سامانه ثبت شرکتها

سامانه ثبت شرکتها

سامانه ثبت شرکتها یکی از سامانه هایی مهمی باشد که بسیاری از افرادی که می خواهند شرکت خود را ثبت کنند باید به این سامانه مراجعه کنند. شما با مراجعه کردن به سامانه ثبت شرکتها به خوبی می توانید متوجه شوید که برای ثبت شرکت خود به چه مدارکی نیاز دارید و باید چه مدارکی را به اداره ثبت به صورت حضوری تحویل دهید. زمانی که برخی از افراد تصمیم می گیرند یک فعالیت تجاری را شروع کنند باید با یکدیگر مشارکت داشته بشند و این مشارکت خود را در سامانه ثبت شرکتها ثبت نمایند. تمامی مراحل ثبت شرکت ها قوانین خاصی دارد و شما باید به خوبی با این قوانین آشنایی داشته باشید.

به دستور ماده ۲ که در قانون ثبت شرکت ها وجود دارد، تمامی شرکت های ایرانی باید به سامانه ثبت شرکتها مراجعه کنند و شرکت خود را به ثبت برسانند، در صورتی که ثبت شرکت خود را به درستی انجام ندهند با ثبت شرکت آنها موافقت نمی شود و آن را باطل می کنند. طبق دستور العملی که از سازمان اداره ثبت بیان شده است و از آنجایی که بسیاری از فعالیت ها به صورت اینترنتی انجام می شود،

افراد بید برای ثبت شرکت خود به سامانه ثبت شرکتها مراجعه کنند و شرکت خود را ثبت نمایند. بسیاری از افراد به خوبی نمی دانند که در این سامانه چگونه باید شرکت خود را ثبت کنند و به همین دلیل امکان دارد با مشکل مواجه شوند، برای اینکه با ثبت شرکت در این سامانه آشنایی کاملی داشته باشید در ادامه تمامی مراحل آن را بیان می کنیم.

سامانه ثبت شرکتها

سامانه ثبت شرکتها

مراحل ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکتها :

همانطوری که بیان کردیم افراد برای اینکه شرکت خود را ثبت کنند باید به سامانه ثبت شرکتها مراجعه کنند و ثبت شرکت خود را به آسانی انجام دهند. مراحلی که در این سامانه باید انجام دهید عبارتند از :

  1. تکمیل اطلاعات متقاضی :

اولین مرحله ای که هنگام ورود به سامانه ثبت شرکتها باید طی کنید و این مرحله بسیار اهمیت دارد این است که، به قسمت پذیرش درخواست بروید و نوع شرکتی را که می خواهید ثبت نمایید را وارد نمایید. بعد از آن باید اطلاعات شخصی خود مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، شماره ملی و… را وارد کنید، دقت داشته باشید در صورتی که ایرانی نیستید باید شماره گذرنامه خود را وارد نمایید. سمت متقاض را باید به طور کامل وارد کنید و بد از آن تمامی اطلاعاتی ار که وارد کرده اید را تایید نمایید.

  1. تکمیل اطلاعات نام و اطلاعات شخص حقوقی :

یکی از مهمترین مراحل و در واقع اساسی ترین مراحل که بسیار اهمیت دارد و باید در این مورد اطلاعات کافی داشته باشید این است که نام شرکت را در سامانه ثبت شرکتها وارد نمایید. برای انتخاب کردن نام شرکت دستورالعمل های خاصی وجود دار که تمامی آنها را باید به خوبی دنبال کنید. دقت داشته باشید که نام شرکت شما باید مرتبط با حوزه فعالیتی شرکت شما باشد.

نام شرکت باید معنای خاصی داشته باشد و با فرهنگ اسلام به طور کامل مطابقت داشته باشد، همچنین دقت داشته باشید که نام انتخابی شما سابقه ای نداشته باشد. بعد از اینکه تمامی این شرایط را رعایت کردید باید ۵ نام را به ترتیب اولویت وارد کنید، دقت داشته باشید که اگر با نام او شما موافقت نشود با دیگر نام ها هم موافقت نمی شود. اگر با نام انتخابی شما موافقت گردد به شما کد رهگیری داده می شود که باید آن را یادداشت کنید تا از آن در مراحل بعدی استفاده کنید.

سامانه ثبت شرکتها

سامانه ثبت شرکتها

  1. انتخاب موضوع و تعیین مدت فعالیت :

یکی دیگر از مهمترین مراحلی که در سامانه ثبت شرکتها وجود دارد این است که نوع فعالیت شرکت خود را مشخص کنید، در واقع باید بدانید هدف اصلی ثبت شرکت فعالیتی می باشد که در آن می خواهد انجام شود. هدف و موضوع اصلی شرکت تمامی برنامه های شرکت را جهت دهی می کند. دقت داشته باشید که موضوع شرکت باید امری انتفاعی باشد ولی به هیچ عنوان نباید با نظم عمومی و قانون مخالفت داشته باشد. به عنوان مثال بید بانید شرکتی که می خواهد برای اداره قمارخانه تاسیس شود نامشروع است و اجازه ثبت ندارد.

یکی از نکاتی که در این مرحله از سامانه ثبت شرکتها اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر موضوع فعالیت شما در شرکت نیاز به دریافت مجوز از سازمان ها و یا ارگان های خاصی دارد باید قبل از اینکه ثبت شرکت را شروع کنید آن مجوز را دریافت نمایید و در این صفحه مرجع مربوطه به مجوز گرفته شده و شماره و تاریخ دریافت آن مجوز را وارد کنید. نکته دیگری که در این مرحله از سامانه ثبت شرکتها اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که مدت فعالیت در شرکت تجاری را معلوم کنید. در برخی از شرکت هایی که تجاری هستند شرکت ها برای مدت محدود و یا نامحدود تشکیل می شوند.

  1. اطلاعات مرکز اصلی :

در این مرحله از سامانه ثبت شرکتها باید تمامی اطلاعات مرکز اصلی را وارد کنید. در واقع تمامی مدارکی که از طرف اداره ثبت شرکت برای شما ارسال می شود به این نشانی که شما وارد کرده اید ارسال می شود. بر این اساس باید دقت داشته باشید که آدرس شرکت خود را به درستی وارد نمایید.

سامانه ثبت شرکتها

سامانه ثبت شرکتها

  1. سرمایه شرکت حقوقی :

در این مرحله شما باید در سامانه ثبت شرکتها سرمایه شخص حقوقی را از فهرست انتخاب کنید، برخی از این سرمایه های نقدی و غیر نقدی هستند که شما باید نوع آن را مشخص نمایید که هر سهم چه میزان است.

  1. اشخاص :

در این صفحه مشخصات شخصی تمامی افرادی که شریک شرکت هستند مانند نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، شماره ملی، آدرس پستی، شماره تماس و … را باید وارد کنید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها