مدارک ثبت برند حقوقی

مدارک ثبت برند حقوقی

مدارک ثبت برند حقوقی

ثبت برند یکی از عوامل بسیار مهم جهت پیشرفت، افزایش کیفیت و به دنبال آن افزایش مشتری و بالارفتن سود یک شرکت تجاری است. شرکت های تجاری به دو دسته حقیقی و حقوقی تقسیم می شوند که با توجه به چگونگی مالکیت آن مشخص می شود.

ثبت برند حقوقی به شکلی است که یک شرکت تجاری که مالک آن شخصی حقوقی اعم از سازمان، شرکت، موسسه و… است به ثبت برند بپردازد. در چنین شرایطی طبق قانون اشخاص حقوقی شامل تکالیف و حقوق اشخاص حقیقی نیز می شوند.

اشخاص جهت ثبت برند شرکت حقوقی باید نسبت به چگونگی این عمل و مدارک ثبت برند حقوقی اطلاعات کافی داشته باشند که ما در این نوشته چنین اطلاعاتی را به طور درست و کامل در اختیار شما قرار می دهیم.

ثبت برند چه مدارکی نیاز دارد؟

با توجه به آنچه گفته شد تفاوتی چندانی در حقوق و تکالیف اشخاص حقوقی وجود ندارد. در بحث ثبت برند حقوقی نیز به چگونگی ثبت برند انواع شرکت ها می پردازیم. این عمل بسیار آسان بوده و شما می توانید با مطالعه عناوین ذیل به ثبت برند شرکت مورد نظر که حقوقی یا حقیقی باشد، بپردازید.

ابتدایی ترین مرحله در ثبت برند یک شرکت تهیه مدارک مورد نیاز جهت این امر است. شما جهت انجام هرگونه عمل اداری و ثبتی و اسنادی باید مدارکی را ارائه کنید خصوصاً اگر آن عمل ثبت برند یک شرکت باشد. یکی از تفاوت های جزئی در ثبت برند در چگونگی ارائه مدارک ثبت برند حقوقی و حقیقی است.

تفاوت مدارک ثبت برند حقیقی و حقوقی

در ثبت برند یک شرکت باید مدارکی ارائه شود که براساس حقیقی یا حقوقی بودن آن شرکت و ثبت برند آن این مدارک متفاوت می شوند. به این معنا که این تفاوت بین شرکت های حقیقی و حقوقی در مدارک ثبت برند حقوقی است.

مدارک ثبت برند حقوقی و حقیقی که هر دو باید در ثبت برند ارائه شوند، مدارکی است از جمله کپی شناسنامه، کارت ملی، کپی مجوز فعالیت (جواز کسب یا کارت بازرگانی، جواز تأسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت یا هر نوع گواهی صادر شده توسط نهادهای نظارتی و دولتی)

در صورتی که در برند مورد نظر شما از حروف لاتین استفاده شود باید در صورت حقیقی یا حقوقی بودن به ارائه کپی کارت بازرگانی نیز بپردازید.

اما تفاوت جزئی بین ثبت برند حقیقی و حقوقی در یک قلم از مدارکی است که شرکت های حقوقی باید آن را نیز ارائه دهند. شرکت های حقوقی علاوه بر آنچه ذکر شد باید کپی روزنامه تأسیس و آخرین تغییرات شرکت را نیز جهت ثبت برند خود تهیه کنند.

در صورتی شرکت ها می توانند به ثبت برند حقوقی بپردازند که از آخرین فعالیت آن شرکت بیشتر از دو سال نگذشته باشد زیرا در غیر این صورت امکان ثبت برند برای آن وجود ندارد. اما در رابطه با ثبت برند حقیقی چنین مسئله ای وجود ندارد.

 چگونه عمل ثبت برند را انجام دهیم؟

حال پس از کسب آگاهی نسبت به تفاوت مدارک ثبت برند حقوقی با مدارک ثبت برند حقیقی می توانید با مطالعه ادامه این نوشته به ثبت برند شرکت مورد نظر بپردازید.

جهت انجام ثبت برند برای شرکت تجاری باید ابتدا به طراحی برند خود مطابق با قوانین پرداخته و ضمن بارگذاری مدارک ذکر شده به صورت اسکن شده و نمونه برند خود در ابعاد ۶×۶ در سامانه مالکیت معنوی، اظهارنامه ای مبنی بر تقاضای ثبت برند در این سامانه تکمیل نمایید.

پس از این با تایید برند شما توسط ریاست و کارشناسان این اداره پیامکی به شما ارسال شده و سپس باید با به همراه داشتن مدارک ثبت برند حقوقی باید به اداره علائم تجاری مراجعه کرده و امورات اداری مربوط به ثبت برند را به صورت حضوری انجام داده و در نهایت سند ثبت برند خود را دریافت کنید.

چرا به ثبت برند برای شرکت تجاری بپردازیم؟

همانطور که اشاره شد یک شرکت تجاری به جهت کسب اعتبار و شهرت بین مردم و جامعه باید دارای برند مخصوص به خود باشد. این برند باید به شکلی باشد که علاوه بر نام شرکت بیان کننده محصولات تولیدی و ویژگی های آن ها نیز باشد.

شما اگر قصد ثبت برند حقوقی را دارید باید ضمن آشنایی با مراحل ثبت برند که به آن اشاره شد همچنین مدارک ثبت برند حقوقی را تهیه کرده و این عمل را انجام دهید زیرا در زیر به مزایای ثبت برند برای یک شرکت اشاره می شود.

محافظت از محصول شرکت

زمانی که شما به ثبت برند برای شرکت تجاری بپردازید می توانید از محصول آن شرکت محافظت کنید. شاید تا به حال دقت کرده باشید که برخی محصولات پرطرفدار زمانی که دارای برند مخصوص نباشند رقبای آن با ثبت برند خود بر آن محصول، به راحتی از سود و اعتبار ناشی از فروش محصول مورد نظر بهره مند می شوند.

اگر می خواهید محصولات شرکت مورد نظر شما دچار چنین مشکلی نشود می توانید با ارائه مدارک ثبت برند حقوقی و انجام مراحل ثبت برند، نامی تجاری برای شرکت خود به ثبت رسانده و از مزایای قابل اهمیت این کار، خود استفاده کنید و اجازه سوء استفاده از محصولات خود را به رقبا ندهید.

کسب اعتبار و شهرت

زمانی که شما در شرکت تجاری خود به تولید محصول و ارائه آن و خدماتی بپردازید که دارای برند مخصوص شما باشد، در صورتی که این محصولات و خدمات شما کیفیت بالایی داشته باشند، باعث می شود که شرکت تجاری شما براساس برندتان بسیار معروف و معتبر شود.

در صورتی که شرکت تجاری شما دارای برند نباشد، باعث می شود که حتی اگر محصول و خدمات شما با بهترین کیفیت ارائه دهید، شناخته نشود و مصرف کنندگان نیز در خرید از شما دچار مشکل شوند. جهت جلوگیری از این مسئله و افزایش اعتبار و شهرت شرکت خود باید برندی داشته باشید که با استفاده از آن نیز به راحتی به تبلیغ بپردازید.

افزایش سود شرکت

همچنین در صورتی که مدارک ثبت برند حقوقی را تهیه کرده و برندی را برای شرکت مورد نظر به ثبت برسانید ضمن افزایش اعتبار و شهرت برای آن شرکت و محصولاتش می توانید مشتریان زیادی را این گونه جذب کنید. در صورتی که مشتریان و مصرف کنندگان با برند و کیفیت شما آشنا شوند، باعث می شود که فروش و ارائه شما افزایش یافته و در نهایت باعث افزایش زیاد سود دریافتی شما باشد.

در واقع هدف نهایی هر شرکت تجاری دریافت سود است که ثبت برند بسیار به این امر کمک می کند.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک   ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها