سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟ شرکت با مسئولیت محدود در ایالات متحده آمریکا تحت عنوان “LLC” و در آلمان با عنوان “Gmbh”  شناخته می شود. دیگر شرکتی که در آلمان وجود دارد، شرکت “UG” یا شرکت کارآفرینانه با مسئولیت محدود است. نام این شرکت ها در ایران به اختصار “م.م.” نامیده شده است.

سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ثبت فردا در خصوص امور مالی و حقوقی ثبت شرکت، اخذ کارت بازرگانی، تصمیمات و تغییرات شرکت، ثبت شرکت در سایر کشور به شما مشاوره رایگان و تخصصی می دهد.

در این مقاله قصد داریم به سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود بپردازیم. در مطالب قبلی متذکر شدیم که شرکت با مسئولیت محدود چیست و تفاوت آن با شرکت سهامی در چه مواردی است.

میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایران و سایر کشورها

تعریفی که از شرکت با مسئولیت محدود قابل بیان بوده این است که شرکت با مسئولیت محدود، نوعی شرکت است که هرکدام از سرمایه گذاران آن فقط به میزان سهام گذاشته شده مسئول بدهی های شرکت هستند. اما میزان سرمایه لازم برای تاسیس چنین شرکت هایی در ایران و سایر کشورها چگونه است؟

سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، متفاوت از هزینه تاسیس انواع شرکت های دیگر است. معمولا این هزینه ها متناسب با فرایند ثبت کاملا متغیر خواهند بود. از طرفی هزینه ثبت شرکت در کشورهای خارجی با ارز انجام می شود که کاملا به شرایط اقتصادی و ارزی ایران وابسته است. بنابراین، مطرح‌کردن ارقام و اعداد مشخصی امکان‌پذیر نیست و شما برای اطلاع دقیق از این مساله بهتر است که سری به سایت ثبت فردا بزنید.

تامین سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود را بیان کردیم و خاطر نشان شدیم که باید رضایت تمام شرکا در اظهارنامه و اساسنامه ای تنظیم شود. در این نوع شرکت اداره امور و فعالیت های تجاری بر عهده تمام اعضا خواهد بود. بنابراین، تامین سرمایه برای احداث شرکت نیز باید توسط همه اعضا صورت بگیرد.

این نوع شرکت، با اعضای خانواده و اقوام و دوستان هم قابل شکل گیری است و یکی از بهترین سرمایه گذاری ها برای کسب و کار های کوچک نظیر سوپر مارکت های محلی، میوه فروشی، مغازه فروش فرش و نظیر آن ها است. همین صمیمیت بین شرکا باعث می شود که تامین سرمایه حداقل برای شروع یا ادامه کار به راحتی تامین شود.

سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود متشکل از این است که هر شخص با توجه به میزان سرمایه مورد نظر صاحب سهام می شود و مسئولیت های آن به میزان سهام آن در شرکت است.

وابستگی سرمایه لازم برای ثبت شرکت به اوضاع اقتصادی

جزئیات دقیق از سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود قابل بیان نیست. با توجه به متغیر بودن اوضاع اقتصادی در ایران، تورم و تحریم های وارده بر کشور باید به دنبال سرمایه گذاری در حوزه ای باشید که کمترین آسیب به آن وارد شود و سرمایه مصرف شده قابل برگشت باشد.

سرمایه گذاری در کسب و کارهای کوچک تا متوسط نظیر خوراک، پوشاک و مراکز تفریحی سودآور خواهد بود. همچنین ایجاد کارآفرینی در سطوح پایین و قابل دسترس به اشتغال جوانان کمک بسزایی می کند. در چنین شرایطی ثبت شرکت هایی با این مزایا در کسب اقتصاد پویا و پر رونق کمک کننده خواهد بود.

هزینه های مربوط به ثبت شرکت

امروزه یکی از فعالیت های تجاری محبوب و پر مخاطب، شرکت با مسئولیت محدود است. هزینه های مناسب و داشتن شرایط مطلوب ثبت این شرکت ها، باعث شده است که درخواست های زیادی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود صورت بگیرد.

در ابتدا توجه داشته باشید که سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به عواملی نظیر میزان سرمایه و تعداد شرکا بستگی دارد. گاهی افراد بنا به دلایلی امکان انجام امور اداری مختلف را برای ثبت شرکت ندارند. در چنین شرایطی این افراد حقیقی امکان بهره‌مندی از یک وکیل مجرب و قانونی را خواهند داشت. بنابراین، در صورتی که از وکیل حقوقی کمک می گیرید، هزینه های مربوط به آن را هم باید لحاظ کنید.

از دیگر هزینه های دولتی ثبت شرکت با مسئولیت محدود به شرح زیر است:

 •     هزینه های پایه؛
 •     هزینه ثبت برند؛
 •     هزینه خرید یا اجاره محل تاسیس شرکت؛
 •     حق درج و حق الثبت؛
 •     حق ابطال تمبرهای اداری استفاده شده؛
 •     هزینه پست؛
 •     هزینه اساسنامه و اظهارنامه؛
 •     هزینه تنظیم صورت جلسه و واریزهای اداره ثبت؛
 •     هزینه درج آگهی در روزنامه رسمی در دو نوبت؛
 •     تنظیم سند شرکتنامه؛
 •     هزینه پلمپ دفاتر شرکت ها.

این هزینه ها به صورت تقریبی محاسبه می شود؛ برای اطلاع دقیق از سرمایه لازم با مشاورین سایت ثبت فردا تماس حاصل کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله تصمیم گرفتیم که به سوالات شما در این زمینه را پاسخ دهیم و و بهترین و تخصصی ترین مرکز حقوقی و مشاوره را به شما معرفی کنیم.

خدماتی که موسسه ثبت فردا ارائه می دهد؛ شامل ثبت برند، ثبت طرح صنعتی، ثبت شرکت، اخذ کارت بازرگانی، انتخاب نام شرکت، ثبت تغییرات شرکت، امور مالیاتی، جواز تاسیس، ثبت شرکت در مناطق آزاد، ثبت اختراع، ثبت ایده، پلمپ دفاتر، انحلال شرکت، کد اقتصادی، اخذ ISO و غیره است.

این خدمات را با مشاوره رایگان و تخصصی این موسسه دریافت خواهید کرد و همچنین این تیم در ثبت شرکت نیز به شما کمک می کنند. با خیالی آسوده ثبت شرکت خود را به این موسسه بسپارید.

به این نکته توجه کنید که سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، کمترین هزینه را در بین دیگر شرکت ها دارد که این دلیل محبوبیت آن برای ثبت توسط سرمایه گذاران است.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها