانید برند مخصوص خودتان را داشته باشید. همچنین می توانید به راحتی برند یا علامت تجاری که در این سامانه ثبت کرده اید را برای تمام خریداران معرفی کرده و محصول خود را از سایر محصولات مشابه متمایز کنید.

تمام علامت های تجاری که توسط سامانه ثبت برند و علامت تجاری ثبت می شوند تحت حقوق IP حفظ می شوند. علاوه بر این می توانید با این سامانه برند خود را به صورت بین المللی نیز ثبت کرده و از حقوق آن حفاظت کنید.

سامانه ثبت برند و علامت تجاری چگونه به کالای ما ارزش می  دهد؟

همانطور که می دانید علائم تجاری از ابزارهای قدرتمند و ضروری بازاریابی هستند. استفاده از برند و علامت تجاری این فرصت را به شما می دهد که با بازاریابی قوی میزان درآمد خود را افزایش دهید. در نتیجه سامانه ثبت برند و علامت تجاری شما را در این زمینه یاری می کند.

به همین دلیل است که می گوییم این سامانه به کالای شما ارزش می دهد. چرا که در واقع نوعی شناسنامه به کالای شما می دهد. همه  ما می دانیم که هر فردی بدون شناسنامه از اعتبار کافی برخوردار نیست. در مورد کالاهای تجاری نیز به همین صورت است.

مهم است که کالای تجاری شما دارای شناسنامه باشد تا به راحتی بتوانید آن را به خریداران بشناسانید. سامانه ثبت برند و علامت تجاری به کالای شما هویت داده و به شما کمک می کند که کالای خود را به یک برند معروف تبدیل کنید.

بنابراین زمانی که بتوانید کالای تجاری خود را به صورت یک برند مشخص معروف کنید به کالای خود ارزش داده اید. و این ارزشمند شدن کالا به شما این امکان را می دهد که بازاریابی و فروش محصول تجاری خود را به شکل قابل توجهی قوی کرده و افزایش دهید.

سامانه ثبت برند و علامت تجاری

آیا هزینه ثبت برند در سامانه ثبت برند و علامت تجاری به صرفه است؟

لازم است که شما هزینه ای را به جهت ثبت برند به سامانه ثبت برند و علامت تجاری بپردازید. اما شاید برای شما سوال باشد که چرا این سامانه از شما هزینه دریافت می کند. یکی از مهم ترین دلایلی که این سامانه از شما هزینه دریافت می کند این است که از برند کالای شما حمایت می کند.

شاید از نظر شما لازم نباشد که برند خود را در این سامانه ثبت کنید. اما بهتر است بدانید که در این صورت هر شخص دیگری نیز می تواند از علامت تجاری شما استفاده کند. چرا که تا زمانی که شما برند خود را ثبت نکرده باشید نمی توانید ادعا کنید که این برند منحصر به کالای شماست.

اما سامانه ثبت برند و علامت تجاری هزینه ای را از شما دریافت می کند تا از حقوق برند شما برای همیشه حفاظت کند. در این صورت هر شخصی که قصد سو استفاده از برند تجاری شما را داشته باشد به سرعت شناخته شده و فعالیت او متوقف می شود.

بنابراین با توجه به اینکه سامانه ثبت برند و علامت تجاری در کنار ثبت شناسنامه مخصوص کالای شما از تمامی حقوق آن حفاظت می کند، هزینه ای که شما به جهت ثبت برند به این سامانه می پردازید کاملا به صرفه است.

سامانه ثبت برند و علامت تجاری چه مزایای دیگری را به دنبال داشته و ثبت برند در این سامانه چگونه است؟

علاوه بر مواردی که گفتیم، سامانه ثبت برند و علامت تجاری این قابلیت را دارد که کارت بازرگانی نیز در اختیار شما قرار دهد. این سامانه بعد از اینکه برند شما را ثبت کرد یک کارت بازرگانی را به صاحب برند می دهد. کارت بازرگانی این امکان را به شما می دهد که محدوده تجارت خود را به سایر کشورهای خارجی گسترش دهید.

بنابراین اگر قصد دارید که نمایندگی دیگری در خارج از کشور ثبت کنید لازم است که نسبت به دریافت کارت بازرگانی اقدام کنید. همچنین زمانی که شما برند مخصوص خود را در این سامانه ثبت کردید این توانایی را خواهید داشت که به عنوان حامی مالی فعالیت کنید.

در واقع می توانید بعد از ثبت برند و علامت تجاری خود به عنوان اسپانسر در بسیاری از همایش ها حضور داشته یا از برخی فعالیت های مثل باشگاه ها و غیره حمایت کنید. در واقع شما با این حمایت، برند خود را معرفی کرده و به فروش کالای تجاری خود کمک بزرگی می‌کنید.

برای ثبت برند در سامانه ثبت برند و علامت تجاری تنها کافیست که ابتدا نام برند مورد نظر خود را انتخاب کرده و با آماده کردن مدارک قانونی مربوط به کالای تجاری خود به این سامانه مراجعه کنید. از جمله برخی از مهمترین مدارکی که به جهت ثبت برند باید با خود همراه داشته باشید شامل موارد زیر است:

  • مدارک شناسایی صاحب برند و وکیل حقوقی
  • مدارک مربوط به اجازه ی فعالیت
  • مدارک مربوط به کالا از جمله پروانه ساخت و غیره
  • اظهارنامه ای که نشان دهنده تکراری نبودن برند باشد

علاوه بر این موارد ممکن است سامانه ثبت برند و علامت تجاری مدارک دیگری نیز از شما بخواهد که به جهت دریافت فهرست مدارکی که لازم دارید می توانید به این سامانه مراجعه کنید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت شرکت در سایت   ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها