قوانین ثبت شرکت ۹۸

قوانین ثبت شرکتها

قوانین ثبت شرکت ۹۸

شما برای ثبت شرکت باید در مورد قوانین ثبت شرکت اطلاعات کافی داشته باشد و سپس اقدام به ثبت شرکت خودتان نمایید. به طور کلی تمامی شرکت ها دارای قوانین ثبت شرکت ۹۸ می باشند که شما باید با تمامی این قوانین آشنایی های لازم را داشته باشید، در غیر این صورت با فعالیت شرکت شما موافقت نمی شود و بدون شک شما در اداره شرمت خودتان با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد، بر این اساس باید به خوبی با این قوانین آشنایی داشته باشید و بعد از آن اقدام به ثبت شرکت نمایید. بسیاری از افراد با این قوانین آشنایی ندارند و به همین دلیل در ادامه برخی از مهمترین آنها را که به صورت کلی باید رعایت کنید ا نام می بریم تا آشنایی شما در این مورد بیشتر شود.

معرفی قوانین ثبت شرکت ۹۸ :

همانطوری که باین نمودیم و متوجه شدید باید برای ثبت شرکت با قوانین ثبت شرکت ۹۸ آشنایی کاملی داشته باشید و اطلاعات خود را در این زمینه بیشتر کنید. برخی از مهمترین و اساسی ترین قوانین ثبت شرکت ۹۸ عبارتند از :

قوانین ثبت شرکت 98

قوانین ثبت شرکت ۹۸

  1. هر شرکت ایرانی که در ایران ثبت می شود و مرکز اصلی آن ایران است به عنوان یکی از شرکت های ایرانی شناخته می شود.
  2. هر یک از شرکت های ایرانی که در قانون تجارت قرار می گیرند باید برای ثبت شرکت خود اقدام نمایند، در غیر این صورت بدون شک از ادامه فعالیت آنها جلوگیری می شود و فعالیت آن را باطل می کنند. بنابراین اگر تاکنون اقدام به ثبت شرکت خود نکرده اید هرچه زودتر باید مراحل قانونی آن را طی کنید تا دچار مشکل نشوید.
  3. یکی از مهمترین قوانین ثبت شرکت ۹۸ که در مورد شرکت های خارجی وجود دارد و باید به آن بسیار دقت داشته باشید این است که، هر یک از شرکت های خارجی که بخواهد با شرکت ایرانی مبادرت داشته باشد باید در مملکت اصلی خود که در آن فعالیت می کند به عنوان یکی از شرکت های قانونی و ثبت شده به شمار رود، و همچنین باید در اداره ثبت اسناد تهران هم این شرکت به ثبت برسد تا بتواند با شرکت ایرانی مبادرت کند.
  4. هر یک از شرکت های خارجی که در تاریخ اجرای قوانین ثبت شرکت ۹۸ در ایران مشغول به فعالیت شده اند باید به مدت چهار ماه برای ثبت شرکت خو سریعا اقدام کنند، در غیر این صورت از ادامه فعالیت آنها جلوگیری می شود. اگر این مدت برای ثبت شرکت خارجی کافی نباشد می تواند از دادگاه تقاضا نماید ملت آن را بیشتر کند که دادگاه مدت آن را ۶ ماهه مشخص می کند. دقت داشته باشید که در این ۶ ماه به طور حتم باید برای ثبت شرکت خود اقدام کنید در غیر این صورت به هیچ عنوان دیگر به شما اجازه فعالیت نخواهند داد.

قوانین ثبت شرکتها

قوانین ثبت شرکت ۹۸

  1. برخی از اشخاصی که به عنوان یک از نمایندگان شعبه شرکت های خارجی در ایران با شرکت های ایرانی مبادرت دارند باید طبق قوانین ثبت شرکت ۹۸ باید هویت شرکت خود را به ثبت برسانند. اگر برای ثبت شرکت اقامی نکنند و در تاریخ معین شده در دادگاه حضور نیابند باید به تعداد هر روزی که تاخیر داشته اند پنجاه هزار تومان جریمه پرداخت نمایند و اگر سه ماه از درخواست دادگاه بگذرد ولی هنوز آنها اقدام به ثبت نکنند به طور کلی از فعالیت در کشور ایران محروم می شوند و دیگر اجازه ندارند با شرکت های ایرانی مبادرت داشته باشند، چرا که فعالیت آنها مجاز و قانونی نمی باشد و به قوانین ثبت شرکت ۹۸ در کشور ایران اهمیت نداده اند.
  2. اگر برخی از شرکت های خارجی در ایران فعالیت های تجاری داشته باشند و فعالیت آنها دارای مجوزهای معلوم و منظمی باشد به راحتی می توانند به فعالیت خود ادامه دهند ولی آنها باید طبق قوانین ثبت شرکت ۹۸ به دادگاه ثبت شرکت ها مراجعه کنند و مدارک قانونی خود را تحویل دهند، اگر آنها این کار را انجام ندهند به ازای هر یک روز تاخیر خود در دادگاه جریمه می شوند و باید جریمه نقدی خود را به طور حتم پرداخت کنند، ولی آنها از اجازه فعالیت در کشور ایران محروم نمی شوند و از فعالیت آنها جلوگیری نمی گردد.
  3. هرگونه تغییراتی که در مورد نمایندگان و مدیران شرکت انجام می شود طبق قوانین ثبت شرکت ۹۸ باید به اداره ثبت اسناد به صورت کتبی اطلاع داده شود، تا زمانی که آنها این اطلاع را به اداره ثبت اسناد ندهند باید از فعالیت های خود جلوگیری کنند و بعد از اینکه اطلاع در مورد تغییرات را به اداره دادند فعالیت های خود را شروع کنند.

قوانین ثبت شرکتها

قوانین ثبت شرکت ۹۸

  1. شرکت های بیمه چه ایرانی باشند و یا خارجی باشند باید از نظام نامه هایی که در وزارت عدلیه وجود دارد به درستی پیروی کنند. قبول کردن ثبت شرکت ها بستگی به رعایت مقرراتی دارد که در این نظام نامه ها بیان شده است. بنابراین در واقع باید بدانید بر اساس قوانین ثبت شرکت ۹۸ شما باید به خوبی از نظام نامه های موجود در اداره اطلاعات کافی داشته باشید و سپس اقدام به ثبت شرکت خود کنید.
  2. برای اینکه به خوبی با قوانین اظهارنامه ها آشنایی داشته باشید وزارت های مربوط به این اظهارنامه ها قوانین خود را به شما عرضه می کنند تا شما به خوبی با آنها آشنا شوید. اشخاصی که باید اظهارنامه های شرکت خود را به ثبت برسانند بر اساس قوانین ثبت شرکت ۹۸ باید به خوبی با این اظهارنامه ها آشنایی داشته باشند. بر این اساس باید در مورد این اظهارنامه اطلاعات کاملی داشته باشید چرا که در برخی از مواقع دیگر بدون شک به آنها نیاز خواهید داشت.

اگر با قوانین ثبت شرکت ۹۸ آشنایی کاملی داشته باشید به راحتی می توانید شرکت خود را به ثبت برسانید در در مراحل ثبت شرکت با مشکلی مواجه نخواهید شد. دقت داشته باشید که مدارک خود را هم باید به درستی ارائه دهید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها