سریع ترین راه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

سریع ترین راه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

سریع ترین راه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست؟ آیا می خواهید با چند نفر از اقوام یا دوستانتان شرکت ثبت کنید و کسب و کار جدیدی راه بیاندازید؟ آیا از مراحل اداری و مدارک لازم در این راه بی اطلاع هستید؟ ما در کنار شما خواهیم بود.

سریع ترین راه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

مسلم است که شروع هر فعالیتی یا راه اندازی شرکت نیازمند این است که مجموعه ای از مراحل اداری طی شده و مدارکی به مراجع ذی صلاح ارائه شود. بدیهی است که این مهم نیازمند صرف هزینه مشخصی است.

ولی این مراحل دلیل بر این نمی شود که شما از تاسیس شرکت خود صرف نظر کنید. اگر از مراحل آن آگاهی لازم را داشته باشید به راحتی شرکتتان را ثبت و شروع به کار کنید.

در این مقاله ما به طور کامل و دقیق به مراحل و مدارک لازم برای سریع ترین راه ثبت شرکت با مسئولیت محدود می پردازیم. با مجموعه ثبت فردا همراه شوید.

قوانین سریع ترین راه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

اولین گام برای هر افتتاحی تعیین نامی مناسب است. هر کسب و کاری نیازمند نام است. ثبت شرکت نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

پس برای دنبال کردن سریع ترین راه ثبت شرکت با مسئولیت محدود، نام شرکت را بر مبنای تمام استاندارد ها انتخاب کنید. طبق قانون، عبارت «مسئولیت محدود» باید در نام گنجانده شود. نام شرکت باید دارای معنا بوده؛ قبلا ثبت نشده و با فرهنگ اسلامی مغایرت نداشته باشد.

نام شرکت نباید حاوی اسم هیچ کدام از سرمایه گذاران باشد چون اگر اسم یکی از شرکا در نام شرکت قید شود، حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را دارد.

گرچه نمی توان از نام شرکا در نام شرکت استفاده کرد ولی این امکان وجود دارد که یکی از شرکا را به عنوان مدیر عامل انتخاب کرد. البته توجه کنید که مدیر عامل می تواند فردی خارج از سهام داران نیز باشد.

در هنگام ثبت شرکت با مسئولیت محدود این امکان وجود دارد که شرکت را تک مدیره ثبت کرد و هیئت مدیره مشخص نکرد. ولی تعداد شرکا حتما باید بیش از دو نفر باشد. در چنین شرکتی افراد زیر ۱۸ سال نیز قادر هستند از سهام داران باشند. اگر سن فرد سهام دار بالاتر از ۱۸ سال نباشد یعنی هنوز به سن قانونی نرسیده است و ولی قهری او به جای او اوراق را امضا می کند.

هزینه های لازم برای سریع ترین راه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

این ضرب المثل را شنیده اید که هرکه بامش بیش، برفش بیشتر؟! این مثال در اینجا نیز صادق است. هزینه ثبت چنین شرکتی به سرمایه ای بستگی دارد که در شرکت ثبت می شود. هرچه سرمایه شرکت بیشتر باشد مسلما هزینه ثبت هم بیشتر خواهد شد.

علاوه بر هزینه ثبت، هزینه انتشار آگهی در روزنامه هم وجود دارد. انتشار آگهی در یک روزنامه رسمی و کثیرالانتشار هزینه دارد. هر چه موضوع فعالیت شرکت طولانی تر باشد و تعداد نفرات سهام دار در شرکت بیشتر باشند؛ هزینه آگهی در روزنامه هم بیشتر خواهد بود.

برای اطلاع از جزئیات و ریز مقدار دقیق هزینه های ثبت شرکت با مسئولیت محدود با مجموعه ثبت فردا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان بهره ببرید.

مدارک لازم برای سریع ترین راه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت همچون هر فعالیت قانونی دیگری نیازمند مدارکی است. اگر می خواهید در فرایند ثبت شرکت با مسئولیت محدود دچار سردرگمی یا اتلاف وقت نشوید به شما پیشنهاد می کنیم از همان ابتدای کار مدارک را کامل و بی نقص ارائه دهید.

 • فتوکپی کارت ملی تمام سهام داران لازم است. البته همگی باید در مراجع قضایی برابر اصل شده باشند؛
 • فتوکپی شناسنامه تمام شرکا و مدیران لازم است که در مراجع قضایی برابر اصل شده باشد؛
 • دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید تکمیل شوند و به امضای کلیه سهامداران برسند؛
 • تکمیل دو برگ شرکت نامه و امضای آنها توسط کلیه سهامداران؛
 • دو جلد اساسنامه با امضای کلیه سهامداران؛
 • نوشتن صورت جلسه در دو نسخه توسط موسسین و هیئت مدیره و امضای آن توسط کلیه سهامداران و بازرسین؛
 • گرفتن مجوز در صورتی که لازم باشد با توجه به تشخیص کارشناس اداره ثبت؛
 • گواهی مبنی بر نداشتن سوء پیشینه برای کلیه اعضا؛
 • گرفتن یک تاییدیه دال بر غیر دولتی بودن شرکت؛
 • اگر سهامداران و اعضای هیئت مدیره اشخاص حقوقی باشند باید معرفی نامه و تصویر روزنامه رسمی از آگهی تاسیس یا تغییرات را ارائه دهند.

مراحل سریع ترین راه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • مدارم مورد نیاز برای ثبت را آماده کنید؛
 • به آدرس مراجعه کنید و فرم های لازم را پر کنید؛
 • پنج نام پیشنهادی تان را به ترتیب اولویت انتخاب کنید؛
 • برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود بعد از بررسی مدارک و نام ها، در صورت وجود نقص، کارشناس مربوطه برای شما رفع نقص را ارسال می کند و شما باید نقص موجود را برطرف کنید. در صورت تایید، نسخ اصلی مدارک را باید به صورت سفارشی به آدرس مذکور پست کنید.
 • بعد از تایید نهایی، مسئول دفتر بعد از احراز هویت و تصدیق متقاضیان با عنوان «ثبت با سند برابر است»؛ ثبت انجام می شود.
 • خلاصه ای از شرکت نامه باید به مدت یک ماه در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی منتشر شود.

توصیه نهایی

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی تجاری با قوانین و مقررات مخصوص به خود است. در این مقاله سعی کردیم با معرفی شرکت با مسئولیت محدود و تشریح مدارک مورد نیاز، هزینه ها و مراحل، سریع ترین راه ثبت شرکت با مسئولیت محدود را با شما مرور کنیم.

علاوه بر موارد ذکر شده با توجه به تجربیات چندین ساله در زمینه ثبت به شما عزیزان توصیه می کنیم از ابتدا مراحل ثبت را قانونی و کامل انجام دهید و سعی کنید از یک مرجع ثبت معتبر مشاوره بگیرید.

سایت ثبت فردا مشاوران و کارشناسان حرفه ای را در اختیار شما قرار می دهد که با سریع ترین روش ممکن شرکتتان را به ثبت برسانید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها