سامانه ثبت برند مواد غذایی

ثبت برند مواد غذایی خانگی - ثبت محصول غذایی جدید

سامانه ثبت برند مواد غذایی

مواد غذایی از جمله محصولات با اهیمت در بازار به شمار می رود. زیرا با سلامتی مصرف کنندگان رابطه مستقیمی دارد. ثبت برند مواد غذایی اجباری بوده و باید پس از تولید محصولات ثبت برند را انجام دهید تا هویت محصول برای مصرف کنندگان مشخص شود.

برای ثبت مواد غذایی باید دسته بندی محصولات را به خوبی بشناسید تا متناسب با محصول خود بتوانید نام برند را در صورت تایید به ثبت برسانید. برای ثبت برند می توانید از روش های گوناگونی بهره بگیرید.

یکی از روش هایی که اخیراً برای ثبت برند انجام می دهند، ورود به سامانه ثبت برند مواد غذایی است.

بهترین روش برای ثبت برند مواد غذایی

همانطور که گفته شد می توان برای ثبت برند مواد غذایی از روش های مختلفی بهره برد. یکی از بهترین روشهایی ساده و بدون نیاز به حضور در مراکز مربوطه برای ثبت برند مواد غذایی، استفاده از سامانه ها است.

در گذشته برای ثبت برند پیشنهادی خود به صورت حضوری در مراکز مربوطه مراجعه می کردند. اما اخیراً یکی از روش هایی که بسیار طرفدار های زیادی دارد، استفاده از سامانه ایی است که توسط کارشناسان طراحی شده است.

با استفاده از سامانه ثبت برند مواد غذایی با کمترین زمان و هزینه می توانید به تکمیل اطلاعات برند خود بپردازید. بنابراین می توان گفت سامانه هایی که برای متقاضیان طراحی شده است سبب آسان تر شدن فرایند ثبت برند مواد غذایی شده است.

دسته بندی های سامانه ثبت برند مواد غذایی

همانطور که می دانید ثبت برند مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. شما با ثبت نشانه برای محصولات غذایی خود می توانید از رقبایی که در حوزه شما فعالیت می کنند، جلو بزنید. زیرا بیشتر افراد در هنگام خرید مواد غذایی به دنبال محصولاتی هستند که از مرغوبیت و کیفیت بالایی برخوردار هستند.

زیرا انتخاب نادرست و بی کیفیت می تواند بر سلامتی آنها تاثیر مستقیمی داشته باشد. در صورتی که مواد غذایی شما دارای برند و نشانه باشد به راحتی می تواند بازاریابی را در خصوص برند خود انجام داده و نسبت به تولید کنندگان خود سود بیشتری را کسب کنید.

شما برای ثبت برند مواد غذایی می توانید به سامانه هایی که در این خصوص طراحی شده اند، مراجعه کنید. سامانه ها توسط کارشناسان به گونه ایی طراحی شده است که کلیه مواد غذایی را دسته بندی کرده اند تا شما بتوانید متناسب با مواد غذایی خود نام برند خود را انتخاب کنید. دسته بندی مواد غذایی به شرح زیر است:

به طور کلی مواد غذایی به ۵ دسته تقسیم بندی می شوند:

 • مجموعه میوه ها و سبزیجات
 • مجموعه غلات و نان
 • مجموعه شیر و لبنیات
 • مجموعه حبوبات و مغزها
 • مجموعه فراورده های گوشتی

افرادی که تصمیم به ثبت برند مواد غذایی خود را دارند در ابتدا باید مشخص کنند که محصولات آن ها در کدام دسته از مواد غذایی هستند سپس تصمیم به ثبت برند مواد غذایی خود بگیرند.

چند دسته از مواد غذایی مهم نیز در سامانه ثبت برند مواد غذایی قرار گرفته که ثبت آنها ضروری است. این مواد مغذی شامل: میوه ها، سبزیجات، غلات، حبوبات، محصولات لبنی، محصولات دریایی، مغزه ها، نوشیدنی ها، گشت طیور و شیرین کننده های طبیعی است.

تمامی این موارد در هنگام ورود به سامانه ثبت برند مواد غذایی باید ذکر شود تا متناسب با برند پیشنهادی شما مورد بررسی قرار بگیرد.

مدارک و اطلاعات لازم جهت ورود به سامانه ثبت برند مواد غذایی

در ابتدا برای ثبت علامت تجاری مواد غذایی باید پروانه ثبت شرکت را دریافت کرده باشید تا بتوانید مراحل دیگر را برای ثبت مواد غذایی انجام دهید. در هنگام ورود به سامانه ثبت برند مواد غذایی باید مشخص کنید که فرد متقاضی حقوقی یا حقیقی است.

زیرا فرم های طراحی شده برای هر یک از این افراد متفاوت هستند. به طبع مدارک مورد نیاز برای پر کردن فرم های طراحی شده نیز مشابه نخواهند بود. در صورتی که حضوری برای ثبت برند مراجعه کرده اید، باید کپی مدارک خود را به کارشناسان ارائه دهید در غیر این صورت باید اطلاعات خود را در سامانه بارگذاری نمایید. مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت برند مواد غذایی شامل موارد زیر است:

شخص حقیقی

 • ارائه مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • کلیه مجوز های مربوط به فعالیت هایی که شما در تولید محصولات غذایی انجام می دهید.
 • ارائه کارت بازرگانی به نام شخص حقیقی
 • یک نمونه از علامت تجاری پیشنهادی که به صورت گرافیکی طراحی شده باشد.
 • ارائه وکالتنامه در صورتی که نماینده ای از طرف شخص حقیقی امور کاری ثبت برند مواد غذایی را انجام می دهد.

شخص حقوقی

 • یک نمونه از آگهی تاسیس همراه با هر گونه تغییراتی که در شرکت رخ داده است.
 • ارائه کارت بازرگانی بنام شرکت درخواست کننده
 • مجوز های مربوط به پروانه بهره برداری و تاسیس شرکت
 • ارائه نمونه لوگو درخواستی برای ثبت شرکت
 • مهر شرکت
 • ارائه وکالتنامه در صورتی که نماینده ای از طرف شخص حقوقی پیگیر امور ثبت برند است.

نکاتی در خصوص ورود به سامانه ثبت برند مواد غذایی

شما باید قبل از هرگونه اقدامی به نکاتی در خصوص ثبت برند مواد غذایی توجه داشته باشید تا به سرعت و با کمترین زمان بتوانید برند خود را به ثبت برسانید. در ابتدا باید با استفاده از سامانه هایی که در این خصوص طراحی شده استعلام از برند هایی که در گذشته به ثبت رسیده اند را داشته باشید.

با دریافت استعلام متوجه خواهید شد برندی که تقاضای ثبت آن را دارید آیا با برند های موجود مواد غذایی مشابه هستند یا خیر. برای انجام این اقدام در ابتدا باید نام و مشخصات خود را در سامانه وارد کنید تا کارشناسان ثبت برند به طور آنلاین به درخواست شما رسیدگی کنند.

با دریافت استعلام متوجه خواهید شد که برند شما با برند های دیگری که به ثبت رسیده اند مشابه است یا خیر. در صورتی که با سایر برند های به ثبت رسیده مشابه نباشد به راحتی می توانید به روند کاری ثبت برند خود ادامه دهید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها