مدارک ثبت شرکت تجهیزات پزشکی برای اشخاص حقیقی و حقوقی

مدارک ثبت شرکت تجهیزات پزشکی برای اشخاص حقیقی و حقوقی

مدارک ثبت شرکت تجهیزات پزشکی برای اشخاص حقیقی و حقوقی : در سال های اخیر ثبت شرکت تجهیزات پزشکی با استقبال خوبی در کشور روبه رو شده است. علت آن نیز رشد و پیشرفت چشمگیر کشور در حوزه پزشکی و صنعت واردات تجهیزات آن بیان می شود.

آیا از مدارک ثبت شرکت تجهیزات پزشکی اطلاع دارید؟ چه نوع شرکت هایی قادر به کار در حوزه تجهیزات پزشکی هستند؟ یک شرکت تجهیزات پزشکی در زمینه های مختلفی مانند تولید تجهیزات پزشکی، واردات و صادرات تجهیزات و وسایل مربوط به صنعت پزشکی، در اختیار قرار دادن وسایل پزشکی و ارائه خدمات پس از فروش آن ها به موسسات مختلف و مواردی از این قبیل به فعالیت می پردازد.

مدارک ثبت شرکت تجهیزات پزشکی برای اشخاص حقیقی و حقوقی

سرمایه گذاران برای تاسیس شرکت در هر حوزه ای از تجهیزات پزشکی ملزم به گردآوری مدارک مورد نیاز در آن زمینه هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با مدارک لازم برای ثبت شرکت تجهیزات پزشکی آشنا کنیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات در این زمینه در ادامه متن ما را همراهی کنید.

انواع شرکت ها برای تهیه مدارک ثبت شرکت تجهیزات پزشکی

ثبت شرکت تجهیزات پزشکی توسط سرمایه گذاران به دو طریق امکان پذیر است. یکی از آن ها شرکت های با شرایط سهامی خاص و دیگری شرکت با مسئولیت محدود به حساب می آید. برای به ثبت رساندن هر کدام از انواع این شرکت ها باید مدارکی توسط افراد علاقه مند به سرمایه گذاری تدارک دیده شود که در این بخش به بیان آن ها می پردازیم.

همانطور که می دانید دو نوع شرکت از نظر حقوقی برای ثبت سرمایه گذاری در دسترس است. شرکت برای اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی که در برخی موارد جزئی مانند هزینه های ثبت شرکت ممکن است اختلافات کوچکی با یکدیگر داشته باشند. اشخاص حقیقی نسبت به ثبت شرکت به صورت غیر حضوری تمایل دارند و از این لحاظ امکان ارتباط حضوری با مشتریان را ندارند.

اما در شرکت های حقوقی درواقع عکس آن بیان می شود. به این شکل که برای به عرضه رساندن تمامی محصولات شرکت وجود خارجی نیز دارد. در صورتی که هر یک از افراد حقیقی یا حقوقی نسبت به ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی خاص اقدام کنند، لازم است که تمامی مدارک ذکر شده در ادامه مقاله را مهیا سازند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت تجهیزات پزشکی با مسئولیت محدود

برای تهیه مدارک ثبت شرکت تجهیزات پزشکی در ابتدا باید کپی از مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی سهامداران فراهم شود. سپس گواهی مبنی بر عدم سو پیشینه تمام شرکا و همچنین اقرارنامه برای شروع فعالیت کاری نیز باید تهیه شده باشند. اگر شرکتی که سرمایه گذار قصد به ثبت رساندن آن را دارد نیاز به اخذ مجوز داشته باشد، لازم است که فرد یا افراد سهامدار نسبت به دریافت آن مبادرت ورزند. در اولین مرحله برای صدور مجوز باید کد مربوط به تجهیزات پزشکی حوزه فعالیت شرکت مشخص شود.

سپس در صورتی که شرکت جزو شرکت های واردات تجهیزات پزشکی باشد، می بایست فرمی مبنی بر ثبت وسیله پزشکی که شرکت خارجی آن را تولید می کند تهیه شود. پس از آن سرمایه گذار ملزم است شرکت را در اداره کل تجهیزات پزشکی به ثبت برساند و فرم های تکمیل شده را از طریق شرکت نمایندگی در حوزه تجهیزات پزشکی به اداره مرتبط تسلیم کند.

آنچه باید برای ثبت شرکت مسئولیت محدود تجهیزات پزشکی بدانید

برای ثبت شرکت تجهیزات پزشکی با مسئولیت محدود باید تعداد سهامداران حداقل دو نفر باشد و برای سرمایه ابتدایی نیز حدود ۱۰۰۰۰۰ تومان باید در نظر گرفته شود. در صورتی که سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت تجهیزات پزشکی توسط سرمایه داران فراهم نباشد، لازم است که نسبت به پرداخت آن حتما تعهد دهند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت تجهیزات پزشکی سهامی خاص

در صورتی که قصد ثبت شرکت با محوریت سهامی خاص را در حوزه کاری تجهیزات پزشکی داشته باشید، باید مدارک مورد نیاز را فراهم کنید. در ابتدا ملزم هستید نسخه کپی شده از کارت ملی و شناسنامه را آماده کرده و فرم مربوط به اقرارنامه برای ثبت شرکت را امضا کنید. سپس اصل گواهی که بر عدم سو پیشینه شما و تمامی سهامداران شرکت در حال تاسیس دلالت دارد نیز تنظیم و تکمیل شود.

در مرحله بعد در صورتی که شرکت تجهیزات پزشکی مورد نظر شما نیاز به کسب مجوز دارد، باید برای دریافت آن اقدام کنید. یکی از مواردی که قادر هستید برای تسریع در روند اداری امور از آن بهره بگیرید، استخدام وکیل یا نماینده قانونی به این منظور است. در این صورت  لازم است وکالتنامه مربوط به وکیل خود را نیز به اداره مربوطه تحویل دهید.

آنچه باید برای ثبت شرکت سهامی خاص تجهیزات پزشکی بدانید

برای راه اندازی شرکت سهامی خاص علاوه بر تهیه مدارک ثبت شرکت تجهیزات پزشکی باید به نکاتی در این زمینه توجه کنید. به عنوان مثال حداقل تعداد افرادی که برای ثبت این نوع شرکت نیاز هستند، سه نفر تعیین می شوند. همچنین باید به عنوان سرمایه گذاران شرکت دو بازرس که جزو سهامداران نباشند نیز انتخاب کنید. حداقل سرمایه ای نیز که برای ثبت شرکت سهامی خاص به آن نیاز دارید، ۱۰۰۰۰۰ تومان محاسبه شده است.

با آگاهی از مدارک ثبت شرکت تجهیزات پزشکی، با آرامش خاطر شرکت خود را به ثبت برسانید

امروزه شرکت های زیادی با محوریت واردات و صادرات تجهیزات پزشکی به ثبت می رسند. همچنین برای ارائه خدمات پس از فروش و در اختیار گذاشتن مشاوره در زمینه تجهیزات و دستگاه های پزشکی نیز برخی از سرمایه گذاران نسبت به ثبت شرکت اقدام می کنند. در این صورت دو نوع شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود برای ثبت در حوزه تجهیزات پزشکی مجاز هستند.

در این مقاله علاوه بر توضیح مدارک ثبت شرکت تجهیزات پزشکی، به بیان دو نوع شرکت حقیقی و حقوقی نیز پرداخته شد. شرکت های حقیقی و حقوقی از نظر آماده سازی مدارک هیچ گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند. تنها تفاوت آن ها در نوع ارائه محصولات شرکت بیان شده است که در شرکت حقیقی به صورت اینترنتی و بدون  خدمات ارائه می دهد.

مدارکی که برای ثبت شرکت تجهیزات پزشکی نیاز است به طور کامل در این مقاله بیان شده است. در صورت دریافت جزییات بیشتر در این زمینه و بهره گیری از مشاوران مجرب با ثبت فردا در ارتباط باشید. به کارگیری توصیه های متخصصان ثبت فردا در زمینه تاسیس شرکت سبب ترسیم آینده ای مطمئن پیش روی شما خواهد شد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها