شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹ : بیشترین آمار ثبت شرکت در ایران مربوط به شرکت های با مسئولیت محدود است. شرکت­ با مسئولیت محدود که صرفا یک شرکت تجاری برای انجام فعالیت های بازرگانی است، حداقل از دو نفر تشکیل شده است.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سال ۹۹

هر کدام از شرکا به اندازه سرمایه خود در قبال تعهدات و بدهی های شرکت مسئولیت دارند. پیش از پرداختن به شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود، لازم است بدانیم که اولین و اساسی ترین شرط، مشخص بودن موضوع شرکت، داشتن برنامه و ایده تحلیل شده و نیز یک شریک هم فکر و قابل اعتماد است.

اگر برای فعالیت های تجاری خود تصمیم به ثبت شرکت با مسئولیت محدود دارید یا علاقه مند به مطالعه در مورد شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود هستید، شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنیم.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود؛ سرمایه و هزینه

از موارد مهم در شرایط ثبت شرکت های با مسئولیت محدود، مقدار سرمایه لازم برای ثبت است. در این شرکت ها، نیازی به واریز مبلغی از سرمایه شرکت به بانک نیست. به عبارت دیگر برای ثبت شرکت های با مسئولیت محدود نیازی به سرمایه بالا نیست و تنها با پرداخت حق ثبت نسبت به ثبت شرکت اقدام می شود.

هزینه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود (حق الثبت) کاملا به سرمایه شرکت بستگی دارد. هرچه سرمایه شرکت بالاتر باشد، هزینه ثبت شرکت نیز بالاتر خواهد بود. البته پس از ثبت شرکت لازم است هزینه ای برای انتشار آگهی شرکت در روزنامه های کثیر الانتشار پرداخت شود. هزینه آگهی بستگی به متن و تعداد خطوط آن دارد.

مدارک مورد نیاز؛ از جمله شرایط ثبت شرکت!

مدارک مورد نیاز برای ثبت چنین شرکت هایی تقریبا با دیگر نمونه های شرکت مشابه است. مدارک شاید جز شرایط اولیه برای ثبت شرکت محسوب می شوند. این مدارک عبارت است از:

 • نام مدیران یا اعضای مجموعه؛
 • تقاضا نامه شرکت با مسئولیت محدود در دو نسخه؛
 • دو نمونه از نسخه اصل اساسنامه شرکت که به امضای تمامی اعضا رسیده باشد؛
 • صورت جلسه مجمع شرکت با حضور بنیانگذاران و صورتجلسه مرتبط با جلسات هیات مدیره؛
 • مدارک شناسایی و هویتی اعضای هیات مدیره، بازرسین و مدیر عامل؛
 • گواهی تاییدیه واگذاری تمام سرمایه نقدی و غیر نقدی شرکت به مدیر عامل که قیمت اقلام سرمایه غیرنقدی در آن ذکر شده و به امضا مدیر عامل رسیده باشد؛
 • اصل وکالت وکیل دادگستری (در صورتی که تصمیم داشته باشید ثبت شرکت توسط وکیل انجام شود).

شرایط لازم برای ثبت شرکت در هر مرحله

الکترونیکی شدن فرآیندهای اداری و سازمانی، موجب تسهیل فرآیند طولانی ثبت شرکت شده است. امروزه برای ثبت شرکت، نیازی به مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکت های تجاری و غیر تجاری نیست. پس از مطالعه ضوابط و شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود، به سامانه ثبت شرکت ها و موسسات تجاری و غیرتجاری مراجعه و نسبت به ثبت شرکت اقدام می کنیم. در این سامانه اطلاعات خواسته شده وارد و اسکن مدارک مورد نیاز بارگذاری می شود.

ارسال مدارک و بررسی نهایی الزامی است!

پس از تکمیل مراحل ثبت تقاضا در سامانه، تمامی مدارک به صورت سفارشی به اداره ثبت شرکت ها پست می شود. کارشناسان اداره ثبت شرکت با بررسی مدارک ارسالی و اطلاعات ثبت شده، نتیجه تایید یا رد درخواست ثبت شرکت محدود را به متقاضیان اعلام می کنند.

در صورت تایید مدارک توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت ها، متقاضیان یا وکلای آنها با در دست داشتن مدارک به اداره ثبت مراجعه می کنند. در شرایطی که مدارک ارسالی شما از نظر مسئول مربوطه در اداره ثبت دارای نقص باشد، طی ابلاغیه ای به شما اعلام می شود که نواقص مطرح شده را رفع کنید؛ اما اگر درخواست و مدارک شما توسط مسئول مسئول اداره ثبت تایید شود، دستور ثبت شرکت صادر و شرکت و مشخصات آن ثبت می شود.

احراز هویت

در مراحل بعدی، احراز هویت متقاصیان و تطبیق مشخصات آنها با مشخصات درج شده در شرکت نامه، اخذ امضا از متقاضیان ثبت شرکت در دفتر ثبت و درج شماره ثبت شرکت در شرکت نامه و اظهار نامه توسط مسئولین اداره ثبت شرکت ها انجام می شود.

قبل از سال ۹۹ برای ثبت شرکت نیاز به داشتن گواهی عدم سو پیشینه از پلیس +۱۰ بود. افراد باید مدارک شناسایی خود را برابر اصل کرده و سپس با مراجعه به شعب پلیس+۱۰، این گواهی را تهیه می کردند. اما با اتصال سامانه ثبت شرکت ها به مراکز مربوطه، در صورت وجود مشکلی هنگام ثبت شرکت، سیستم به متقاضی اخطار می دهد.

آیا انتخاب نام شرکت ضروری است؟

چطور ثبت شرکت بدون انتخاب و تایید نام آن امکان پذیر است؟ شما حتی پیش از اقدامات قانونی باید در این زمینه فکر کنید و نام مناسبی را برای شرکت آینده خود برگزینید. در واقع این بخش مرحله مهمی محسوب می شود و از شرایط اولیه ثبت شرکت است.

در ذیل به مواردی اشاره می شود که در انتخاب نام شرکت باید مدنظر قرار داد:

 • نام شرکت نباید تکراری باشد؛
 • اسم مجموعه شما باید متشکل از سه کلمه و دارای یک اسم خاص باشد؛
 • از کلمات خلاف شئونات اخلاقی و انقلاب اسلامی استفاده نشود؛
 • از نام غیر فارسی نباید استفاده کرد؛
 • از اسامی شعرای معاصر و اعداد ریاضی نباید در نام شرکت استفاده کرد؛
 • به کارگیری برخی لغات مانند شاهد، ایثارگر، ملی، ایران و .. در نام شرکت مجاز نیست.

لازم به ذکر است که با مراجعه به سایت ilenc.ssaa.ir امکان بررسی نام انتخابی و اطلاع از تکراری نبودن و سایر موارد عنوان شده وجود دارد.

در فرآیند ثبت شرکت، شما ابتدا ۵ نام برای شرکت انتخاب می کنید. در هنگام ثبت درخواست در سامانه اداره ثبت شرکت های تجاری و غیرتجاری، نام های انتخابی شما توسط کارشناسان بررسی و نتیجه برای اصلاح یا ادامه فرآیند اعلام می شود.

نتیجه گیری

ثبت شرکت فرآیندی پیچیده‌ ای بوده و نیازمند آگاهی از کلیه شرایط مورد نیاز است؛ اما به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که با وجود پیچیدگی ضوابط و شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود و زمان بر بودن این فرآیند، کارشناسان حرفه ای و زبده در ثبت شرکت فردا، آماده خدمت رسانی به شما هستند.

کارشناسان ثبت شرکت با داشتن سال ها تجربه در این زمینه، به سال ها خدمات خود به هموطنان افتخار می کنند. در صورتی که قصد ثبت شرکت با مسئولیت محدود را دارید، از ابتدایی ترین مراحل تا مرحله ثبت نهایی در کنار شما خواهیم بود.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها