سایت ثبت شرکت

سایت ثبت شرکت

سایت ثبت شرکت یکی از سایت های اینترنتی می باشد که شما باید برای ثبت شرکت خود به این سایت مراجعه کنید. در واقع باید بدانید مراجعه کردن شما به سایت ثبت شرکت به این معنی می باشد که قرارداد تجاری بین افراد حقوقی و حقیقی را می بندید تا آنها در چارچوب مشخصی که در قوانین و مقررات وجود دارد عمل نمایند. به موجب قانون ۱۹۵ که در قانون تجارت تعریف شده است باید بدانید که مراجعه کردن به سایت ثبت شرکت الزامی می باشد و شما باید تمامی مدارک و اسنادی را که اداره ثبت از شما می خواهد را فراهم کنید و به اداره تحویل دهید.

بر این اساس با توجه به الزامی بودن ثبت شرکت ها باید با سایت ثبت شرکت آشنایی کاملی داشته باشید تا به راحتی بتوانید شرکت خود را ثبت نمایید. هر فردی با هر نوع شرکتی که داشته باشد باید برای ثبت شرکت خود به سایت ثبت شرکت مراجعه کند تا از این طریق تمامی مراحل قانونی ثبت کردن شرکت او انجام شود. ثبت کردن شرکت در این سایت اهمیت بسیاری دارد که برای آشنایی بیشتر شما هر یک از آنها را به ترتیب بیان می کنیم.

سایت ثبت شرکت

سایت ثبت شرکت

اهمیت ثبت شرکت در سایت ثبت شرکت :

همانطوری که بیان کردیم ثبت نمودن شرکت در سایت ثبت شرکت دارای اهمیت بسیاری می باشد که آنها عبارتند از :

  1. یکی از مهمترین مواردی که در ثبت کردن شرکت اهمیت دارد این است که شما با انجام این کار اعتبار خاصی به شرکت خود می بخشید و به همین دلیل افراد بسیاری برای همکاری کردن با شما اشتیاق پیدا می کنند.
  2. یکی از نکاتی که بسیار مهم می باشد این است که ثبت کردن شرکت به نوعی رسیدگی به شمار می رود که متصدیان مخصوصی این امر را انجام می دهند تا بر این اساس مشخص کنند که آیا در ثبت شرکت این فرد دقت های لازم رعایت شده و مقررات را رعایت کرده اند یا نکرده اند.
  3. شما با مراجعه کردن به سایت ثبت شرکت باید بر اساس سرمایه ای که در شرکت وجود دارد و هر یک از افراد هر میزانی که سرمایه گذاشته اند مسئولیت آنها را مشخص نمایید. برخی از افراد سرمایه بیشتری برای تاسیس شرکت گذاشته اند که آنها بدون شک مسئولیت بیشتری را در شرکت دارند، ولی برخی از افرادی که سهم کمتری دارند با اینکه در هیئت مدیره حضور دارند مسئولیت زیادی را بر عهده نخواهند داشت. شما اگر به سایت ثبت شرکت مراجعه کنید تمامی این موارد را برای شما بیان کرده است و شما می توانید آنها را به صورت اینترنتی ثبت کنید.
  4. یکی دیگر از مواردی که در ثبت شرکت بسیار اهمیت دارد این است که، قراردادهای شرکت بسیار رسمی تر می شود و به همین دلیل هیچ فردی بعدها نمی تواند ایراداتی را بر روی آن قراردادها بگذارد. به طور کلی باید بدانید که ثبت کردن شرکت اهمیت بسیاری دارد و شما باید به امر توجه بسیاری داشته باشید تا به بهترین نحو ممکن شرکت خود را ثبت کنید.

سایت ثبت شرکت

چه افرادی می توانند به سایت ثبت شرکت مراجعه کنند و ثبت شرکت خود را انجام دهند ؟

شما باید به خوبی بدانید که چه افرادی می توانند برای ثبت شرکت خود به سایت ثبت شرکت مراجعه کنند تا ثبت شرکتشان را انجام دهند. این دسته از افراد عبارتند از :

  1. تمامی اشخاص حقوقی و حقیقی چه ایرانی باشند و چه ایرانی نباشند می توانند به سایت ثبت شرکت مراجعه کنند و برای ثبت شرکت خود اقدام نمایند.
  2. برخی از افرادی که سوء پیشینه دارند بر این باور می باشند که نمی توانند در ثبت کردن شرکت دخلی باشند، در واقع این دسته از افراد باید بدانند که هیچ مانعی برای ثبت شرکت ندارند ولی تنها نباید جزء هیئت مدیره، بازرسین و یا مدیرعامل باشند.
  3. برخی از افرادی که خارجی هستند می توانند بدون اینکه شریک ایرانی داشته باشند شرکت خود را به راحتی ثبت کنند و به طور ۱۰۰ درصد مالکیت شرکت را به نام خودشان ثبت کنند.
  4. گاهی اوقات چندین شرکت می توانند بدون اینکه اشخاص حقیقی و حقوقی داشته باشند به صورت مستقل ثبت شوند. از آنجایی که کشور ایران به دنبال ایجاد اشتغال می باشد، سعی کرده است که این شرایط را به راحتی فراهم کند. تنها نکته ای که اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که تمامی مدارک خود را باید آماده کنید و به اداره ثبت ببرید، بعد از انجام این مراحل باید به سایت ثبت شرکت مراجعه کرده و ادامه ثبت شرکت مستقل خود را انجام دهید.

سایت ثبت شرکت

سایت ثبت شرکت

قوانین سایت ثبت شرکت :

شما با مراجعه کردن به سایت ثبت شرکت می توانید برخی از قوانین که در مورد ثبت شرکت وجود دارد را مطالعه کنید و پیش از اینکه اقدام به ثبت شرکت خود نمایید با این قوانین آشنایی کاملی داشته باشید. این قوانین عبارتند از :

  1. هر یک از شرکت هایی که در ایران تشکیل می شوند و مرکز اصلی آن ایران می باشد به عنوان یکی از شرکت های ایرانی شناخته می شود.
  2. برخی از شرکت هایی که در خارج از کشور فعالیت دارند و می خواهند در کشور ایران هم فعالیت داشته باشند باید به سایت ثبت شرکت مراجعه نموده و تمامی مدارک خود را به اداره ثبت اسناد تهران برسانند تا ثبت شود. برای اینکه این دسته از شرکت ها در ایران ثبت شوند از مراجع قانونی به فرد متقاضی اطلاع داده می شود که برای ثبت آن به دادگاه برود تا ادامه مراحل ثبت خود را انجام دهد.

۳. شرکت های ایرانی و شرکت های خارجی حق الثبت جداگانه دارند و هزینه هر یک از آنها با دیگری تا حدودی متفاوت است که از شما برای ثبت کردن شرکت دریافت می گردد. تمامی اطلاعات در مورد هزینه ثبت شرکت ها در سایت ثبت شرکت وجود دارد

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها