قیمت برندهای فروشی

قیمت برندهای فروشی

جهت ثبت برند برای محصولات خود باید مراحل قانونی را طی کنید که در صورت اخذ تایید بتوانید برند مورد نظر را به ثبت برسانید. برخی از افراد ترجیح می دهند به جای طی کردن مراحل قانونی جهت ثبت علامت تجاری، علامت یا نشانه ای را به صورت آماده خریداری کنند.

همچنین بسیاری از افراد برای محصولات خود برندی را به ثبت رسانده  و اکنون تصمیم دارند که برند خود را به خریداران واگذار کنند. برند های فروشی قیمت مشخصی نداشته و عوامل مختلفی می تواند بر قیمت برندهای فروشی تاثیرگذار باشد.

اگر شما قصد خرید برند برای محصولات یا شرکت خود را دارید در ادامه مقاله برای شما در خصوص قیمت برند توضیح خواهیم داد.

تاثیر طبقات برند بر قیمت آن

اگر شما برند به ثبت رسیده ای داشته و قصد فروش آن را دارید، ممکن است اطلاعات کافی در خصوص قیمت برندی که قصد فروش آن را دارید، نداشته باشید. همانطور که گفته شد برند ها قیمت مشخصی نداشته و بسته به عواملی می تواند قیمت برند به ثبت رسیده افزایش یا کاهش پیدا کند.

با در نظر گرفتن برخی از عوامل می توانید تصمیم بگیرید که آیا خرید برند به ثبت رسیده برای شما مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر. یکی از عواملی که بر قیمت می تواند تاثیرگذار باشد، طبقات برند ثبت شده است.

در واقع هر برند طبقات مختلفی از خدمات و کالاها را دارد. بنابراین هر کدام بسته به نوع و تعداد طبقاتی که هر برند دارد، می تواند قیمت آن افزایش یا کاهش داشته باشد. در نهایت باید قبل از خرید برند توجه داشته باشید که برند مورد نظر شما در کدام قسمت از طبقات قرار گرفته و آیا با نیازها و اهداف شما متناسب است یا خیر؟

اگر برندی که متناسب با اهداف و نیاز شما است در طبقات بالاتری قرار گرفته باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

ریز کالاها و تاثیر بر قیمت برندهای فروشی

همانطور که گفته شد هر چه طبقات برند به ثبت رسیده بیشتر باشد قیمت آن علامت بیشتر خواهد بود. هر یک از طبقات برند ثبت شده دارای چندین کالا و ریز کالاها است. هنگام این کار اگر به یک طبقه اشاره شود، الزاما به این معنا نیست که تمام ریزکالاها در سند ثبت برند وجود داشته باشند.

در واقع این گونه می توان بیان کرد که برند ثبت شده فقط برای محصولاتی به کار می رود که در سند برند به ثبت رسیده باشد. در نتیجه این عوامل می تواند در تعیین قیمت برندهای فروشی موثر باشد.

تاثیر نام برند بر قیمت و ارزش آن

نام برند یکی از عوامل مهمی است که می تواند بر قیمت برندهای فروشی بسیار موثر باشد. فرقی نمی کند که برند برای محصولات فروشی باشد یا برند جهت خدمات، به ثبت رسیده باشد، در هر دو به ثبت رساندن یک نام تجاری قوی و خوب می تواند تاثیر به سزایی بر سودآوری شما داشته باشد .

در واقع می توان اینگونه بیان کرد که انتخاب یا ثبت یک نام تجاری یا نام برند خوب سرمایه یک شرکت به شمار می رود. زیرا برندهایی که لفظ آن میان عموم زیبا و ساده تر باشد بیشتر شناخته خواهد شد. در نتیجه افراد زیادی جذب محصولات یا خدمات شما می شوند.

در نهایت اگر شما برندی را به ثبت رسانده اید که از نام خوب و پسندیده ای برخوردار است، باید قیمت بیشتری نسبت به سایر برند های بازار داشته باشد. بنابراین نام زیبا و عامه پسند می تواند بر افزایش قیمت برند بسیار تاثیرگذار باشد.

اگر شما قصد خرید برند را دارید بهتر است برندهایی را خریداری کنید که نام های زیبا و پسندیده ای دارند که محصولات و خدمات شما بیشتر بین مردم شناخته بشود.

اداره ثبت علائم تجاری -  قوانین ثبت برند

تاثیر طراحی لوگو بر قیمت برندهای فروشی

یکی از عوامل موثر بر فروش محصولات و ارائه خدمات علاوه بر نام برند ، طراحی لوگو نیز می تواند در جلب نظر مشتریان تاثیر زیادی داشته باشد. طراحی با خلاقیت یک لوگو می تواند در انتقال پیام به خریداران بسیار موثر واقع شود.

همچنین طراحی آن می تواند پروسه پیشرفت خدمات را برای صاحب برند هموار کند. در نهایت برندی که دارای طراحی لوگوی مناسب باشد از قیمت بیشتری نیز برخوردار خواهد بود. به همین جهت بهتر است برند هایی را خریداری کنید که لوگو و طراحی مناسبی داشته باشد به طوری که بتوانید بین رقبا جایگاه خوبی داشته باشید.

سایر عواملی که می تواند بر قیمت برندهای فروشی موثر باشد

بسیاری از عوامل هستند که بر افزایش قیمت برندها می توانند تاثیر بگذارند. نحوه به ثبت رسیدن برندهای تجاری از جمله عواملی است که می تواند باعث افزایش قیمت برند شود.

ثبت برند بر اساس قوانینی که در داخل کشور وجود دارد.

ثبت برند بر اساس قوانینی که در سطح بین المللی به ثبت رسیده است.

ثبت برند در صورتی که به عنوان یک علامت در اتحادیه های اروپا به ثبت رسیده اند.

در صورتی که برندی با توجه به موارد ذکر شده به ثبت رسیده باشد، می تواند بر افزایش قیمت برندهای فروشی تاثیر بگذارد.

در نتیجه هنگام خرید برند باید توجه داشته باشید که نام تجاری به ثبت رسیده دارای چه شرایطی است که بتوانید متناسب با نیازهای خود، برند مورد نظر را خریداری کنید. برندهای فروشی دارای قیمت های یکسانی نبوده و هریک به دلیل برخورداری از بعضی شرایط ممکن است دچار افزایش یا کاهش قیمت شوند.

اگر شما قصد خرید برند را دارید، ابتدا باید بودجه خود را در نظر گرفته و متناسب با آن، برند با کیفیتی را خریداری کنید به طوری که این برند ضمن پاسخگویی به نیاز شما نیز هزینه کمی داشته باشد. برخی از برندها وجود دارند که به دلیل نام زیبا و عامه پسندی خود، از قیمت بیشتری برخوردار بوده و می تواند بر کسب و کار شما موثر باشد.

بنابراین اگر شما بودجه کافی برای خرید برند را دارید بهتر است برندهایی را خریداری کنید که از شرایط و ویژگی های خوبی همچون عامه پسندی، زیبایی،جذب مشتری و…برخوردار باشند که در طول مدت فعالیت کاری خود نسبت به برندهایی که از لحاظ نام و نشان بین عموم شناخته نشده، به صرفه تر باشند..

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها