مدارک ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود

مدارک ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود

مدارک ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود : امروزه قریب به اکثر تجارت ها به شکل شرکت ها با مسئولیت محدود در حال فعالیت هستند؛ بدین معنا حداقل بین دو نفر و حداکثر بین چند نفر تشکیل شده اند. در این نوع شرکت ها هر فرد بر اساس میزان سهام خود مسئولیت دارد. به طور معمول این شرکت ها جهت انجام امور بازرگانی، مهندسی، صنعتی، فناوری اطلاعات و مواردی از این قبیل تشکیل می شوند.

مدارک ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود از رایج ترین نوع شرکت ها در کشور ما است؛ از این رو که عمدتا بین اعضای خانواده، دوست و آشنا تشکیل می شود؛ اما نکته قابل توجه در ارتباط با این نوع شرکت ها انحلال و پایان آن ها است؛ به این سبب که امکان انحلال این نوع شرکت ها با ایجاد کوچک ترین کدورت نیز وجود دارد.

انحلال شرکت با مسئولیت محدود به معنای تعطیل و منحل شدن آن است. گاهی انحلال شرکت در اثر پایان مدت شرکت، ورشکستگی یا تصمیم نصف بیشتر شرکا اتفاق می افتد. لازم به ذکر است که امروزه امکان ثبت و انحلال شرکت ها از طریق وب سایت ها نیز وجود دارد. سایت ثبت فردا از رتبه داران در این زمینه است.

 • انحلال شرکت ها با مسئولیت محدود به چه دلایلی صورت می گیرد؟
 • مدارک ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود چیست؟
 • آیا ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود دارای بازه زمانی مشخصی است؟

انحلال شرکت ها با مسئولیت محدود به چه دلایلی صورت می گیرد؟

شرکت ها با مسئولیت محدود در اغلب موارد به دلایل متفاوتی منحل می شوند. دلایل انحلال شرکت ها بر اساس نوع فعالیت و نسبت شرکا متفاوت است؛ از این جهت که قریب به اکثر شرکت ها با مسئولیت محدود به صورت خانوادگی یا دوستانه تشکیل شده اند؛ بدین معنا که با بروز کوچک ترین کدورت امکان انحلال شرکت وجود دارد. در ادامه دلایل چشمگیری که در انحلال شرکت با مسئولیت محدود موثر هستند، در اختیار شما گذاشته می شود.

 • شرکت به هدف تعیین شده دسترسی پیدا نکند.
 • مدت انقضا شرکت فرا رسد؛ به عبارتی مدت مشخصی که جهت پایداری شرکت معین شده، پایان یابد.
 • در صورتی که تمامی شرکا یا حداقل نیم بیشتر آن توافق به انحلال شرکت کنند.
 • شرکت با ورشکستگی مواجه شود.
 • در برخی موارد با فوت یکی از شرکا تنها اگر در اساسنامه ذکر شده، منجر به انحلال شرکت می گردد.
 • در صورتی که ضررهای وارده باعث شود نصف یا کمی از سرمایه شرکت از بین برود، بر طبق درخواست شرکا شرکت منحل می گردد.

دلایلی که ارائه شد از دلایل رایج در زمینه انحلال شرکت به حساب می آیند؛ اما این بدین معنا نیست که دلایل دیگری منجر به انحلال شرکت ها با مسئولیت محدود نمی شود. به طور کل دلایل متعدد دیگری نیز وجود دارد که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم منجر به انحلال شرکت می شود.

مدارک ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

هنگامی که افراد اقدام به ثبت شرکت با فعالیت های گوناگون می کنند، باید مدارک تعیین شده ای را ارائه دهند؛ به عبارتی همان گونه که ثبت شرکت نیاز به ارائه مدارک دارد، انحلال شرکت نیز نیازمند مدارک است؛ اما مدارک مورد نیاز جهت ثبت انحلال شرکت با ثبت شرکت متفاوت است.

در ادامه مدارک لازم جهت ثبت انحلال شرکت ها در اختیار شما گذاشته می شود. لازم به ذکر است که باید مدارک متذکر را به اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ارائه دهید؛ چنانچه قصد انجام این کار را دارید، سایت ثبت فردا بهترین گزینه جهت ثبت انحلال شرکت است. این سایت با وجود کارشناسان مجرب علاوه بر مشاوره و راهنمایی شما را تا پایان انحلال شرکت یاری می کند.

 • باید اصل صورت جلسه انحلال شرکت را که از مهم ترین مدارک ثبت انحلال شرکت است، ارائه کنید.
 • ارائه آخرین روزنامه یا خبرنامه رسمی شرکت بسیار حائز اهمیت است.
 • در صورتی که مدیر منتخب شرکت خارج از شرکا باشد، ارائه فتوکپی شناسنامه وی از برجسته ترین مدارک ثبت انحلال شرکت محسوب می شود.
 • در نهایت هم انجام فرآیند اداری که باید بر عهده ادارات ثبت شرکت چون سایت ثبت فردا قرار دهید.

موارد ذکر شده از مهم ترین مدارک ثبت انحلال شرکت محسوب می شوند؛ بدین ترتیب چنانچه قصد انجام این فرآیند را دارید،  با توجه به موارد بالا و تکیه بر راهکارهای مشاوره اقدام کنید. لازم به ذکر است مدارک ثبت انحلال با ارائه سندی مبنی بر تشکیل مجمع فوق العاده عمومی با حد نصاب اکثریت افراد کامل می شود.

آیا ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود دارای بازه زمانی مشخصی است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم: بله؛ در ارتباط با انحلال انواع شرکت ها بازه زمانی مشخصی از سوی اداره ثبت شرکت ها تعیین شده است؛ اما بازه زمانی مشخصی که به انحلال شرکت با مسئولیت محدود اختصاص می یابد، ۵ روز است.

بدین معنا که پس از انحلال شرکت مدیران شرکت باید موضوع را در بازه زمانی ۵ روز به مرجع ثبت شرکت ها اطلاع دهند؛ از این رو که پس از ثبت انحلال شرکت آن را در روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار منتشر کنند؛ همچنین موضع انحلال شرکت با مسئولیت محدود را به صورت آگهی و اطلاعیه در بین مردم انتشار می دهند؛ به این سبب که افراد سودجو به دنبال سو استفاده از نام و لوگو این شرکت نروند.

نتیجه گیری

اکثر شرکت های موجود در کشور ما به صورت مسئولیت محدود هستند؛ بدین معنا که از دو یا چندین نفر تشکیل شده اند. در اکثر موارد این شرکت ها به صورت خانوادگی و دوستانه در حال فعالیت هستند. لازم به ذکر است که این شرکت ها در حوزه های مختلفی مانند مهندسی، فناوری اطلاعات، صنعتی و مواردی از این قبیل فعالیت می کنند.

قریب به اکثر این شرکت ها به دلایل متفاوتی منحل می شوند. از دلایل شایع و رایج در انحلال این نوع شرکت ها قهر و ناراحتی است؛ اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که در مقاله به آن ها اشاره شد. انحلال شرکت با مسئولیت محدود نیازمند مدارک خاصی است.

مدارک ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود با ثبت شرکت تفاوت شایانی دارد؛ از این رو مدارک مورد نیاز جهت انحلال شرکت در اختیار شما گذاشته شد. چنانچه قصد ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود را دارید،  سایت ثبت فردا شما را در این زمینه یاری می کند.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها