شناسه ملی شرکتها

شناسه ملی شرکتها

شناسه ملی شرکتها   :امروزه از آنجایی که تعداد شرکت ها بسیار زیاد شده است هر شرکتی نیاز به شناسه ملی شرکتها دارد ا از این طریق شناخته شوند. شناسه ملی مربوط به برخی از اشخاص هم می باشد و آنها هم باید این شناسه را دریافت کنند، ولی دریافت شناسه ملی شرکتها با اشخاص تفاوت هایی دارد و برای دریافت آن مراحلی را طی کنید که در ادامه به طور کامل این مراحل را بیان می کنیم.

نحوه دریافت شناسه ملی شرکتها :

دریافت شناسه ملی شرکتها کمک می کند که اطلاعات جامعی در مورد هر یک از شرکت ها به دست آوریم و به راحتی بتوانیم فعالیت ها و عملکردهای آنها را تشخیص دهیم. برای اینکه به این اطلاعات دسترسی داشته باشیم باید بعد از اینکه به سامانه جامع شناسه ملی شرکت ها مراجعه کردیم شناسه ملی شرکت مورد نظر خود را وارد نماییم و بعد از آن می توانیم تمامی اطلاعاتی را که در مورد آن شرکت وجود دارد را به دست آوریم.

برای اینکه شناسه ملی شرکتها را دریافت کنید باید شماره ملی یکی از اشخاصی را که حقوقی می باشد را وارد نمایید. به طور کلی باید بدانید که این شخص باید یا یکی از افراد ارگان های دولتی باشد و یا اینکه یک شخص غیر حقوقی و غیر دولتی است. شما از این طریق می توانید شناسه ملی شرکت خود را دریافت کنید. فردی که دولتی باشد و یا برای اینکه شناسه ملی را دریافت کند مشکلی نخواهد داشت و به راحتی می تواند این شناسه را دریافت نماید، چرا که او را به رسمیت می شناسند. ولی باید بدانید اشخاص حقوقی که غیر دولتی هستند باید تمامی مراحل دریافت شناسه ملی را طی کنند تا بتوانند آن را دریافت کنند.

شناسه ملی شرکتها

شناسه ملی شرکتها

شناسه ملی شرکتها با یکدیگر متفاوت است :

یکی از نکاتی که باید به آن بسیار دقت داشته باشید این است که شناسه ملی شرکتها با یکدیگر متفاوت است و هر شرکتی شناسه ملی خودش را دریافت می کند. بر این اساس باید بدانید که هر شخص و یا هر ارگانی که می خواهد شناسه ملی خود را دریافت کند باید شناسه جداگانه ای را دریافت نماید تا توسط افراد دیگر به خوب یقابل شناسایی باشد. برخی از افرادی که می خواهند یکی شرکت را از طریق شناسه ملی آن شناسایی کنند باید با ثبت آن شناسه در سامانه جامع شناسایی شرکت ها مشخصات آن شرکت را دریافت نمایید. بسیاری از افرادی که بر این باور هستند هر نوع شرکت شناسه ملی هماهنگی دارد باید بدانند که اینگونه نیست و هر یک از شرکت ها شناسه ملی جداگانه ای دارند.

شناسه ملی شرکتها

مزایای شناسه ملی شرکتها :

بسیاری از افراد بر این باور می باشند که دریافت شناسه ملی شرکتها چندان ضروری به شمار نمی رود و به همین دلیل از دریافت آن خودداری می کنند، این دسته از افراد باید بدانند که دریافت شناسه ملی شرکت امری بسیار ضروری است و در غیر این صورت از فعالیت های آن شرکت جلوگیری می شود. شناسه ملی شرکتها علاوه بر اینکه هر یک از شرکت ها را به خوبی شناسایی می کند مزایای دیگری هم دارد که آنها عبارتند از :

 1. اگر شما قصد خرید یک شرکت را داشته باشید با وارد کردن شناسه ملی آن می توانید میزان سرمایه، و دیگر جزئیاتی را که برایتان اهمیت دارد را به دست آورید.
 2. مالک اصلی را به خوبی می توانید شناسایی کنید، در واقع با وارد کردن شناسه ملی یک شرکت می توانید شماره تماس و آدرس مالک اصلی را دریافت کنید.
 3. اگر شما برای شرکت خود شناسه ملی خاص خودش را دریافت کنید به نظام های مالیاتی می پیوندید.
 4. پیوستن به خدمات ایران کد و همچنین نظام ملی شناسنامه کالا یکی دیگر از مزایای دریافت شناسه ملی می باشد که بسیار اهمیت دارد.
 5. آگهی تغییرات و یا آگهی تاسیس شرکت های دیگر را بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنید به راحتی می توانید به دست آورید.

شناسه ملی شرکتها

شناسه ملی شرکتها

آیین نامه شناسه ملی شرکتها :

برای دریافت شناسه ملی شرکتها آیین نامه های خاصی وجود دارد که آنها عبارتند از :

 1. تمامی شرکت ها وظیفه دارند طبق برنامه زمانی که به آنها داده شده است برای دریافت شناسه ملی خود اقدام کنند و فرم درخواست خود را به طور کامل تکمیل نمایند.
 2. بعد از اینکه شماره شناسه ملی خود را دریافت کردند باید آن را در شماره فراگیر شرکت خود وارد نمایند تا افرادی که می خواهند در مورد شرکت آنها اطلاعات بیشتری داشته باشند به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنند.
 3. بنگاه های معاملاتی و دفترخانه های اسناد رسمی از جمله سازمان هایی می باشند که به غیر از شرکت ها باید برای دریافت شناسه ملی خود اقدام کنند.
 4. تمامی افرادی که حقوقی هستند باید بر روی هرگونه کارت، پروانه گواهی های صادر شده، سربرگ اوراق تبلیغاتی، اوراق مالی و هرگونه مواردی که به این مدارک شباهت دارد شناسه ملی دریافت کنند.
 5. یکی دیگر از سازمان هایی که موظف هستند اقدام به دریافت شناسه ملی شرکتها نمایند دستگاه های اجرایی می باشند. ادامه فعالیت این دسته از دستگاه ها نیاز بسیاری به دریافت است شناسه دارد و در غیر این صورت از فعالیت شرکت جلوگیری می شود.

شناسه ملی شرکتها

شناسه ملی شرکتها

 1. سازمان ها و شرکت هایی که شناسه ملی خود را دریافت می کنند باید در پایگاه خود امکانات و شرایطی را به وجود آورند که تمامی افراد به راحتی بتوانند به اطلاعات آنها دسترسی داشته باشند، حتی افرادی که در خارج از کشور هستند و می خواهند فعالیت های این شرکت را دنبال نمایند.

شناسه ملی شرکتها هم مانندثبت شرکت های یکی از مهمترین مواردی می باشد که باید به آن اهمیت دهید و بعد از اینکه شرکت خود را به ثبت رسانید و فعالیت شرکت شما شروع شد برای دریافت شناسه ملی شرکت خود اقدام کنید تا از فعالیت شما جلوگیری نشود

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها