سامانه ثبت شرکت ها

سامانه ثبت شرکت ها

سامانه ثبت شرکت ها سامانه ای می باشد که با توجه به گسترش فناوری ها و همچنین فضای وب امروزه در رابطه با ثبت شرکت ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و افرادی که قصد دارند شرکتی را ثبت نمایند با استفاده از سامانه ثبت شرکت ها به ثبت شرکت مورد نظر خود می‌پردازند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی سامانه ثبت شرکت ها بپردازیم پس اگر شما قصد ثبت شرکتی را دارید و می خواهید که در مورد سامانه ثبت شرکت ها اطلاعات کاملی به دست آورید می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید:

سامانه ثبت شرکت ها

درباره سامانه ثبت شرکت ها

همانطور که گفته شد امروزه به دلیل گسترش فناوری ها و همچنین گسترش فضای وب بسیاری از کارها که در دنیای واقعی صورت میگرفته به فضای وب موکول شده است. این موضوع به این معنا می باشد که در گذشته هنگامی که افراد قصد ثبت شرکت را داشتند باید به اداره ثبت که مرکز اصلی آن در تهران بود مراجعه می نمودند و با پر کردن فرم مربوطه و اسامی که در نظر داشتن را پیشنهاد می دادند تا این اسامی در اداره مورد بررسی قرار گیرد. پس از انجام این فرایند افرادی که قصد ثبت شرکت را داشتند باید به اداره مراجعه می‌نمودند و به صورت دستی مدارک، صورت جلسات و اساسنامه و کلیه مدارک مربوط به ثبت شرکت مربوط بود را به اداره ارائه نمایند تا توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت ها مورد بررسی قرار بگیرد و در صورتی که این مدارک به تایید کارشناسان می رسید شرکت مورد نظر در دفتر ثبت شرکتها به ثبت برسد و پس از اینکه امضا های مورد نظرتوسط اداره ثبت شرکتها به ثبت رسید آن وقت شرکت مورد نظر به ثبت می رسید و افرادی که ثبت شرکت را داشتند می توانستند به کارهای دیگری در رابطه با شرکت خود بپردازند. اما پس از اینکه فضای وب گسترش بسیار زیادی یافت و بسیاری از کارها به فضای وب منتقل شد اداره ثبت شرکتها به فکر راه‌اندازی سامانه ثبت شرکت‌ها در فضای وب افتاد و بدین صورت سامانه‌ ای را طراحی نمود. افرادی که قصد ثبت شرکت را دارند می توانند با مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها irsherkat.ssaa.Ir به طور غیر حضوری و کاملا آنلاین به ثبت شرکت مورد نظر خود بپردازند. علاوه بر این سامانه، سامانه دیگری نیز وجود دارد که به عنوان پایگاه اطلاع رسانی اداره ثبت شرکتها و همچنین سامانه ثبت شرکت ها محسوب می‌شود و افراد می‌توانند در این سامانه تمامی اطلاعات در رابطه با چگونگی تنظیم درخواست‌ها و همچنین مدارک مورد نیاز و اطلاعاتی از این قبیل را درون این سامانه مشاهده نمایند افرادی که می‌خواهند از این سامان بازدید نمایند می توانند به لینکی که در ادامه آمده است مراجعه نمایند:

Irsherkat.Ssaa.Ir

چگونگی ثبت شرکت درون سامانه ثبت شرکت ها

شما پس از اینکه به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه نمودید باید به بخش پذیرش درخواست ثبت شرکت مراجعه نمایید و در آن قسمت فرمی که به شما ارائه می گردد را به صورت مرحله به مرحله و به صورت کامل تکمیل نمایید تا اطلاعاتی که فرم از شما می خواهد به صورت کامل به اداره ثبت شرکتها منتقل گردد. از جمله اطلاعاتی که درون این فرم از شما درخواست می گردد می توان به اطلاعات مربوط به متقاضی، مشخصات اولیه فرد ثبت کننده شرکت، نام شرکت، نشانی شرکت، سرمایه شرکت، نام تمامی شرکای شرکت و سایر شعبه های شرکت اشاره نمود. موضوعی که در این باره باید به آن اشاره کنیم این میباشد که حتماً قبل از این که شما به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه نمایید باید به تمامی این موضوعاتی که ما به آن اشاره نمودیم فکر کنید و در مورد آنها به صورت کامل تصمیم گیری نمایید تا در هنگام ثبت اطلاعات در فرم سامانه به مشکلی بر نخورید. یکی دیگر از مواردی که باید شما در هنگام ثبت نام در سامانه ثبت شرکت ها آن را ارائه دهید اساسنامه شرکت می باشد. اساسنامه، شرکت نامه و غیره هرکدام دارای فرم های پیش فرض می باشند که باید آنها را به صورت کامل تکمیل نمایید و در پایان اگر که مد نظر شما بود قوانین مخصوص شرکت خود را نیز درون این اساسنامه و شرکت نامه ذکر نمایید.

چگونگی ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکت ها

پس از انجام این کار ها شما باید تصویر برابر اصل شده‌ از اساسنامه و همچنین شرکتنامه شرکت خود را درون سامانه ثبت شرکت ها بارگذاری نمایید و آن را برای سامانه ثبت شرکت ها ارسال نمایید. نکته‌ای که باید در رابطه با تکمیل نمودن فرم های موجود درون سامانه ثبت شرکت ها بگوییم این می باشد که قبل از تکمیل نمودن فرم های موجود درون سامانه ثبت شرکت ها حتماً باید موضوعات درون این فرم ها به صورت کامل فکر نمایید و همچنین در رابطه با آنها تصمیمات نهایی خود را بگیرید زیرا در صورتی که فرم ها را تکمیل نمایید و برای سامانه ثبت شرکت ها ارسال نمایید ویرایش مجدد این فرم ها کار بسیار مشکلی میباشد پس قبل از اینکه فرم‌ها را به صورت کامل و نهایی ارسال نمایید در مورد فرم ها کمی بیشتر تفکر نمایید. علاوه بر موضوعاتی که گفته شد نکته دیگری که در رابطه با تکمیل نمودن فرم های درون سامانه ثبت شرکت ها باید بگوییم این می باشد که شما باید نوع شرکتی که قصد دارید آن را ثبت نمایید را انتخاب نمایید و درون فرم به صورت کامل در رابطه با آن توضیح دهید که ما در ادامه انواع شرکت ها را به صورت کامل برای شما مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  • شرکت سهامی شرکتی میباشد که سرمایه درون آن به سهام تقسیم شده و مسئولیتی که صاحبان بر عهده دارند با توجه به سهام آنها میباشد.
  • یکی دیگر از شرکت‌ها شرکت با مسئولیت محدود می باشد که این گونه شرکت ها بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجارتی تشکیل می شود.

ثبت شرکت

  • شرکت تضامنی شرکتی میباشد که تحت نامی مخصوص برای انجام امور تجارتی در میان دو یا چند نفر تشکیل می گردد. همچنین مسئولیت این گونه شرکت‌ها به صورت تضامنی میباشد.
  • شرکت مختلط سهامی به یکی از انواع شرکت گفته می شود که از نوع سهامی بوده و به صورت نامی مخصوص در میان شماری از شرکا ایجاد می گردد.
  • شرکت نسبی شرکت می باشد که برای انجام امور تجارتی در عنوان مخصوص بین دو یا چند نفر از شرکا تشکیل می گردد و همچنین درون این شرکت ها مسئولیت هر کدام از شریک ها محدود به سرمایه آنها می باشد.
  • شرکت تعاونی تولید به شرکتی گفته می شود تشکلیل آن در بین عده ای از شرکا صورت گرفته و این شرکا مشاغلی را برای تولید و فروش اشیای مختلف تشکیل می دهند.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها